Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 21:22, 23 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jazzy Nie znałam wcześniej tego oliwnika. Rozważałam oliwkę w donicach ale problematyczna z przechowywaniem zimą więc wiadomo odpuściłam sobie. A tu proszę, idealne drzewko, własnie taki lekko śródziemnomorski styl chciałabym uzyskać Dzięki, dzięki *

Reniu o tym właśnie też myślałam by dodać jeżówki lub jarzmianki ale pomysłu brak w jaki sposób skomponować rozkład nasadzeń. Czy wyższe sadzić od ściany czy raczej od góry tarasu ? Miałam plan na całości "porozrzucać" baetlesy i czosnki a gdzie dać te wyższe rośliny ?? Rozplenice mi się marzą ale czy nie za dużo tego ? Lawenda obowiązkowo Obwódkę brałam pod uwagę ale powiedz czy nie przysłonią trochę tych niskich trawek ?
Pośpieszyłam się i wydałam ładną krzewuszkę bo nie widziałam dla niej miejsca a teraz trochę żałuję bo może jednak pasowałaby gdzieś ? ach te wieczne dylematy ...
Cały teren podwórka jest pochylony tzn widok jest tak trochę pod górkę i boję się, że obwódka z lawendy zasłoni resztę Nie wiem, nie wiem, nie wiem
A co powiesz na mini irysy reticulata pod ogolonym jałowcem ?

Ewa004 witaj podglądaj do woli choć nie bardzo jest co
Buziaki za odwiedziny, już biegnę do Ciebie bo i Twój wątek miałam na szpuli Mignęłaś mi już wcześniej min u kokoszki
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 22:06, 23 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)






Ciągle nie wiem o które miejsce chodzi Mówimy i tej rabacie obok niwaki, zakończonej kratką?

Co do tych irysów pod niwaki, to nie znam ich, ale czytałam, że rosną do 14 cm więc chyba mogłyby być.

Przejrzałam jeszcze raz zdjęcia, i zamordujcie mnie, ale nie wiem gdzie masz tą lawendę z niskimi trawkami? Widziałam tylko gożdziki, żurawki, trawki i to połączenie powinno być wysokośiowo ok.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 22:11, 23 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Tak tak Reniu, właśnie to miejsce muszę zagospodarować. Narazie z przodu wsadziłam wrzosy z turzycami. Przed nimi w koszykach są krokusy, cebulice i wczesne tulipany tarda lecz to nasadzenie niekoniecznie musi pozostać. Wsadziłam by nie było tak łyso
Lawenda i trawki mają dopiero tu zaistnieć
To co widziałaś to taras wstępnie już zaplanowany, jest położony pod domem i na ten rok nic tam nie dosadzam
Zobaczę czy mam jakieś zdjęcie pokazujące całość terenu, obejmujące obydwa tarasy
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
jazzy 22:23, 23 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
A nie planujesz pomalowac tych podkładów?
Tak patrze i myślę, że może przydaloby sie rozjasnic trochę całość Nie wiem dokładnie jaki efekt chcesz uzyskać, ale styl śródziemnomorski to głownie biel architektury (szkoda, że elewacja domu nie jest biała) i mocne kolory kwiatów no i oliwki, lawenda, terakotowe donice...
To teraz powiedz coś więcej o swoim wymarzonym ogrodzie - nie kamieniolomie
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
07_Rene 22:26, 23 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Wiesz co... Jak to ta rabata to ja bym już dużych krzewów nie sadziła, bo masz tam jakieś iglaczki, które będą tłem. Może ewentualnie jakieś berberysy? Na sama nie wiem...
Szukaj zdjęcia Może się coś rozjaśni
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 22:34, 23 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Tu mniej więcej widać układ tarasów, Na zdjęciu jest ten już obsadzony, po lewej kwatera z niwaki a za nią gazon na którym muszę teraz pracować
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:51, 23 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jazzy toś mi ćwieka zabiła, właśnie zaczęłam bejcować podkłady ale na brondzowo .... aaaaaaaaaaaaa !! W sumie taki kolor jest na wszystkich elementach drewnianych więc nie chciałam wprowadzać kolejnego koloru. Wiem mało to śrudziemnomorskie ale nie można mieć wszystkiego jak zaczęliśmy przeróbki to wybór padł na brąz i tak już lecimy. A że wszystko robimy od lat sami to trwa i trwa i raczej na szybką zmianę się nie zapowiada Poza tym taki ciemny brąz ciekawie podkreśla kolor płyt chodnikowych. Budynek miał być biały lub jasno szary ale rodzina postawiła veto że mało praktyczny przy sąsiadach palących w piecach dosłownie przez cały rok :/
Mój ogród nie kamieniołom ? hmmm .. mam dwa typy: taki uczesany, nowoczesny i subtelny w kolystyce i bez natłoku roślin a drugi otwarty z wielką przestrzenią, ogromną ilością drzew, hortensji, róż, łanami tulipanów i wieloma kwietnymi krzewami i bylinami a wiosną pachnący bzem Taki ogórd wśród pól. gdzie psy miałyby gdzie pohasać a ja nie musiałabym szczypać się, że mnie sąsiad podgląda
Póki co musze dostosować obejście do warunków już zastałych no i urzytkowników, głównie czworonogów
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
jazzy 22:59, 23 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ok, a więc będą brązowe Ważne że malujecie
A to miejsce, z którego zrobione jest zdjęcie to schody do...?
A budynek widoczny na zdjęciu to...?
Ja mało kumata jestem chyba...
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
babka 23:12, 23 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
po pierwsze to maluje ja! kobieta od prac wszelakich Póki co udało mi się pociemnić obwódki wokół kafli i ten gazon pod płotem. Deszcze przerwały mi pracę a teraz kiedy wreszcie nie pada zabrałam się za porządkowanie całego tego bałaganu.
Zdjecie jest zrobione ze schodów prowadzących na taras na pietrze budynku mieszkalnego. Wcześniej żeby zejść do "ogrodu" musieliśmy biegać przez cały dom z góry na dół (zamieszkujemy górę domu} i obejść cały budynek. Było to mało wygodne stąd zrodził się pomysł na zrobienie tarasu nad werandą i schodków drewnianych wprost do tarasu. Nasz dom to klocek z lat 70tych wymagający wielu przeróbek. Elewacja jest pod wszelka krytyką, zdjęć pokazywać nie będę żeby nie straszyć Narazie odnowiliśmy elewację na budynku gospodarczym, który widać na zdjęciu.

Między schodami /bliżej ściany domu/ a gazonem z rododendronem ma stanąć huśtawka z pergolką, obrośnięta ... jeszcze nie wiem czym Już nie mogę się jej doczekać i porządnego trawnika ale mąż obiecał na wiosnę się za to zabrać
Póki co robi zadaszenie nad wejściem do piwnicy /widać schodki przy budynku/ Dotąd była tam totalna prowizorka, która miała być na chwilę a stała naście lat :/ Teraz też nie spodziewam się cudów na kiju ale chociaż nie będzie już straszyć / tak myślę /
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 13:08, 24 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Olu, całkiem fajnie sobie radzicie Wykończenie podkładów na biało, chyba jednak by nie pasowało do całości.
Wracając do tej rabaty... Moim zdaniem jest już za późno na nasadzenia, a do wiosny na pewno coś wymyślisz. Notuj pomysły, bo one czasem szybko umykają i jest klops i pisz jakie kompozycje Ci się podobają. Na pewno uzyskasz jakieś wskazówki, czy to dobre połączenie roslin czy nie.
Co do tej rozplenicy... Moim zdaniem z lawendą nie bardzo, ale to tylko moja ocena, a też nie wiem czy nie będzie tam zbyt ciasno, bo one duże rosną.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies