Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

Limka 22:09, 07 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Ale Karolina (tak coś kojarzę) chyba kupuje w tych znanych warszawskich centrach i szkółkach Baletowa, Melon, Grąbczewscy i Kordus. To sprawdzone miejsca.
Coli czy te tuje szmaragdy (jesli to szmaragdy) tez cos łapią na dole?
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 08:06, 08 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
coli napisał(a)
cały czas śledzę nową realizację Danusi (ogród z lustrem) i zastanawiam się jak zmienić moją zmarnowaną rabatę w taką z kulami i ilexem golden gem, bo strasznie mi się podobają.




Potrzebujesz tutaj fajnego drzewka na kiju, a dopiero pod nim niech się dzieje

Nawet 3 drzewek. Najtańsze są chyba trzmieliny na kiju (odm.Emerald'n Gold). Dodatkową zaletą jest ich zimozieloność.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:10, 08 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miejsca gdzie wypadły rośliny trzeba odpowiednio przygotować.

Wykopać cały obszar tych małych nasadzeń, obejrzeć co tam się dzieje. Ja bym przekopała teren z dodatkiem próchnicy, kompostu, nieco podwyższyła z łagodnym spadkiem w stronę trawnika i dopiero kopała dołki i zaprawiała w ziemię odpowiednią do wymagań rośliny sadząc dodatkowo leciutko na podwyższeniu jeszcze. Dużo, dużo dobrego podłoża w dołek.
To się opłaci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 09:20, 08 paź 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Limka napisał(a)
Ale Karolina (tak coś kojarzę) chyba kupuje w tych znanych warszawskich centrach i szkółkach Baletowa, Melon, Grąbczewscy i Kordus. To sprawdzone miejsca.
Coli czy te tuje szmaragdy (jesli to szmaragdy) tez cos łapią na dole?


na dole to chyba sprawka kotow
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 11:20, 08 paź 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
A te trzy drzewa będą pasowały? Bo za kamieniami rośnie duża śliwa Nigra. Nie ma już liści więc słabo ją widać




____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 17:04, 08 paź 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 10:51, 10 paź 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Tak się zastanawiam, czy lepiej wykopać wszystko z tej rabaty teraz, przekopać ziemię, dodać trochę piachu dla rozluźnienia i zostawić tak na zimę, a na wiosnę dodać jeszcze próchnicę, zgrabić, wyrównać i dopiero sadzić coś nowego, czy lepiej te wszystkie prace zostawić już na wiosnę?
Pogoda jest już kiepska, zimno i pada dlatego nie wiem, bo musiałabym przesadzić 3 jałowce, berberysa i 2 kosówki.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Limka 20:31, 10 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Przesadziłabym jesienią, jeśli jeszcze nie za późno. Wiosna bywa sucho wtedy trudno mogą to roślinki znieść, Ale ziemi bym już nie przekopywała z piaskiem teraz itp, bo zostanie brzydka rabata do wiosny, bo pewnie byś nie zasypywała znowu korą, zeby potem wiosną od początku. Ale to tylko moje zdanie.
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 23:51, 10 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
coli napisał(a)
A te trzy drzewa będą pasowały? Bo za kamieniami rośnie duża śliwa Nigra. Nie ma już liści więc słabo ją widać




Lewy róg ładnie wygląda, te kamienie fajne

Najgorzej masz z ta rabatą co padły rośliny. Tam aż się prosi o kolory, Wszedzie jest podobnie. Musisz tam chyba dać duuużo hortensji, najlepiej H. paniculata Limelight lub Silver Dollar. Rozjaśni to miejsce jak nie wiem co.
Przy tujach pas hortensji a pod nimi żurawki.

Ta propozycja jest ładna





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 14:41, 17 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Karolina, właśnie skończyłam spacer po Twoim ogrodzie i powiem ci..szacun..zrobiłaś super ogródek. Dopiero widzę, że ja to chyba nie dam rady..
I kurcze też mam taką huśtawkę, podwójną i nie wiem gdzie ją wstawić
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies