Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 19:29, 27 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj zrobiło mi się żal ogrodu, wygrabałam się rano i do 11 jako tako ogarnęłam front, trawniczki, co nieco przycięłam. Jest lepiej i czyściej. Po prostu wstyd samej siebie. No. mogę powiedzieć, że mam jako tako, czyli po japońsku.

Jeszcze zamierzam ulicę sprzątnąć, bo masakra po zimie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
UlaB 19:39, 27 mar 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
pewnie te "jako tako" to w kazdym innym ogrodzie szczyt porządku na wiosne

Przyszłam podpytać - czy zrobie sośnie (odmianowa) krzywdę, jesli teraz (mozliwe ze dopiero po Wielkanocy) podkrzesam jej kilka dolnych gałęzi?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
sylwia_slomc... 20:07, 27 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Gardenarium napisał(a)
Jeszcze nie leje, ale te prognozy mnie przerażają, co pół dnia zmiana prognozy, na nic nie można liczyć, że zostanie coś prawidłowo przewidziane, zapowiedziane.

Danusiu najlepsza, najbardziej wiarygodna prognoza dla konkretnej miejscowości, a w przypadku miasta nawet dzielnicy tutaj, aktualizują co godzinę i nie ma na dłużej niż 7 dni bo niemożliwe jest prognozowanie na dłużej
( wiarygodne prognozowanie)
http://instytutmeteo.pl/
Musisz w wyszukiwarkę wpisać miejscowość i ewentualnie z podpowiedzi wybrać dzielnicę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylvia 22:52, 27 mar 2018


Dołączył: 26 wrz 2015
Posty: 17
UlaB napisał(a)
pewnie te "jako tako" to w kazdym innym ogrodzie szczyt porządku na wiosne

Przyszłam podpytać - czy zrobie sośnie (odmianowa) krzywdę, jesli teraz (mozliwe ze dopiero po Wielkanocy) podkrzesam jej kilka dolnych gałęzi?


Dobrze by było, gdyby temperatura była trochę wyższa. Wówczas soki w drzewie lepiej płyną i drzewo szybciej zaleje rany żywicą. Trzeba pamiętać, żeby po podkrzesaniu drzewo nie straciło więcej jak 1/4 masy asymilacyjnej. Sosnom nie zostawia się tylców( tniesz gałąź na równi z pniem ). Przepraszam Danusiu, że na Twoim wątku. Pozdrawiam serdecznie Sylvia
____________________
Kokesz 23:09, 27 mar 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ja od dłuższego czasu korzystam z http://www.meteo.pl/
Tylko trzeba się nauczyć czytać te wykresy.
Prognoza jest na dwa dni ale za to dokładna
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
botaniczna 11:16, 28 mar 2018

Dołączył: 21 paź 2017
Posty: 2
Dzień dobry chciała bym zapytać jaki to gatunek żurawki powyżej na zdjęciach oraz nazwę tej ślicznej seledynowej trawy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
UlaB 11:41, 28 mar 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
sylvia napisał(a)


Dobrze by było, gdyby temperatura była trochę wyższa. Wówczas soki w drzewie lepiej płyną i drzewo szybciej zaleje rany żywicą. Trzeba pamiętać, żeby po podkrzesaniu drzewo nie straciło więcej jak 1/4 masy asymilacyjnej. Sosnom nie zostawia się tylców( tniesz gałąź na równi z pniem ). Przepraszam Danusiu, że na Twoim wątku. Pozdrawiam serdecznie Sylvia


Dzieki serdeczne za odpowiedz!
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Gardenarium 16:30, 29 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj Komorów wyglądał tak, jak połowa Polski



Moje cebulowe pokryła biała ciężka "piana" śniegu







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:30, 29 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:31, 29 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies