Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Martka 08:27, 16 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, liriope ma poza tym znacznie ciekawsze rozmiary od konwalnika Który z tego względu trudno skomponować na rabacie, bo szybko jest zakrywany przez sąsiedztwo. U mnie jest glina, więc chyba odpuszczę, lub może jeden egzemplarz na próbę.
O, faktycznie kąt inny Jeszcze kwitnie werbena, jeszcze bieli się Annabelle, u mnie już zupełnie po sprawie. Astry mają w tym roku dobre warunki do kwitnienia. Kaliny Eskimo nie znałam, ma ciekawe liście. Masz opcję na pniu Będzie wyeksponowana.
Pomidory są hitem

Gruszka_na_w... 10:04, 16 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
A co zapyla te pomidorki? Pięknie owocują.
Widoki z balkonu masz bardzo romantyczne. W niczym nie ustępują tym z poziomu ziemi.
Buziaki!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 19:55, 17 paź 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Martka napisał(a)
Reniu, liriope ma poza tym znacznie ciekawsze rozmiary od konwalnika Który z tego względu trudno skomponować na rabacie, bo szybko jest zakrywany przez sąsiedztwo. U mnie jest glina, więc chyba odpuszczę, lub może jeden egzemplarz na próbę.
O, faktycznie kąt inny Jeszcze kwitnie werbena, jeszcze bieli się Annabelle, u mnie już zupełnie po sprawie. Astry mają w tym roku dobre warunki do kwitnienia. Kaliny Eskimo nie znałam, ma ciekawe liście. Masz opcję na pniu Będzie wyeksponowana.
Pomidory są hitem



Na kalinie Eskimo liście utrzymują się przez cały rok. Są skórzaste i ciemnozielone.
Ten drugi okaz krzaczasty zawiązał sporo pąków. W piennym muszą wystarczyć liście Ale za dwa lata powinno być efektownie.
Na pomidorach mam 46 zielonych kulek i pełno kwiatków. Spodobało im się
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Pszczelarnia 20:09, 17 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ten inny kąt patrzenia jest fajny. Jak to jest z tymi domowymi pomidorami?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ryska 20:21, 17 paź 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A co zapyla te pomidorki? Pięknie owocują.
Widoki z balkonu masz bardzo romantyczne. W niczym nie ustępują tym z poziomu ziemi.
Buziaki!

Pomidorki zapyla wiatr podczas wietrzenia kuchni. I degustujący
Takie widoczki są jak patrzę w dół, trzeba się postarać i poudawać, że nie widać budynków gospodarczych naszych i sąsiada w bliskiej zabudowie. Częściej obserwuję ogródek z okna kuchennego, bo nie płoszę ptaków a jest ich trochę przy wodopoju.
A z drugiego okna, od północnej strony mam widok na wrony zrzucające orzechy pod koła nadjeżdżających aut. Celnie zrzucają, parę sekund i mogą wydziobywać paćkę z podłoża. Oczywiście zaraz całe stada się pojawiają i trwa walka o pożywienie.
Takie tam małe radości
Również wysyłam buziaki.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:33, 17 paź 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Pszczelarnia napisał(a)
Ten inny kąt patrzenia jest fajny. Jak to jest z tymi domowymi pomidorami?

Ten pomidor Tiny Tim został stworzony i opisany jako karłowy, przeznaczony do uprawy doniczkowej w pomieszczeniach. Na dobrze nasłonecznionym parapecie ma rosnąć cały rok bez uszczerbku na wyglądzie czy owocowaniu. Póki co ma zwartą budowę, bo i słońca nie brakuje.
Zobaczymy w listopadzie czy się pędy nie powyciągają.
Będę oczywiście relacjonować dalsze losy

Wysiewałam je w marcu, na balkon przeniosłam w maju. Tam spędziły lato a gdy zrobiły się chłodniejsze dni to każdą z 12 roślin przesadziłam do nowej ziemi i przeniosłam do domu na kuchenny parapet.
Warto eksperymentować, bo te pomidorki są niesamowicie aromatyczne, słodkie i mocno pomidorowe.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Kasiek 22:00, 25 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ryska napisał(a)
Koło hortensji dębolistnej rosła kalina eskimo. W tamtym roku wybiła jednym prostym pędem i ukształtowałam ją na pienną
Przesadziłam w inne miejsce, bo wzdłuż podjazdu.



Z checia zobacze Twoja debolistna Wlasnie jedna kupilam, dlugo o niej myslalam i wreszcie mam. Jeszcze tylko nie wiem czy sie cieszyc czy nie
____________________
Bawarka
Martka 12:25, 26 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rysko, a dlaczego przesadzałaś te pomidorki do nowej ziemi, czy chodziło o wartości odżywcze ziemi?
ryska 17:15, 13 lis 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Kasiek napisał(a)


Z checia zobacze Twoja debolistna Wlasnie jedna kupilam, dlugo o niej myslalam i wreszcie mam. Jeszcze tylko nie wiem czy sie cieszyc czy nie

Cieszyć Moja jest dzieckiem od Ewy Nallar. Ewa ma przepiękny okaz tyle że już tu na ogrodowisko nie zagląda i nie pokazuje piękności.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:17, 13 lis 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Martka napisał(a)
Rysko, a dlaczego przesadzałaś te pomidorki do nowej ziemi, czy chodziło o wartości odżywcze ziemi?

Tak intuicyjnie zadziałałam właśnie z takich pobudek
Stan bieżący.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies