Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

TAR 19:38, 23 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Ewo przez Ciebie albo dzieki Tobie nabyłam drogą kupna w dniu dzisiejszym przepieknego Leonarda. ładnie rozkrzewiona z jednego grubszego pnia, kwitnie wieloma kwiatami a ma paki jeszcze nierozkwitłe. Powiem Ci, ze rokuje na piekny krzakodrzew chwilowo schowana w garazu , bo przymrozek zapowiadaja dzis w nocy i jutro, a nie chce by pąki zmarzły
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 21:56, 23 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)
Ewo przez Ciebie albo dzieki Tobie nabyłam drogą kupna w dniu dzisiejszym przepieknego Leonarda. ładnie rozkrzewiona z jednego grubszego pnia, kwitnie wieloma kwiatami a ma paki jeszcze nierozkwitłe. Powiem Ci, ze rokuje na piekny krzakodrzew chwilowo schowana w garazu , bo przymrozek zapowiadaja dzis w nocy i jutro, a nie chce by pąki zmarzły


Bardzo się cieszę Myślę, że będziesz z niej zadowolona Jak już ją wystawisz, przyjdę podziwiać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
m_gocha 22:47, 23 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ależ u Ciebie już wiosna pełną parą!Ileż kwiecia i kolorów!
Magnolia ciekawie formowana. Czy jest tylko przyginana czy też jeszcze cięta?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
MiluniaB 22:50, 23 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Czy magnolia Genie ma małe kwiaty. Kupiłam i posadziłam niedawno, ale mnie rozczarowała
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
TAR 23:04, 23 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Moja Gienka jeszcze w pąkach ale nie przewiduje wielkich kwiatow, pączki mikrusie. Szkoda, bylam na nia napalona jak szczerbaty na suchary
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 12:19, 24 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
m_gocha napisał(a)
Ależ u Ciebie już wiosna pełną parą!Ileż kwiecia i kolorów!
Magnolia ciekawie formowana. Czy jest tylko przyginana czy też jeszcze cięta?


Magnolia jest celowo przycinana i formowana Mój mąż lubi bonsai i zajmuje się ta magnolią.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:06, 24 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
MiluniaB napisał(a)
Czy magnolia Genie ma małe kwiaty. Kupiłam i posadziłam niedawno, ale mnie rozczarowała


Genie ma duże "tulipanowe" kielichy. Może Twoja ze względu na świeże posadzenie wytworzyła mniejsze kwiaty. Moja jeszcze nie kwitnie, więc nie mogę pokazać. Na razie ma pąki, które już są wielkie.

Daj jej szansę Swoją nawożę nawozem dedykowanym dla magnolii 2-3 razy w roku zgodnie z opisem na pudełku.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:12, 24 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)
Moja Gienka jeszcze w pąkach ale nie przewiduje wielkich kwiatow, pączki mikrusie. Szkoda, bylam na nia napalona jak szczerbaty na suchary


Zamknięte pąki nie są duże, ale te otwierające się są wielkie. Rozczarowanie jest pewnie spowodowane innym wyobrażeniem tej magnolii. Ja jestem z niej bardzo zadowolona. Chciałam magnolię w ciemnoróżowym kolorze, z dużymi kwiatami, z powtarzaniem kwitnienia i ona spełnia te oczekiwania.
W pierwszych 2-3 latach miała dużo mniej pąków, a teraz jest cała obsypana. To pewnie jest związane z czasem na ukorzenienie się.
Minusem jest to, że przy przymrozkach płatki brązowieją.
Nie mogę się doczekać jej kwitnienia.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:25, 24 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Teraz Was zarzucę zdjęciami, bo testuję nowy aparat





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:38, 24 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430






____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies