Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Maliny, czy warto je uprawiać

Pokaż wątki Pokaż posty

Maliny, czy warto je uprawiać

gardney 22:07, 16 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
O kurczę justi co to za odmiana owocuje ci cały czas tak?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Margo 09:32, 17 paź 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Ja mam Polanę i też wciąż zbieram owoce
____________________
Gosia
retro 12:21, 17 paź 2014


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 21
A ja w nadziei na takie zbiory posadziłam maliny Polesie.
____________________
Katarzyna. Po wiejsku.
justi 18:23, 17 paź 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
To jest Polesie. Sadzonki jednoroczne tak szaleją, wciąż kwitną i owocują na nowych młodych pędach. Sprzyja temu pogoda, słonecznie ciepło jak na pażdiernik i bez mrozu. Sadzonki starsze mają już mniej owoców ale cały czas są.
Polana to dla mnie porażka. Nazywam je przekornie poziomki, bo takie małe.
Oczywiście na potrzeby jednej rodziny jest ok, ale do większego zbioru nie polecam.

ps. właśnie się pieką strucle drożdżowe z malinamijeszcze 10 minut

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
grupa_trzyma... 10:14, 20 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Mam pytanie do Mazana. Proponujesz podlać maliny zakwasem chlebowym. Czy może to być zakwas kupiony w sklepie, taki na żurek? Po przeliczeniu wychodzi sporo na jeden krzak, nie dam rady wyprodukować takiej ilości zakwasu w domu.
Drugie pytanie moje maliny (co widać na załączonych wcześniej zdjęciach) mają niedobór fosforu. Co można im zaaplikować?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Mazan 11:03, 20 sty 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agnieszko, dlatego pisałem, że zrobiłem to u siebie. To duże ilości zakwasu, a jego ceny nie znam. Teraz proponuję 'pójść na łatwiznę' i opryskać/polać roztworem topsinu jeśli ziemia nie jest zamarznięta. Nie działa tylko w temp. ujemnych i zbyt wysokich. Wiosną będziesz robić cotygodniowe opryski octanem i chorób roślin raczej nie będzie.
Nawożenie fosforowe możesz wykonać stosując superfosfat albo nawóz wieloskładnikowy zawierający fosfor, gdy się trochę ociepli, a rośliny będą ruszać z wegetacją. Możesz - jeśli chcesz - zastosować rozwiązanie Waldka /ANHK/. Jest skuteczne.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
grupa_trzyma... 13:11, 20 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Dziękuję Ci bardzo. Jesienią zrobiłam miejsce malinom, nie zdążyłam jednak z ich przesadzeniem. Podlewać teraz i rozsadzić wiosną (zaznaczam, że będę musiała te kępy rozdzielać) czy tylko podlać a przesadzić jesienią?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 13:14, 20 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
A gdzie mogę poczytać o octanie i jego produkcji? Pamiętam, że polecałeś pryskać octanem jabłonie.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Mazan 14:59, 20 sty 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agnieszko

Obie wersje przesadzania malina zakceptuje. Wiosenne może powstrzymać lub ograniczyć tegoroczne owocowanie. Pamiętaj, że na korzeniach ma pąki, z których wyrosną pędy.
Wszystko opisane jest w Herbicydach od str 3.

Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
grupa_trzyma... 16:17, 20 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Dziękuję za pomoc.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies