Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 23:36, 28 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jeśli coś niejasno przedstawiłam to krzyczcie na mnie, się poprawię
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
jazzy 23:37, 28 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
babka napisał(a)

Jazzy te brabanty zostawić w takiej formie jak na zdjęciu ?? )

Nie no, jesli chcesz to zrób lizaki albo zrób takie rozwichrzone, czyli zetnij ten czub, zrób zdjecie i pokaż
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
babka 23:43, 28 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Gardenarium napisał(a)


Mam postulat abyś wywaliła szmatę, bo szkodzi, ale żeś "zielona" to "wybaczam"
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

Poczytałam, za lekturę bardzo dziękuję To prawda, tak to wygląda z ziemią i korzeniami. Kilka dni temu robiłam porządek w hostach i zauważyłam, że ich korzenie idą po włókninie górą, bezpośrednio pod kamykami w miejscu gdzie agro dochodzi do roślin. Z pozostałymi roślinami dzieje się podobnie :/ Wiosną będę sukcesywnie wywalać i zastępować ściółką tylko podpowiedzcie jak radzić sobie z kamykami by się nie topiły w glebie ??
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:46, 28 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
jazzy napisał(a)

Nie no, jesli chcesz to zrób lizaki albo zrób takie rozwichrzone, czyli zetnij ten czub, zrób zdjecie i pokaż

Właśnie mam zamiar ściąć te czuby, czekam tylko do wiosny. Dołem ogoliłam je niedawno ale ten późnojesienny zabieg nie powinien im zaszkodzić prawda ?
Ps. a lizaki znaczy jak ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
jazzy 23:49, 28 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
babka napisał(a)

Ps. a lizaki znaczy jak ?

Lizak to kulka na pniu taki czupa-czups
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
babka 23:49, 28 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
nooo, coś takiego chciałam zrobić
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
alinak 21:13, 29 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
babka napisał(a)

Alinko duża buźka dla Ciebie * Dziękuję za cenne rady ! Toś mnie wyleczyła z marzeń o rozplenicy Niby wiem że ona rozpięta bardzo ale liczyłam, że jakoś wkomponuje się do towarzystwa. Nie mam doświadczenia z tą rośliną i świetnie, że mnie uświadomiłaś już teraz, przed niefortunnym zakupem na wiosnę
Czyli rozplenicę odkładam na przedogródek czyli na zaś
Z kolei hosty chciałam wsadzić na ten gazon ( za tą niską tują a cyprysem(chyba? )przepraszam za ohydne tło, niebawem to ma się zmienić )Panuje tam głęboki cień dlatego pomyślałam o hostach, nie wiem jaka inna roślina zniesie takie warunki ?

[img





to ma być tło dla rabaty ,więc na pewno nie hosta ,po za tym jałowiec może się nico wznieść ,więc hostę nawet dużą może zasłonić . na tło proponowałabym w tym miejscu np.
-cyprysika groszkowego żółtego sungold -do metra
-2x żywotniki wschodnie aurea nana------do metra
-2x świerk conika odmiana karłowa ------do metra
-jałowiec skalny blue aroww .( ale trzeba by ograniczać wysokość )

albo
-2x trawa miscant gracillimus --1,5 -2 metry
-2 x miscant zebrinus ----------1,5 metr.

albo jeśli nie chcesz nic tak wysokiego to proponuję
-suchodrzew lśniący Elegant na całej długości


jestem za iglakami bo zasłonią ci mur i są zimozielone , funkie nic ci nie zasłonią a w naszym klimacie będziesz mieć 7 miesięcy nic a 5 tylko 5 miesięcy roślinę
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
babka 22:29, 29 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Liczyłam że rzucisz jakiś konkret ale nie śniło mi się, że będzie ich aż tyle !! Taaaki wybór No i mnie olśniło bo rzeczywiście te propozycje są strzałem w dziesiątkę ! Hosty lubię i stąd ten ślepy wybór ale faktycznie iglaki będą tam pasowały najlepiej ! Miskanty też późno startuję no i z braku słońca mogłyby nie wyglądać imponująco. Coś na pewno z tego wybiorę. Dziękuję Ci za pomoc Alinko BARDZO
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:57, 29 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
A podpowiesz mi co zrobić z tym drugim / południowym / tarasem ? Czy dobrze planuję sadowiąc środkiem lawendę a po bokach jakieś trawki ?
Myślałam podsadzić między trawami jedną z tych kwitnących:
jerzówki
zawilce japońskie
liatre
tojeść orszeniowata
jarzmiankę

Nie chciałabym przeładowywać tej rabaty i boję się że przekombinuję
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
jazzy 23:48, 29 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Zawilce raczej do cienia lubia
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies