Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

kaisog1 13:02, 14 kwi 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Może z listy Danusi cos Ci się spodoba

gardenarium napisał(a)
Nasadzone tam jest (narazie z pamięci):

świerki serbskie
choiny kanadyjskie duże i Jeddeloh
kosodrzewiny
tuja wschodnia "Aurea Nana"
bukszpany żywopłociki i kule, cisy, tuje "Columna"
perukowiec
berberysy
wajgele
lawenda
jeżówki
żurawki
rózaneczniki, irgi, hosty, wrzośce, hortensje, tuje Danica, sosny (były)
Ilex crenata "Golden Gem", trzmieliny, ostrokrzewy, laurowisnia na pniu, miskanty i rozplenice
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 00:17, 15 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
coli napisał(a)
Moze na rogu lepiej dac jakies wieksze krzewy? Wydaje mi sie, ze zaplanowalam za male rosliny


Na tle ściany może być coś piennego, z większą koroną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:26, 15 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
coli napisał(a)
a tuja "Aurea Nana" moze byc na wschodniej rabacie?


Zachodnia lepsza, bo nie wybarwi się ładnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 22:21, 16 kwi 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Bylam dzisiaj w szkolce Grabczewskich, zobaczyc roslinki i ceny. Maja prawie wszystko z mojej listy, wiec teraz zostaje mi "tylko" zaplanowac co gdzie ma rosnac i ile sztuk, zeby kupic wszystko za jednym zamachem i przywiezc jednym transportem. "Tylko" to zdecydowanie zle slowo, AŻ zaplanowac!
Pogoda zaczyna sie poprawiac, wiec mam nadzieje, ze moj teren szybko podeschnie i beda mogly wjechac samochody z ziemia i koparka. Duuuzo pracy nas czeka w tym roku, ale juz nie moge sie doczekac
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 22:56, 16 kwi 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
zrobilam rysunek ze skala (1 kratka=1m). Ten zakreskowany obszar to zwirek. Jak mam planowac ilosc roslin? 1m2 to 1 maly krzew albo iglak, a duzy krzew np Perukowiec to ok 2m2 ??
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 14:45, 19 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karolino, w tym może pomóc katalog roślin szkółkarskich. Tam jest podana docelowa średnica i wysokość drzew i krzewów.

To co napisałaś jest dobrze, tylko czasem sadzimy coś pod drzewem lub krzewem więc obrys korony to jedno, a pod nim można hortensje narysować lub inne roślinki.

Tuje sadzimy mniej więcej co metr, Smaragdy co 0,7 m, świerki serbskie co 1,5 m (u mnie co metr bo szpaler), krzewy małe 3 szt na m2, krzewy duże 1 krzew na m2, bylinki duże 1-3 szt/m2, bylinki małe około 15 szt/m2, wrzosy od 10-15 szt na m2. Można także gęściej (wtedy się tnie i trzyma w ryzach jak u mnie) lub rzadziej, wtedy trzeba czekać na ostateczny efekt.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 21:14, 27 kwi 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
W poniedziałek przyjeżdża ziemia i zaczynamy rewolucje w ogrodzie. Mam tydzień urlopu, zobaczymy ile uda się zrobić.
Niestety utknęłam w martwym punkcie i nie wiem co i gdzie sadzić. Wytyczę rabaty wg planu, a co dalej nie wiem Im więcej oglądam tym mam większy chaos. Byłam wczoraj w Kordusie i się podłamałam. Chciałabym takie większe roślinki, żeby ogród od razu jakoś wyglądał, ale dużych albo nie ma, albo cena z kosmosu.

Co myslicie o takim układzie?

1 Prunus cerasus Umbraculifera 1 szt
2 Spiraea japonica 'Goldmound' 5 szt
3 miskant chinski Zebrinus 3 szt
4 kosodrzewina Pinus mugo 3 szt
5 Berberis Thungerga Golden Carpet 7 szt
6 Perukowiec podolski Royal Purple 1 szt
8 Deren Elegantisima 1 szt
9 Prunus Nigra 1 szt
10 Rumianka
11 Juniperus sabina Tamariscifolia 5 szt
12 Tuja wsch Aurea Nana 3 szt
13 Pinus Mugo na pniu 1 szt
14 Berberis Atropurea Nana 5 szt
15 Danica 1 duza 3 male


Co moge posadzic przed tujami na tym waskim pasku po prawej?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 08:03, 28 kwi 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Prunus cerasus Umbraculifera C260 14/18 Pa 40-60

co oznaczają te skróty? Myślałam, ze Pa to wysokość szczepienia, ale 40-60 dla drzewa,a pojemnik 260l?

Gdzie w Wawie lub okolicach można kupić trawy np Zebrinusa albo rozplenice? Tylko w miarę duże, a nie 3 źdźbła w doniczce.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Linka 08:36, 28 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
C to wielkość donicy w litrach, Pa wysokość w cm
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 10:50, 30 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karolino, wszystkie wyjaśnienia symboli są tutaj

http://www.zszp.pl/?id=73&lang=1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies