Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Gruszka_na_w... 21:02, 13 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Sprytny patent z tymi parapetowymi pomidorkami.
Bardzo fajnie rozrosło się poletko seslerii. Bardzo apetycznie wygląda podsadzona przy nich ta niziutka roślinka. To smagliczka nadmorska?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:19, 13 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, obejrzałam wrześniowe obrazki ogrodu, kwitnie u Ciebie sporo.
Czuję, że wypoczynek się udał
Pomidorki całoroczne? To jest świetna perspektywa. Wysiewałaś je na wiosnę? Czy później? Jestem ciekawa, jaki jest ich cykl życia.
ryska 12:39, 14 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Witajcie
Te pomidory Tiny Tim miały w opisie przeznaczenie na wigilijny stół, no to zobaczymy.
Haniu sesleria pięknie zastąpiła stipę. Jestem bardzo zadowolona z tej podmianki.
Dobrze rozpoznałaś smagliczkę samosiejkę wszędobylską. Trochę jej pomagam w tym procederze, bo wytrzepuję wyrwane rośliny dosłownie wszędzie.
Martka pomidorki wysiewałam wiosną, od maja rosły na balkonie w metalowych doniczkach po trzy sadzonki w jednej. One potrzebują niewielkiej ilości ziemi, wystarczy litr na sadzonkę. Wiadomo, że w 3 litrowej rozwiną skrzydła i urosną wyżej niż moje. Widełki 25cm-45cm pewnie warunków uprawy dotyczą. O kolejnych etapach będę informować
Ogródek tak sobie zaplanowałam, że cieszy kwiatkami od wczesnej wiosny do mrozów.
Także sporo jeszcze kwitnie.
Wypoczynek byłby udany gdyby nie mój potencjał wydolnościowy (tak Haniu to od Ciebie zgapione)który skończył mi się w 2010 ale nie przyjmuję tego do wiadomości. Skalne Miasto Adrspach zmiotło mnie z planszy na 10 dni.
Ale już doszłam do siebie
Byłam u Was, jestem na bieżąco Pozdrawiam serdecznie

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 13:03, 14 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, pomidory na wigilijny stół to świetny chwyt marketingowy Informuj o dalszych losach Miasto Skalne jest urocze, ale faktycznie wymagające, szczególnie "niektóre schodki" Byłam tam dwa lata temu podczas upałów sierpniowych. Jednak zdecydowanie warto dotrzeć
Twoje "zmiotło mnie z planszy" zrobiło mi dzień, oczywiście w sensie powiedzenia, a nie stanu stawów odczuwanych po wyprawie Dobrze, że już wszystko w standardzie Pozdrawiam, Reniu!

Gruszka_na_w... 22:17, 14 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
U mnie kiepsko wychodzi samosiew roślin. Smagliczka byłaby jednoroczna.
Pomidorki na wigilijnym stole to byłby prawdziwy rarytas. Oby zachowały aromat.
Ten mój potencjał wydolnościowy czasem spędza mi sen z oka. No bo jak to możliwe, że ledwie wczoraj człowiek mógł to, tamto i owo, a dzisiaj już tak średnio z tendencją spadkową.
Nieźle musiałaś nawywijać w tym skalnym miasteczku, że aż na 10 dni Cię zmiotło. Dobrze, że wróciłaś do formy.
Uściski!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 19:05, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Pomidory trzymają się świetnie, nawet kwitną i owocują
Skalne Miasto warto odwiedzić, polecam ale ja już tam drugi raz się nie wybiorę. Jednak niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym do czegoś zobowiązuje A tak serio to cieszę się, że byłam, widziałam, ozdrowiałam.
Hasło "zmiotło mnie z planszy" zapożyczone z podcastów " O zmierzchu" psycholożki Marty Niedźwiedzkiej. Idealnie oddało mój stan
Haniu, Marta pozdrawiam również bardzo serdecznie.
Kosmosy dla Was
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:09, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Liriope w towarzystwie brunery i języczników wygląda zjawiskowo. Szkoda, że tylko jedna z trzech kęp kwitnie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:12, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Czy ja przegapiłam kwitnienie świecznicy czy ona jeszcze jest w pąkach. Podpowiedzcie proszę Liście ma już jesienne.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:18, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Zdjęcia robiłam o zmroku, trochę są ziarniste ale rabatki widać
Rododendrony i tawułki najbardziej ucierpiały na braku wody.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:20, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies