Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

AsiaK_Z 09:36, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Dzisiaj zarządziłam wizytę w centrum ogrodniczym , właśnie, muszę sobie spisac co i jak. Kurka, Dziecię
moje, 7 lat, jeszcze chrapie. Oj, już nie.
Słońce świeci tu przez większość dnia. Żywopłot, ten z tyłu zostaje. Żeby się osłonić przed bardzo ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Ten za projektowanymi liliowcami... no tutaj dobrze by było żeby i tam cos było wtedy zamknie się ogród.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 09:40, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Lukasz2013 napisał(a)
Witaj. Chętnie zobaczę jak Twój ogród powstaje. Zapraszam do siebie może jakiś pomysł Ci się spodoba. Zaznaczam i będę zaglądał.


Witaj dziękuję za odwiedziny i za zaznaczenie
Jeszcze dzisiaj do Ciebie zajrzę, teraz lecę na zwiady do centrum ogrodniczego
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Ewa777 11:07, 30 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Asiu, jeszcze mam takie przemyślenia. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jakie rośliny chciałabyś mieć w ogrodzie, to daj sobie czas przez jesień i zimę na zaglądanie do ogrodów w O., rób sobie listę roślin, które Ci się podobają, przygotuj plan, a od wiosny ruszysz pełną parą. Możesz na razie kupić sobie takie rośliny jak rozchodnik, czy funkie - one szybko się rozrastają i w przyszłym roku na jesieni będziesz mogła je podzielić i mieć dwa lub trzy razy tyle niż kupiłaś. A na pewno znajdziesz dla nich miejsce w ogrodzie. Drugi pomysł, to kupić kilka bukszpanów i berberysów, przyciąć je i z obciętych gałązek zrobić sadzonki. Tak tanio można sobie przygotować rośliny do ogrodu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
AsiaK_Z 22:15, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ewa777 napisał(a)
Asiu, jeszcze mam takie przemyślenia. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jakie rośliny chciałabyś mieć w ogrodzie, to daj sobie czas przez jesień i zimę na zaglądanie do ogrodów w O., rób sobie listę roślin, które Ci się podobają, przygotuj plan, a od wiosny ruszysz pełną parą. Możesz na razie kupić sobie takie rośliny jak rozchodnik, czy funkie - one szybko się rozrastają i w przyszłym roku na jesieni będziesz mogła je podzielić i mieć dwa lub trzy razy tyle niż kupiłaś. A na pewno znajdziesz dla nich miejsce w ogrodzie. Drugi pomysł, to kupić kilka bukszpanów i berberysów, przyciąć je i z obciętych gałązek zrobić sadzonki. Tak tanio można sobie przygotować rośliny do ogrodu.


Poczekam, bo nie mam innej możliwości. Po wizycie w centrum ogrodniczym troszkę się załamałam. Tu nawet nie chodzi o ceny roślinek, ale o ich kondycję. Na przykład Hortensje bukietowe - ledwo sie trzymały. Ja rozumiem, jesień się zbliża, ale kwiaty nieciekawe. Ładne były żurawki, ale nie mam przygotowanego dla nich miejsca. Kupilam miskanty, i w sumie posadziłam w miejsce przejściowe.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 22:21, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ale... Może pomyślicie, że jestem nudna. Mój M pomógł mi z korzeniami chmielu. To że system korzeniowy jest mocno rozbudowany to już wiem. Ale dziś rozwaliliśmy tę dużą karpę, ktora jest pokazana w mojej galerii. Chyba znaleźliśmy korzeń - matkę. Średnica 10 cm albo ciut wiecej. Wierzyć sie nie chce. Zobaczymy co dalej z tym fantem będzie.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 22:27, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
I wymyśliliśmy jeszcze coś. Nie wiem czy to dobry pomysł. Przesadzimy tuje spod płotu sąsiadów na płot od ulicy. Jak widać na zdjęciach są średniej wielkości, mają 3 lata. Operacja powinna się udać, ale to dopiero na wiosnę.
W dotychczasowe miejsce wsadzimy nowe tujki, albo coś innego
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 22:31, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Aha, a wracając do rozmnażania np bukszpanu, jeszcze nigdy mi się to nie udało. W tym, specjalistą był moj śp Tata. Wsadził do ziemi jakiś patyczek i za jakiś czas wyrósł krzaczek .
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 22:35, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Jutro jadę do Teściowej na ogród Już zamówiłam sobie funkie, hortensje, także jakiś początek już będzie.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 22:39, 30 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Póki co, będę w dalszym ciągu zaglądać do Waszych ogrodów i uczyć się roślin
Jedno jest pewne, clematis będzie u mnie i lawenda. Miskanty już są. Powoli, powolutku kolekcja będzie się powiększać a ogród będzie piękniał
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
22:47, 30 sie 2014
AsiaK_Z napisał(a)
Aha, a wracając do rozmnażania np bukszpanu, jeszcze nigdy mi się to nie udało. W tym, specjalistą był moj śp Tata. Wsadził do ziemi jakiś patyczek i za jakiś czas wyrósł krzaczek .


Ja w tym roku wiosną powsadzałam gałązki do doniczek, a przedwczoraj wysadzałam już ukorzenione krzaczki na rabatę. W przyszłym roku robię tak samo, tylko w większej ilości. Ty wtedy też posadzisz, na 100% się uda!
A co do hortensji w ogrodniczym to jeśli cena była dobra, to uważam, że można wziąć, bo na wiosnę i tak przytniesz. Ja ostatnio kupiłam Polar Bear za 22zł, wygląda nieźle, aczkolwiek te wcześniej kupione są okazalsze, no ale były droższe. W każdym razie wiosną je zetnę i będę dobrze karmić.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies