Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 18:39, 14 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Kasya napisał(a)
Alez masz teraz duzo kwiecia...
Tulipanki piekne
U mnie będzie tylko taka resztka sadzona jesienią
Myślałam ze dosadzam a okazuje się ze z poprzednich nie zakwitnie nic


Niektóre tulipany są niestety jednoroczne. Też takie miałam. Są za to niespotykanie piękne, więc trzeba je co roku dosadzać. U mnie też zamarły wszystkie tulipany na bylinowej i na różano-hortensjowej. Jesienią czekają mnie zakupy, bo pusto tu jakoś

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:41, 14 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Dorota123 napisał(a)
Wszystkie roślinki piękne, ale tulipany to dopiero urodnice.


Bardzo mi się podobają te tulipany exotic emperor w zestawieniu z różowymi hiacyntami To ich pierwszy rok razem
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Monia81 18:42, 14 kwi 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Ewuś pięknie tulipanowo, magnolia bosko kwitnie a w donicach energetyczne kolorki, cudnie pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anda 18:46, 14 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Slicznie kwitną u Ciebie cebulove
Magnolie przepiękne.

Moje tulipany jeszcze dają radę bez wysadzania. Jeśli zanikną to będę dosadzać narcyzy. te są troszkę mniej zawodne, tak mi się przynajmniej wydaje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 18:51, 14 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Monia81 napisał(a)
Ewuś pięknie tulipanowo, magnolia bosko kwitnie a w donicach energetyczne kolorki, cudnie pozdrawiam


Takich energetycznych kolorków potrzeba po zimie Brakuje mi ciągle farby do donic. Nie mogę się za to zabrać. Może w tym roku mi się uda. Magnolie uwielbiam. Mam tylko dwie, ale to i tak dużo na mój ogródek
Buziaki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:55, 14 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Anda napisał(a)
Slicznie kwitną u Ciebie cebulove
Magnolie przepiękne.

Moje tulipany jeszcze dają radę bez wysadzania. Jeśli zanikną to będę dosadzać narcyzy. te są troszkę mniej zawodne, tak mi się przynajmniej wydaje


Tulipanów nie wykopuję i nie będę. Jak wymrą, to dokupię kolejne. Nie wyobrażam sobie, żeby ich nie mieć w ogrodzie Bardzo lubię żonkile tete-a tete. Zrobię sobie z nich łączkę Co roku dokupuję do donic, a potem przesadzam na rabaty
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Katkak 19:03, 14 kwi 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewciu kwiecia masz zatrzęsienie. Te dobuce też masz cudne. A im są starsze, tym ładniejsze, bo takiej szlachetności nabierają.no i obsadzone fantastycznie'
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gardener27 22:13, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Przyszedłem pochwalić Twoją wiosnę Donice bardzo mi się podobaj, żółty daje wiele radości. Przesadź później narcyzy do gruntu, pięknie powtórzą kwitnienie.

Tulipany w gruncie cieszą mocno ale najładniejsze zawsze/tylko w pierwszym sezonie po posadzeniu, taki ich urok.

Magnolia Leonard

Mój ambrowiec jeszcze śpi, czeka na cieplejsze dni.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa777 10:09, 15 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Katkak napisał(a)
Ewciu kwiecia masz zatrzęsienie. Te dobuce też masz cudne. A im są starsze, tym ładniejsze, bo takiej szlachetności nabierają.no i obsadzone fantastycznie'


No tak, tego się mogłam po Tobie spodziewać
Ja tu się tłumaczę, że farba odchodzi z donic i trzeba je pomalować (nie zrobiłam tego przez moje lenistwo), a tu Przychodzisz i chwalisz, że takie piękne te donice
Buziaki dla Ciebie i całej rodzinki, kochana moja
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:13, 15 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Gardener27 napisał(a)

Przyszedłem pochwalić Twoją wiosnę Donice bardzo mi się podobaj, żółty daje wiele radości. Przesadź później narcyzy do gruntu, pięknie powtórzą kwitnienie.

Tulipany w gruncie cieszą mocno ale najładniejsze zawsze/tylko w pierwszym sezonie po posadzeniu, taki ich urok.

Magnolia Leonard

Mój ambrowiec jeszcze śpi, czeka na cieplejsze dni.


Dzięki, Przemku, za tyle dobrych słów
Narcyzy i prymulki zawsze przesadzam po sezonie do gruntu. Stąd mam ich tak dużo na rabatach. Prymulki nie wszystkie pozostają, ale narcyzy tak. Im nic nie przeszkadza

Ambrowce u mnie wypuszczają listki dopiero w maju i to tak około 7 maja. Trzeba cierpliwie na nie poczekać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies