Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Monia81 07:20, 25 kwi 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Ewuś zdjęcia cudne prymulki też pochwalę bo rewelacyjnie wyglądają, mnożą się? zaczynam o nich myśleć pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
kasia1 08:27, 25 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Przepiękne zdjęcia, takie wyraźne, super zakup. Też mi się marzy nowy aparat i dostęp do komputera też mi się marzy, bo mój czas jest na ogół wtedy, jak reszta rodzinki śpi

A może magnolię Genie kupię w to moje wolne miejsce?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 14:31, 25 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Roocika napisał(a)
Też mnie urzekły pierwiosnki, kwiatki mają jak różyczki.
Kwiaty magnolii na zbliżeniach przepiękne.
Ewa, tu na hortensjowo różanej masz żonkile?

U nas tylko 7 stopni, przez okno wydaje się pięknie i ciepło, bo świeci słońce ale jak się wyjdzie to wieje lodowaty wiatr.


Te prymulki tez mnie zauroczyły w sklepie. Chodziła koło nich i zastanawiałam się, czy brać, bo cena wysoka. Dobrze jednak, że wzięłam, bo ciągle mnie cieszą

Na hortensjowo-różanej mam żonkile tete-a-tete.

U nas też podobnie z pogodą. Przez okno wygląda, ze piękna pogoda - słońce, a jak się wyjdzie to taka zimnica. Termometr pokazuje 7'C, ale odczuwalna jest bliska 0'C.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:41, 25 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
MiluniaB napisał(a)

Zaczynam wątpić czy moja to Genie. Małe kwiaty, kolor też nie wiśniowy. Duże tulipanowe kielichy jak piszesz to moja nie ma - raczej małe filiżaneczki Zobacz do mnie - wstawiłam fotkę.


Idę zobaczyć jak to u Ciebie wygląda

MiluniaB napisał(a)
Mam jeszcze pytanie dot.clematisów - Twojej odmiany się nie przycina? Moje ścięte przy ziemi wypuszczają - również zaczynam z nimi przygodę. Posadzone w zeszłym sezonie.


Cięcie powojników jest uzależnione od odmiany i wieku rośliny. Zostawiłam sobie kartki opisujące clematisa i na odwrotnej stronie mam ściągę jak ciąć. Ten w 4 roku tnie się na wysokości 100-150cm. Drugi, który wyglądał dużo słabiej przycięłam na wysokości 20cm.
Twoje są młode, to powinny być nisko przycinane.
Musisz sprawdzić swoja odmianę.
Wcale nie przycina się - powojników kwitnących na starych pędach wiosną, np. z grupy Atragene i Montana
Słabe cięcie (100-150cm) wykonuje się u większości odmian wielkokwiatowych (grupa Wielkokwiatowe Wcześnie Kwitnące)
Silnie tnie się powojniki rozpoczynające kwitnienie późno (na tegorocznych pędach począwszy od końca czerwca do lipca) np. odmiany z grupy Viticella i Wielkokwiatowe Późno Kwitnące. Przycinamy je silnie nad 2 – 3 parą pąków (20 – 50 cm) nad ziemią.
W przypadku powojników bylinowych (np. z grupy Heracleifolia i Integrifolia) i odmian z grupy Texensis, wycinamy wszystkie obumarłe pędy tuż przy podstawie, a żywe ucinamy 1 – 5 cm nad ziemią
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:50, 25 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Joku napisał(a)
Nieźle tobie wychodzi testowanie nowego aparatu.


Było kilka prób na różnych programach. Testował każdy po trochu - ja, mąż i córka Jestem zadowolona z efektów.

U mnie dziś trochę pada. Czasami deszcz, a czasami deszcz ze śniegiem.
Cieszy mnie to, bo zrobiliśmy już wertykulację trawnika i rozsypaliśmy nawóz. Teraz musi się rozpuścić.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 15:00, 25 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
m_gocha napisał(a)

A mówi się że magnolie nie lubią przycinania Ewa napisz mi jeszcze kiedy najlepszy czas na cięcie magnolii. Mam Susane ale jakoś tak kiepsko rośnie - rachityczna i w formie krzaczastej. Chetnie bym ją przycięła - może to ją zmobilizuje i weźmie się do życia

Brawa oczywiście dla męża Świetnie zapowiada się magnoliowy bonsai
Super że macie podobne pasje i wzajemnie się ogrodowo uzupełniacie


Też słyszałam, że magnolie nie lubią przycinania. My zaryzykowaliśmy i jest wszystko dobrze. Nie wiem, czy jest jakiś czas wyznaczony na cięcie. U nas odbyło się wtedy, gdy mąż miał po prostu wolną chwilę. Przycinał latem. Myślę, ze Genie przytniemy po kwitnieniu, żeby nacieszyć się jej kwiatami

Bardzo lubimy wspólnie pracować w ogrodzie. Najczęściej podobają się nam nasze pomysły. Mąż zawsze uczestniczy w realizacji moich pomysłów, a ja daję mu wolną rękę w formowaniu roślin
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 15:07, 25 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Alija napisał(a)
Bardzo mi się podoba to testowanie aparatu, możesz to powtarzać częściej, przepiękne zdjęcia.
Tyle kolorów w ogrodzie, aż się weselej człowiekowi robi.


Zdjęć na pewno będzie teraz więcej, bo ostatnio musiałam ratować się telefonem, a nie lubię zdjęć z komórki.

Rośliny nic sobie nie robią z tej zimnicy i ciągle się rozwijają. Niedługo tulipany pokażą swój pokaz
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 15:09, 25 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Monia81 napisał(a)
Ewuś zdjęcia cudne prymulki też pochwalę bo rewelacyjnie wyglądają, mnożą się? zaczynam o nich myśleć pozdrawiam


Nie zauważyłam, żeby mi prymulki się rozrastały, czy wysiewały. Mam ich coraz więcej, bo w maju przesadzam z donic do gruntu

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 15:24, 25 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
kasia1 napisał(a)
Przepiękne zdjęcia, takie wyraźne, super zakup. Też mi się marzy nowy aparat i dostęp do komputera też mi się marzy, bo mój czas jest na ogół wtedy, jak reszta rodzinki śpi

A może magnolię Genie kupię w to moje wolne miejsce?


Jestem bardzo zadowolona z zakupu Instrukcja już przeczytana

Nad magnolią zastanów się, bo nie wszyscy są z niej zadowoleni. Jeżeli przymrozek chwyci kwiaty, to nie wyglądają one zbyt ładnie. Mają takie brązowe smugi. Na plus na pewno jest to, ze powtarza kwitnienie w lipcu, chociaż tych kwiatów w drugim kwitnieniu jest znacznie mniej niż przy wiosennym. Poza tym jaśniejsze kwiaty lepiej widać wiosną.
Ja Genie lubię, ale wiem, ze jest dużo innych pięknych magnolii. Gdybym miała większy ogród, to chciałabym mieć ich 4 przynajmniej

Zajrzyj może do Irenki, ona ma mnóstwo magnolii. Może coś wpadnie Ci w oko.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6570-milkowo-sezon-2016-2020?page=2009#post_5

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kasya 15:50, 25 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42137
Ewa777 napisał(a)


Też słyszałam, że magnolie nie lubią przycinania. My zaryzykowaliśmy i jest wszystko dobrze. Nie wiem, czy jest jakiś czas wyznaczony na cięcie. U nas odbyło się wtedy, gdy mąż miał po prostu wolną chwilę. Przycinał latem. Myślę, ze Genie przytniemy po kwitnieniu, żeby nacieszyć się jej kwiatami

Bardzo lubimy wspólnie pracować w ogrodzie. Najczęściej podobają się nam nasze pomysły. Mąż zawsze uczestniczy w realizacji moich pomysłów, a ja daję mu wolną rękę w formowaniu roślin

Ale formują często magnolie, wyprowadzają na drzewka, wiec chyba nie jest tak złe
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies