Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

eda 12:57, 10 lut 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ryska napisał(a)
Dla odmiany mam też inne obrazy.
Klatka schodowa jest ozdobiona akwarelkami lokalnego artysty.


Fajne
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
galgAsia 13:43, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Reniu, obrazy lokalnego artysty suuuper Warto znaleźć dla nich kawałek ściany.
Zabieram się do wysiewu heliotropów
Wczoraj widziałam pierwsze żurawie i gęsi
Będzie dobrze, będzie wiosna
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ryska 18:35, 13 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Napia napisał(a)
Dzień dobry Reniu, witam się z Nowym Rokiem, życząc, by był lepszy niż dwa ostatnie. Serdeczności przesyłam

Edit: Piękna wizytówka

Witam, witam
Dziękuję bardzo i oby był lepszy dla nas wszystkich.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:00, 13 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Martka napisał(a)
Reniu, piękne zdjęcia traw wstawiłaś, śmiałek darniowy zachwycił mnie na nowo
Napisz proszę jako osoba z doświadczeniem w wysiewach, czy przed wysiewem radzisz włożyć do lodówki nasiona tej grupki: kosmos, chaber, łubin, knautia i amarantus? I czy wystarczy włożyć torebkę, czy wysiać je i tak wstawić do lodówki? Czytam w różnych miejscach i coraz mniej wiem ...  

Śmiałek z różami fajnie wygląda ale zmiany tego miejsca zaplanowałam. Śmiałek zamiast stipy pójdzie do kącika wypoczynkowego a tam do róż trzcinnik krótkowłosy.
Podyktowane raczej osłonięciem siatki.

Kosmos lepiej prosto do gruntu wysiać.
Raz wysiałam w domu w lutym, to miałam kwiatki w maju. Bez sensu, bo w maju to się tulipany podziwia
Teraz nic nie robię. Wyselekcjonowałam kolor bordowy i pozwalam mu się wysiewać
Łubin miałam z karp. Krótko, chyba dwa sezony i mi wypadły. Nie mam doświadczenia w siewie.
Chaber, knautia, amarantus - nie miałam. No chyba, że chodzi o chabry bławatki to są w mojej mieszance łąkowej i wysiewałam bez stratyfikacji.
Stratyfikacja ma przypominać naturalne warunki atmosferyczne, improwizowaną zimę Cztery tygodnie w lodówce żadnej roślinie nie zaszkodzi.
Raczej torebki. Wysiane w wilgotny piasek i schowane do lodówki to pewnie doświadczenie ze starszymi nasionami.
Można nasiona też wysiać do doniczki, albo zrobić z butelki 1,5l lub 5l mini szklarenkę i wystawić na dwór.
Jednym słowem trzeba kombinować
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:01, 13 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
eda napisał(a)


Fajne

Bardzo ożywiają białe ściany na klatce schodowej
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:07, 13 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
galgAsia napisał(a)
Reniu, obrazy lokalnego artysty suuuper Warto znaleźć dla nich kawałek ściany.
Zabieram się do wysiewu heliotropów
Wczoraj widziałam pierwsze żurawie i gęsi
Będzie dobrze, będzie wiosna


Wiszą na klatce pomiędzy paprotkami
Najwyższy czas na heliotropy. Ja kupię sadzonki.
Też gęsi widziałam. Radość ogromna.
Miałam też bliskie spotkanie z samicą krogulca. Upolowała sobie sierpówkę koło oczka.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:40, 14 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Pani krogulcowa. Liche zdjęcie ale jest


Dziś rozpoczęliśmy sezon od powieszenia budek lęgowych na budynku gospodarczym.
Wycięłam też powojniki, część róż, byliny i część traw.
Czosnki i tulipany już wyszły także i tak musiałam uważać.
Dużo bylin się zieleni.
Jutro zrobię zdjęcia, bo niektóre rośliny mnie zaskoczyły jak np. penstemony czy wieczornik damski.
Gaura ma małe listeczki, werbena patagońska...
Kondycja moja jest fatalna ale dotleniłam się porządnie

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:44, 14 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Piszę na telefonie i tu jakieś problemy się pojawiają. Strona rozjechana, wyrazy się nakładają...
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 19:00, 14 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, dziękuję za Twoje doświadczenia, będę próbować z wysiewami. Mam zamiar w marcu posiać je w domu i potem po wschodach przenieść do oranżerii, ale jak wyjdzie - zobaczymy. Zdjęcie krogulcowej piękne, u mnie też raz się pojawił, pan krogulec, zdjęcia nie zdążyłam zrobić. Dla jakich ptaków szykujecie budki lęgowe? Ja mam na razie jedną dla sikorek, stanowisko nie jest idealne, ciekawe czy zasiedlą.
Penstemony u mnie okazały się ...zimozielone! Ciekawa jestem, czy u Ciebie także. Kępy rozrosły się.
ryska 16:55, 15 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Martka napisał(a)
Reniu, dziękuję za Twoje doświadczenia, będę próbować z wysiewami. Mam zamiar w marcu posiać je w domu i potem po wschodach przenieść do oranżerii, ale jak wyjdzie - zobaczymy. Zdjęcie krogulcowej piękne, u mnie też raz się pojawił, pan krogulec, zdjęcia nie zdążyłam zrobić. Dla jakich ptaków szykujecie budki lęgowe? Ja mam na razie jedną dla sikorek, stanowisko nie jest idealne, ciekawe czy zasiedlą.
Penstemony u mnie okazały się ...zimozielone! Ciekawa jestem, czy u Ciebie także. Kępy rozrosły się.

Budki dla sikorek. Też jestem ciekawa czy im się spodobają.
Kosy i wróble żyją na moim terenie.
Mam wodopój i pełno mszyc i innych wciornastków może się skuszą.
Penstemony i u mnie zimozielone.
Budki

Penstemony

Taka trawa przed nimi rośnie.
Jest fantastyczna
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies