Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Basia - Mój Świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Basia - Mój Świat

basia3 21:51, 19 sie 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
popcorn napisał(a)
Ale masz cudny busz! Tego onętka diablo chcem! Gdzie kupiłaś?
Cudnie masz Basia!!!


Nie pamiętam gdzie, jak się przypomnisz to Ci wyślę nasiona
____________________
JEST DOBRZE :D
m_gocha 23:23, 19 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
basia3 napisał(a)
Nawadnianie z własnej studni, sterowane jest automatycznie, włącza się w nocy około 2. To nawet nie kilka grup dżin bo wystarczy około 30 minut. Mąż jak się zaangażował w nawadnianie trawnika to aż grzyb na niego wszedł.

Witaj Basiu
Chciałam dopytać o to nawadnianie z własnej studni. Jak to masz zrobione? W studni pompa i do pompy podpięta linia kroplująca?
Jak obliczyć jaką moc powinna mieć pompa aby woda swobodnie dopływała również na końce lini?
Masz jakieś zabezpieczenie gdyby poziom wody znacznie się obniżył?
Przepraszam że tak Cię zasypałam pytaniami ale myślę ostatnio nad takim nawodnieniem
Mam 2 studnie - wody nie jest bardzo dużo ale w marę napływa. Nie korzystamy już od kilku lat z nich do celów domowych. Mamy podłączenie do wodociągu
Nestety mój ogród leży na boczu i nie wiem czy takie nawadnianie sobie poradzi
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę Może być na moim wątku lub na priv

PS. Ogród masz cudny!
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
basia3 13:03, 20 sie 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
m_gocha napisał(a)

Witaj Basiu
Chciałam dopytać o to nawadnianie z własnej studni. Jak to masz zrobione? W studni pompa i do pompy podpięta linia kroplująca?
Jak obliczyć jaką moc powinna mieć pompa aby woda swobodnie dopływała również na końce lini?
Masz jakieś zabezpieczenie gdyby poziom wody znacznie się obniżył?
Przepraszam że tak Cię zasypałam pytaniami ale myślę ostatnio nad takim nawodnieniem
Mam 2 studnie - wody nie jest bardzo dużo ale w marę napływa. Nie korzystamy już od kilku lat z nich do celów domowych. Mamy podłączenie do wodociągu
Nestety mój ogród leży na boczu i nie wiem czy takie nawadnianie sobie poradzi
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę Może być na moim wątku lub na priv

PS. Ogród masz cudny!


Trudne pytania. Pompa w studni na pewno jest, ale jest też sterownik, który reguluje ciśnienie wody, ciśnienie takie jak z sieci.u mnie jest studnia głębinowa około 30 metrów tak jak prawo pozwala, na tej głębokości nie ma problemu z wodą.
nie mam pojęcia jaka wydajność pompy, mąż wie. Zabezpieczeń na wypadek obniżenia poziomu wody nie ma żadnego, ale raczej nam to nie grozi.
____________________
JEST DOBRZE :D
popcorn 15:50, 20 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pompa ma taki pływak? Jak opadnie za nisko, to powinna odciąć prąd. Jeśli nie odcięłayb a wody by zabrakło, powinna się przepalić?

Basiu znalazłam nasiona w sieci, pewnie zamówię, dziękuję za miłe chęci! Cudnie u Ciebie wyglądają te kosmosy!
____________________
Mój nowy ogródek
basia3 20:31, 20 sie 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
popcorn napisał(a)
Pompa ma taki pływak? Jak opadnie za nisko, to powinna odciąć prąd. Jeśli nie odcięłayb a wody by zabrakło, powinna się przepalić?

Basiu znalazłam nasiona w sieci, pewnie zamówię, dziękuję za miłe chęci! Cudnie u Ciebie wyglądają te kosmosy!




Pompy głębinowe to inna bajka no są wpuszczane w wąską rurę. nie znam się.
____________________
JEST DOBRZE :D
m_gocha 02:00, 21 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
basia3 napisał(a)


Trudne pytania. Pompa w studni na pewno jest, ale jest też sterownik, który reguluje ciśnienie wody, ciśnienie takie jak z sieci.u mnie jest studnia głębinowa około 30 metrów tak jak prawo pozwala, na tej głębokości nie ma problemu z wodą.
nie mam pojęcia jaka wydajność pompy, mąż wie. Zabezpieczeń na wypadek obniżenia poziomu wody nie ma żadnego, ale raczej nam to nie grozi.
dzięki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
basia3 11:09, 10 wrz 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
już chyba jesiennie

____________________
JEST DOBRZE :D
basia3 11:10, 10 wrz 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
____________________
JEST DOBRZE :D
basia3 11:11, 10 wrz 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
czy takie cebulki to przetrzymają zimę żeby na wiosnę użyć ich jako dymki?

Siałam cebulę i niestety za ciasno i porosły olbrzymy wielkości paznokcia



____________________
JEST DOBRZE :D
Ania111 11:59, 10 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
basia3 napisał(a)



Basiu ,

Jak ślicznie
Na pierwszej fotce ,
upatrzyłam coś filetowego
co to za roślinka
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies