Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

AsiaK_Z 09:31, 20 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witajcie, dziś wrzucam zdjęcia "ogrodu" i jego plan.
Ogród ok. 140 m kw. przed domem. Tak to wygląda na papierze


A teraz zdjęcia:
Tuje + wierzby i część "żywopłotu"



Żywopłot od ulicy: po lewej - jeszcze z chmielem, po prawej - chyba już bez , winogrono i liliowce



Żywopłot - ligustr (wjazd) od strony ogrodu.
Być może to nie jest dobry pomysł, ale jako żywopłot chciałam dosadzić do istniejącego irgę błyszczącą.



Żywopłot od strony wjazdu

____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 09:47, 20 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Żywopłot przy wejściu (po prawej) od strony ogrodu i tutaj też mój "ulubieniec" - chmiel
Zastanawiam się nad wycięciem tego żywopłotu i posadzeniu tui. Będzie lepsze tło do innych roślin no i lepszy widok



Żywopłot przy wejściu (po prawej) od strony domu i lilak.




Żywopłot przy wejściu (po lewej) od strony ogrodu i drugi lilak



Przed wejściem do ogrodu i "Pomocnica", która nie do końca pomaga, w pozytywnym słowa znaczeniu. Tę trawę, to właśnie Keti "załatwiła"

____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 09:55, 20 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Pierwsze przykazania juz otrzymałam od p. Danusi, więc biorę się do dalszych prac mając nadzieję, że pogoda mi się nie popsuje

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Karol99 11:31, 20 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
witaj Widzę, ze masz duzo checi do pracy Ja też walczyłem z chmielem parę lat.. a właściwie walcze roundop spalił tylko cześć nadziemna..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
AsiaK_Z 11:43, 20 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Chęci do pracy są, zobaczymy ile siły mi zostanie po usunięciu chmielu, bo pracy od groma Część korzeni chmielu już usunęłam, ale wczoraj zauważyłam, że z karpy ze zdrewniałych, jeszcze nieusuniętych pędów, wyrastają nowe Dorzucam zdjęcie

Myślę, że zajmę się drugą stroną ogrodu, bo już będzie widać zmiany.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Ewa777 12:25, 20 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Cześć Asiu, tu wszyscy mówią sobie po imieniu, więc się dostosuj
Bardzo miło Cię powitać wśród miłośników roślin
Pracy masz bardzo dużo i nie zazdroszczę Ci tej walki z chmielem. Ale można Ci zazdrościć tworzenia ogrodu. To wszystko przed Tobą, a tu znajdziesz wielu pomocników. Trzymam kciuki i będę zaglądać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Sebek 12:34, 20 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie, słuchaj rad Danusi, bo zawsze są bardzo trafione żywopłot z ligustru wykarczuj tak jak chmiel. Zamiast zywotników możesz posadzić choinę kanadyjską albo świerki serbskie, żeby urozmaicić trochę ten mały ogród
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AsiaK_Z 12:38, 20 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Ewuniu. Miło Cię poznać. Efekty zmian w ogrodzie będę pokazywać na bieżąco. Zapraszam już dziś

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 12:54, 20 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Sebku. Bardzo się cieszę z Twojej wizyty. Hmm, chionka kanadyjska lub świerk serbski. O tym, póki co, nie pomyślałam. Dziękuję za pomysł. A co zamiast ligustru, bo chciałabym zaznaczyć granicę i odciąć się od wjazdu. Dom nie jest jednorodzinny, z wjazdu / wejścia różni ludzie korzystają (nie jest ich wielu, ale są), więc chciałabym ogród mimo wszystko zamknąć na zielono Czy irga błyszcząca będzie dobra w tym miejscu? A może jest coś jeszcze fajnego i dla niecierpliwych? Przyznaję, że dopiero uczę się roślin
Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 17:34, 21 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
2 dni temu opisując ogród napisalam:"Od strony ulicy jest również żywopłot, który pokochał chmiel. Nie mam pojęcia co to za roślina. Kłujące gałązki, listki podobne do akacji, ale zdecydowanie mniejsze oczywiście. W latach świetności zakwitał, a później pojawiały się takie strączki."

Poszperałam i znalazlam: to KARAGANA

Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies