Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewik 16:09, 14 gru 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ewa , cofnęłam sie do początku roku i same cudenka u Ciebie .Zaczynając od cebulowych i ciemierników ( chce spróbować raz jeszcze z nimi )mozesz polecic odmiany , które są bezproblemowe u Ciebie ?
Odośnie szałwii , u mnie właśnie różowa rośnie najsłabiej i najsłabiej powtarza, niebieskości zdecydowanie lepiej, bez względu na sposob ciecia .
Zaciekawiła mnie ożanka , jak ona długo kwitnie u Ciebie?
Hortensje zachwycają u Ciebie , nowość Blue wpadła mi w oko , powiedz jak zimujesz te rosnące w donicach ?
Jesienne zawilce świetnie rosną u Ciebie , uwielbiam je .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewa777 09:41, 15 gru 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Trochę mnie nie było na forum. W listopadzie złapałam covida. Przeszłam go lekko, ale jakoś nie miałam ochoty na pisanie. Teraz trochę nadrobię.
Poza tym w tej porze roku mało się dzieje w ogrodzie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:42, 15 gru 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)
Ewa masz naprawde jeszcze zielono. Na moich magnoliach lisci juz nie ma, zreszta jak i na wiekszosci drzew. ostatkiem trzymaja sie na ambrowcach i kloniku Red Sunset. Reszta golusienka, po dzisiejszym deszczu nic nie zostanie.


Długo trzymała się zieleń w ogrodzie. Teraz już jej nie ma. Mam kilka fajnych zdjęć z listopada, to wrzucę wieczorkiem.
Pozdrawiam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:44, 15 gru 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
kasia1 napisał(a)
Pięknie Ewa u Ciebie Też będę kupować ambrowca, ale będę szukać jakiegoś na niskiej nóżce. Dereń i magnolia - przepiękne kolory i już sprawdzałam wielkość, bo szukam ładnie przebarwiających się krzewów, ale tak do 1,5 metra, więc szukam dalej


Na jak niskiej nóżce będą ambrowce?
Moje są niskie i bałam się, że będą za niskie, ale okazało się, że pasują idealnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:45, 15 gru 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Joku napisał(a)
Jak twoje ambrowce? Przebarwiają się?

Przebarwiły się i mam nawet kilka zdjęć. Pokażę po południu lub wieczorem. Zdjęcia mam w innym komputerze. Nawet teraz jeszcze liście są na ambrowcach. Trochę przemarzły, ale wiszą
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:48, 15 gru 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Milka napisał(a)
Ewa, u was to też jesień późno, jeszcze tyle liści na roślinach
Ciekawa jestem, jaki kolor dostanie ambrowiec, mój w tym roku złoty i juz gubi liście.


Grudniowe przymrozki i śnieg zupełnie zmieniły ogród. To co jeszcze miało liście teraz wygląda smutniej. Ambrowce dzisiaj pokażę
Teraz najwięcej się dzieje na jabłonce, na której mamy karmniki. Mnóstwo mamy tam ptaszków. Niektóre to stali bywalcy, np. sójki. Mamy je aż 3
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:59, 15 gru 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Ewik napisał(a)
Ewa , cofnęłam sie do początku roku i same cudenka u Ciebie .Zaczynając od cebulowych i ciemierników ( chce spróbować raz jeszcze z nimi )mozesz polecic odmiany , które są bezproblemowe u Ciebie ?
Odośnie szałwii , u mnie właśnie różowa rośnie najsłabiej i najsłabiej powtarza, niebieskości zdecydowanie lepiej, bez względu na sposob ciecia .
Zaciekawiła mnie ożanka , jak ona długo kwitnie u Ciebie?
Hortensje zachwycają u Ciebie , nowość Blue wpadła mi w oko , powiedz jak zimujesz te rosnące w donicach ?
Jesienne zawilce świetnie rosną u Ciebie , uwielbiam je .


Jeżeli chodzi o ciemierniki, to wszystkie u mnie dobrze rosną, więc trudno by mi było polecić Ci konkretną odmianę. Większość też się dobrze rozsiewa, trochę słabiej te odmiany z Double, ale też mam z nich trochę siewek. Mam różne odmiany Double Ellen i wszystkie są piękne. W sezonie podsypuję im raz w roku skorupki jaj.

W tym roku udało mi się przyciąć szałwie i ładnie powtórzyły kwitnienie. Może dlatego, że miały sporo miejsca wokół.
Ożanka kwitnie bardzo długo. Właściwie aż do października. Ale jest to roślina bardzo ekspansywna.
Hortensje ogrodowe, które rosną u mnie w donicach na zimę umieszczam w małym dołku (wszystkie w jednym miejscu) i zasypuję im donice ziemią. Jeżeli jest bardzo duży mróz, to układam na nie igliwie lub agrowłókninę.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 11:20, 15 gru 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Ewcia ty trzymaj dla mnie te ożanke, wiosna sie zglosze. Planuje dzialac ogrodowo rownolegle z budową. Zobaczymy jak mi to pojdzie pracy mam tam sporo ale ogrod finalnie bedzie o polowe mniejszy, drzewa i las zostawiam prawie w calosci
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 16:26, 15 gru 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)
Ewcia ty trzymaj dla mnie te ożanke, wiosna sie zglosze. Planuje dzialac ogrodowo rownolegle z budową. Zobaczymy jak mi to pojdzie pracy mam tam sporo ale ogrod finalnie bedzie o polowe mniejszy, drzewa i las zostawiam prawie w calosci

Ożanka dla Ciebie na pewno będzie, kiedy tylko zechcesz Ona mi się strasznie rozsiewa Jestem bardzo ciekawa Twojego nowego miejsca. Może w końcu uda nam się spotkać Fajnie jest mieć swój własny las
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:33, 15 gru 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Obiecane zdjęcia. Robione były 21 listopada. Liści bardzo dużo i jak widać, środkowy ambrowiec najpiękniej się przebarwił. Dwa zewnętrzne zieloniutkie.







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies