Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Zana 20:54, 12 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Na szczęście w obydwu zostaję Strzelcem
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jolanka 21:08, 12 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ja wpisałam w wyszukiwarkę: znaki zodiaku nasa zmiana i wyskoczyło mi kilka artykułów dotyczących tej informacji
M.in. w Newsweeku i na stronie: crazynauka.pl
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
m_gocha 23:37, 12 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Danusiu! Mam świerka Conica, którgo wzrost muszę ograniczyć (bądź niestety wyciąć całkiem). Rośnie dość ładnie. Do tej pory wiosną cięłam kosmetycznie boki w celu ich wyrównania. Znosił to dobrze. Teraz zastanawiam się czy mogę uciąć stożek wzrostu i starać sie go wyprowadzić na spłaszczona kulę. Lub spróbować przekształacić go w niwaki. Pytanie: czy "pacjent" przeżyje taką operację?
Masz jakieś doświadczenie z cięciem tego świerka?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Gardenarium 07:18, 13 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niwaki tak, ale spłaszczona kula - nie, bo musisz radykalnie ściąć wierzchołek i będzie stare, gołe drewno.. Gdyby to robić od początku to tak, ale teraz bym nie radziła jednak
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TAR 10:17, 13 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ten artykuł był w zeszłym tygodniu jakoś na Interii.
Interia co roku odgrzewa stare kotlety jak nie ma o czym pisac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:20, 13 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
jolanka napisał(a)
Ja wpisałam w wyszukiwarkę: znaki zodiaku nasa zmiana i wyskoczyło mi kilka artykułów dotyczących tej informacji
M.in. w Newsweeku i na stronie: crazynauka.pl


ale potem sa sprostowania, ze te newsy sa nieprawdziwe
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gardenarium 12:27, 13 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czyli zostajemy po staremu. No i dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jolanka 13:31, 13 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gardenarium napisał(a)
Czyli zostajemy po staremu. No i dobrze.

Danusiu, no bo jak człowiek się przyzwyczai do dobrego to po co ma zmieniać? My jesteśmy jak ten wzorzec Sevres, nie będzie nam NASA psuła przecież wizerunku Ja byłam Panna wrześniowa i dobrze mi z tym
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
deszczowymaj 14:11, 13 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
A ja jestem Lwem i sobie nie życzę żeby mi tu jakaś nasa mówiła ,że już mam nim nie być
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
m_gocha 22:31, 17 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Danusiu! Z takim nieśmiałym zapytaniem do Ciebie wpadłam

Danusiu! Twój Ogród nie tylko bukszpanowy jest cudownym dziełem ogrodowym jest również niedoścignionym wzorem, dla nas zwłaszcza posiadaczy małych ogrodów. Wzorem jak można nawet na tak niewielkim areale stworzyć swój raj na ziemi
Myślę, że pewnie zgodzisz sie ze mną, że mały ogród to duże wyzwanie. Zdecydowanie spro w nim pracy, bo każde niedociągnięcie widać jak na dłoni Problem jak w chusteczkowym ogrodzie stworzyć wielopiętrowość, jak nadać głębi ogrodowi, jak stworzyć urokliwe zakątki.... To spore wyzwania.
I wracając do sedna sprawy... Czy byłaby możliwość (hmmmm... i sens) utworzenia np. nowego wątku (kategorii?) Nasze małe ogrody?

Chodzi mi oto, żeby łatwiej spotkać sie z właścicielami małych ogrodów, podzielić się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami....
Obecnie jest tak dużo wątków na Ogrodowisku, że niekiedy ciężko sie odnaleźć

To oczywiście tylko taki mój pomysł... Czy dobry? Nie wiem
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies