Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Maliny, czy warto je uprawiać

Pokaż wątki Pokaż posty

Maliny, czy warto je uprawiać

Mazan 23:06, 09 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agnieszko

Na parcha tylko oprysk. Przy podlewaniu jabłoń nie odczułaby tego zabiegu - za głęboko dla preparatu są korzenie i nim dotrze do nich kwasy glebowe go rozłożą na składniki pierwsze.
Zabiegi przeprowadza się, gdy tylko soki ruszają - czyli od marca. Jabłonie opryskiwałem w tym roku octanem. Mniej kłopotów ze zrobieniem, a efekt ten sam.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 14:44, 10 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agnieszko

Zapomniałem odpisać nt. wysokich, nieowocujących pędów, o których mówisz, że to maliny. Nie zgadzam się. Bardzo dokładnie przypominają swym wyglądem malinojeżyny, a one owocują na pędach DWULETNICH. Wycinasz je dopiero w trzecim roku na wiosnę, gdy zaczną wyrastać młode pędy, nie wcześniej.
Rośliny te są krzyżówką maliny z jeżyną bezkolcową dlatego mają gładką łodygę i dużo wyższy wzrost pędów.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
14:02, 11 wrz 2014
Mazan ...ale ciekawie opisujesz wszystko ..masz duża wiedzę ...tu akurat zauważam specjalizację malinową

Mazan 16:20, 11 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Eee_taam

Gdy z malinami i nie tylko będziesz miała 40 lat bliskiego kontaktu to siłą rzeczy temat poznasz, czy będziesz chciała czy nie. Natomiast wiedza ... hmmm, to tylko lata nauki.
Reszta jest w profilu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Madzenka 20:47, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mazan napisał(a)
Agnieszko

Zapomniałem odpisać nt. wysokich, nieowocujących pędów, o których mówisz, że to maliny. Nie zgadzam się. Bardzo dokładnie przypominają swym wyglądem malinojeżyny, a one owocują na pędach DWULETNICH. Wycinasz je dopiero w trzecim roku na wiosnę, gdy zaczną wyrastać młode pędy, nie wcześniej.
Rośliny te są krzyżówką maliny z jeżyną bezkolcową dlatego mają gładką łodygę i dużo wyższy wzrost pędów.



Pozdrawiam


To ja sobie kupiłam takie potwory. W pierwszym roku już owocowały a pędy urosły im na 3 m długie....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
sylwiasokol 23:18, 02 paź 2014

Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 3
Witam bardzo proszę o informację dotyczącej takiej o to rośliny : jest to malinojeżyna, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z was ją uprawia w jaki sposób rośnie, gdzie najlepiej ją sadzić i czy ma jakieś ciekawe zastosowanie w kuchni. Dzięki z góry za odpowiedzi
Mazan 10:48, 03 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sylwiasokol

Malinojeżyna potrzebuje ziemi żyznej, przepuszczalnej o stałej wilgotności. Ma duże wymagania pokarmowe /na 1m2 ok. 5 kg obornika/. Sadzić należy w szerokiej rozstawie - 2 - 3 m i dawać wysokie podpory w stylu rusztowania. Tak wygląda prawidłowe prowadzenie rośliny.
W kuchni ma takie samo zastosowanie jak truskawka, malina, czyli przetwory i deserowa.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
grupa_trzyma... 11:56, 03 paź 2014

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
I ja skorzystam z podpowiedzi. Mam drewutnię, na której chcę rozpiąć malinojeżynę. O obornik nie muszę się martwić.
Mazan czy polecasz jakąś odmianę? Jak wygląda cięcie malinojeżyny? Też należy wycinać pędy, które owocowały? Jak u jeżyny bezkolcowej?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Mazan 14:09, 03 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agnieszko poprowadzić je możesz gdzie chcesz. Jeśli będzie jej odpowiadać stanowisko to problemu nie będzie. Cięcie po owocowaniu, jesienią. tylko przy zakładaniu plantacji czy pojedynczych nasadzeń wiosną przycinamy wszystkie pędy, a później j.w. Wszystkie odmiany plonują podobnie, a smak owoców - różnie z tym bywa. Ktoś będzie za takim, innemu może nieodpowiadać.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
justi 21:56, 16 paź 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dzisiejszy zbiór z jednorocznych sadzonek. Wciąż kwitną i owocują, pogoda dopisuje.


____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies