Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 14:38, 02 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Anusia napisał(a)
Na Żuławach troszkę cieplej ale i tak prace wstrzymałam. Poczekam z 10 dni, będzie bezpieczniej. Przytnę róże i lawendę.
Wiosenka u Was już tuż, tuż.


Z cięciem czekam grzecznie Na krokusy, żeby ciąć hortensje i na forsycję, żeby ciąć róże.

Krokusy pokazują pączki. Za kilka dni się otworzą



Tulipany pokazały listki



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:45, 02 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Anda napisał(a)
Hej hej U Ciebie teraz chyba wiosna już w pełni co? Jak wyglądają ciemierniki w rozkwicie?


Moje ciemierniki jeszcze w pączkach. Na kwiaty muszę poczekać. Wiosna budzi się powoli







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota123 19:40, 02 mar 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Widzę, że u Ciebie większe tulipany, a ja myślałam, że moje za szybko startują. Tam gdzie masz posadzone krokusy co później rośnie?
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gardener27 20:01, 02 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Te kolorowe ciemierniki kwitną później od białych ale warto czekać bo są piękne.

Krokusy masz olbrzymie, pewnie słonko tam bardziej operuje bo niewiele im brakuje.

Czytam ostatnio że róże już w pąkach, u swoich tego nie zaobserwowałem, a jak u Ciebie ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa777 20:49, 02 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Dorota123 napisał(a)
Widzę, że u Ciebie większe tulipany, a ja myślałam, że moje za szybko startują. Tam gdzie masz posadzone krokusy co później rośnie?


Tulipany mnie bardzo zaskoczyły. Te większe rosną w przedogródku, a tam jest dużo słońca.
Tu gdzie rosną krokusiki (to są te botaniczne) nic nie rośnie latem. Za nimi są berberysy i pięknie zasłaniają.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:39, 02 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Gardener27 napisał(a)
Te kolorowe ciemierniki kwitną później od białych ale warto czekać bo są piękne.

Krokusy masz olbrzymie, pewnie słonko tam bardziej operuje bo niewiele im brakuje.

Czytam ostatnio że róże już w pąkach, u swoich tego nie zaobserwowałem, a jak u Ciebie ?


Kolorowe ciemierniki kwitną później i dłużej
Krokusy są botaniczne, więc dlatego takie szybkie
Moje róże mają już pączusie listkowe, ale mają też listki z ubiegłego roku! Dziwne to.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 11:38, 03 mar 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12309
U mnie z różami w poprzednich sezonach też tak było. Muszę sprawdzić czy w tym roku też mają zielone listki. Myślę nad ciemiernikami .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
abiko 19:30, 03 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8422
Ale piękny łanik krokusików.. u was jednak cieplej i to dużo Tulipany taaakie wielkie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Ewa777 10:09, 04 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Joku napisał(a)
U mnie z różami w poprzednich sezonach też tak było. Muszę sprawdzić czy w tym roku też mają zielone listki. Myślę nad ciemiernikami .


Moja róża Eden Rose wygląda tak jakby zimy nie było.
Jolu, ciemierniki są śliczne. U mnie trochę późno kwitną. Wolałabym już w lutym mieć kwiaty, a one tak się ociągają
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:12, 04 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
abiko napisał(a)
Ale piękny łanik krokusików.. u was jednak cieplej i to dużo Tulipany taaakie wielkie


U nas wcale nie jest tak ciepło. Temperatura sięga do 6-7'C. Krokusy są botaniczne - one szybciej startują. Tulipany mnie zaskoczyły. Ale takie wielkie są tylko na słonecznej rabacie. Reszty nie widać, chyba że nornice mi je wyjadły i ich nie zobaczę w tym roku.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies