Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 20:13, 19 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Kącik wypoczynkowy bez gaury za to z kwitnącą seslerią i szałwią białą.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:21, 19 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Jakieś resztki tej gaury są Wycięłam takie grube zdrewniałe dwumetrowe pędy.
I różanka.
Olivia najlepsza.

Ostrogowiec nieprzerwanie od czerwca kwitnie. Białe floksy zakwitły ponownie.

Rozplenice gigantyczne mam, zaczynają swój spektakl.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:24, 19 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Budleje i powojnik bylinowy.

Kocimiętka i perovskia
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 23:18, 19 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ryska napisał(a)

Ogródek w ostatnim czasie nie dawał mi radości.


Coś jest na rzeczy, mam podobne odczucia względem sierpnia. Susza... Odra... Świadomość mijającego lata... Znów chłód i ciemności na horyzoncie... Poza tym po prostu zmęczenie? Sierpień jest trudny, stwierdzam.

ryska napisał(a)




To zdjęcie podoba mi się najbardziej, jest powodem do dumy Ogrodniczki! Gratulacje!
Limity książkowe są dobre, o ile nie trzymamy się ich w sposób ortodoksyjny

ryska 12:48, 20 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Marta może nowa pozycja na najbliższy ( urlopowy) czas coś wyjaśni ( w temacie limitów, bo w temacie ogródka to ja chyba już czekam na kwiecień).


Pomidory uwielbiam, moje tegoroczne odkrycie to:

Taka głębia smaku, że nie trzeba soli, pieprzu... jedynie pajda swojskiego chleba i oliwa.
Nasiona już zebrane
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Kordina 17:16, 20 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
ryska napisał(a)


Zaglądam do Twojego ogrodu a tu cud-miód, a te wyżej to moje ulubione kolorki, ogród przepiękny, gratulacje
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 18:16, 20 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ryska napisał(a)
Marta może nowa pozycja na najbliższy ( urlopowy) czas coś wyjaśni ( w temacie limitów, bo w temacie ogródka to ja chyba już czekam na kwiecień).


Pomidory uwielbiam, moje tegoroczne odkrycie to:

Taka głębia smaku, że nie trzeba soli, pieprzu... jedynie pajda swojskiego chleba i oliwa.
Nasiona już zebrane


Fajny tytuł, jakoś mi bliski - kto powiedział, że musimy mieć coraz więcej?? Ciekawe, co z niej wyczytasz.
Ja się obraziłam na ogród, bardzo. Spędzam urlop daleko Co nie przeszkadza przywieźć paru roślin kupionych na pamiątkę wakacji
Urlop miałam w sierpniu, a upały mi sprzyjały, bo dzięki nim mogłam go sobie spędzić na wodzie, jak lubię, czując się jak w środku wakacji. Nie czuję więc rozczarowania sierpniem, czekam tylko na chłodniejsze dni, żeby podziałać w ogrodzie.
Pomidorów zazdraszczam W tym roku posadziłam tylko koktajlowe, więc mam tylko takie, ale przynajmniej bez rozczarowań.
Gaurę systematycznie przenoszę z sąsiedztwa podjazdu, gdzie też mnie wnerwia, na górkę, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzać. Ale ona uporczywie mi się sieje, więc wcale nie widać, żeby było jej mniej
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 18:40, 20 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Kordina napisał(a)


Zaglądam do Twojego ogrodu a tu cud-miód, a te wyżej to moje ulubione kolorki, ogród przepiękny, gratulacje

Dziękuję
Witam artystkę witrażową.
Jeszcze raz przesyłam mój zachwyt i fotkę z mojego domu.
12 lat temu wymyśliłam sobie takie szybki do sosnowych drzwi wykonanych przez mojego ojca.
Szyby robił szklarz. Cały czas mi się to rękodzieło podoba



____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:54, 20 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Mgduska napisał(a)


Fajny tytuł, jakoś mi bliski - kto powiedział, że musimy mieć coraz więcej?? Ciekawe, co z niej wyczytasz.
Ja się obraziłam na ogród, bardzo. Spędzam urlop daleko Co nie przeszkadza przywieźć paru roślin kupionych na pamiątkę wakacji
Urlop miałam w sierpniu, a upały mi sprzyjały, bo dzięki nim mogłam go sobie spędzić na wodzie, jak lubię, czując się jak w środku wakacji. Nie czuję więc rozczarowania sierpniem, czekam tylko na chłodniejsze dni, żeby podziałać w ogrodzie.
Pomidorów zazdraszczam W tym roku posadziłam tylko koktajlowe, więc mam tylko takie, ale przynajmniej bez rozczarowań.
Gaurę systematycznie przenoszę z sąsiedztwa podjazdu, gdzie też mnie wnerwia, na górkę, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzać. Ale ona uporczywie mi się sieje, więc wcale nie widać, żeby było jej mniej

Wakacje na wodzie i ja lubię
Zielną świętowałam na jeziorze Sarbsk, ujście Chełstu nas zachwyciło, lis co to podkradł z namiotu karmę dla psa i śpiew mysikrólika o 6 rano.
I zachód słońca na plaży w Ulinii.


Też podziałam w ogrodzie jak będzie w nim chłodno i wilgotno i to będą właśnie przenosiny gaury.
Ciekawa jestem co kupiłaś?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 22:01, 20 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Piękne pomidory! Zachwyca różnorodność odmian, a sok z tych żółtych można pomylić z sokiem z marchewki.
Nowa Zelandia, o ile czegoś nie pokręciłam, została pierwszym krajem na świecie, w których zaprzestano planowania corocznego zwiększania produktu krajowego brutto. Doszli tam do wniosku, że zwiększanie produkcji dóbr niekoniecznie zwiększa poziom jakości życia.

Ten Twój ulubiony pomidor bardzo przypomina z wyglądu i opisu mojego faworyta, czyli Tasty Wine.
Wyjątkowo smaczne są w tym roku pomidory.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies