Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 20:32, 27 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Niewiele można zrobić w ogrodzie kiedy o 17 już ciemna nocka zapada
Wytyczyłam poletko na przyszłą lawendę i zdążyłam wsadzić 8 z 30 czosnków ... i ciemno Przy okazji okazało się, że cebulek mam za mało więc szybciutko domówiłam. Troszkę późno na te czosnki ale ciepło ma jeszcze trochę być więc mam nadzieję, że coś z nich będzie
Zrobiłam w paintcie plan nasadzeń i chciałam spytać was o zdanie ale nie potrafię go tutaj wkleić.
Tak w ogóle jak już będą te lawendy, czosnki i trawki to niewiele miejsca zostaje na inne kwitnące, kurcze będę musiała się zdrowo przy tym nagimnastykować wiosną ;0
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
jazzy 20:36, 27 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ola, zapisując obraz w paintcie, musisz zapisać go jako JPEG
Wtedy się uda
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
07_Rene 21:27, 27 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Brrr zimno było dziś i straszno.
Na rozgrzewkę... letnich wspomnień czar:







Super forki pokazujesz, ale te podobąją mi się naj naj...bardziej. Lawenda i trawy super komponują się z Twoim kamieniołomem juka, rojniczki też; w dobrą stronę idziesz. A monotonie przełamują kwiaty. Cudo.


ps. równie dobrze, możesz zrobić plan odręcznie i wrzucić później fotkę byleby czytelne było
A o co chodzi z tym Twoim prądem? macie jakiś agregat czy coś? bo strasznie zabawnie to brzmi
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 21:31, 27 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jazzy Dzięki za podpowiedź Z komputerem radzę tak sobie, jestem samoukiem i jak widać cały czas się uczę

Dla jasności, mowa o tym miejscu:

Proporcje niedokładne ale mniej więcej tak to wygląda:



Fioletowe kropki - czosnki
Zielone plamy - the beatles

- brabanty będę próbowała formować w kule na pniu
- magnolię prawdopodobnie zastąpi oliwkowiec
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 21:38, 27 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)



Super forki pokazujesz, ale te podobąją mi się naj naj...bardziej. Lawenda i trawy super komponują się z Twoim kamieniołomem juka, rojniczki też; w dobrą stronę idziesz. A monotonie przełamują kwiaty. Cudo.

Dzięki za pochwałę Lubię kwiatuszki a lawendę uwielbiam. Część kwiatków wyautowałam z racji zmian ale napewno znów się pojawią, jak nie te to inne

07_Rene napisał(a)
ps. równie dobrze, możesz zrobić plan odręcznie i wrzucić później fotkę byleby czytelne było

czytelnie .... w moim wykonaniu to nierealne

07_Rene napisał(a)
A o co chodzi z tym Twoim prądem? macie jakiś agregat czy coś? bo strasznie zabawnie to brzmi

Ren, monitor oplułam przez Ciebie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
alinak 21:08, 28 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ola żebym nie zapomniała to najpierw pisze o pomyśle sadzenia rozplenic do żurawek o turzyc . rozplenice maja ok.1,5 szerokości ,zasłonią wszystko na tej rabacie .

pod thuje piszesz o hostach ...hmmm do świru to bardziej coś egzotycznego pasuje .
a może jakaś kolekcja rojników + malutkie trawki ,albo dalej iść we wrzosy + miedzy nimi żurawki + owies wiecznie zielony ,albo imperata red baron zamiast owsa .
ładne pomysły .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
bartek_luberda 21:18, 28 paź 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
A mi się już u ciebie podoba Super jest
____________________
Ogródeczek
jazzy 21:34, 28 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Te rozczapirzone brabanty fajnie wyglądają
A co rośnie pomiędzy nimi (takie bordowe trawkowe)?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
babka 22:27, 28 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
alinak napisał(a)
Ola żebym nie zapomniała to najpierw pisze o pomyśle sadzenia rozplenic do żurawek o turzyc . rozplenice maja ok.1,5 szerokości ,zasłonią wszystko na tej rabacie .

pod thuje piszesz o hostach ...hmmm do świru to bardziej coś egzotycznego pasuje .
a może jakaś kolekcja rojników + malutkie trawki ,albo dalej iść we wrzosy + miedzy nimi żurawki + owies wiecznie zielony ,albo imperata red baron zamiast owsa .
ładne pomysły .

Alinko duża buźka dla Ciebie * Dziękuję za cenne rady ! Toś mnie wyleczyła z marzeń o rozplenicy Niby wiem że ona rozpięta bardzo ale liczyłam, że jakoś wkomponuje się do towarzystwa. Nie mam doświadczenia z tą rośliną i świetnie, że mnie uświadomiłaś już teraz, przed niefortunnym zakupem na wiosnę
Czyli rozplenicę odkładam na przedogródek czyli na zaś
Z kolei hosty chciałam wsadzić na ten gazon ( za tą niską tują a cyprysem(chyba? )przepraszam za ohydne tło, niebawem to ma się zmienić )Panuje tam głęboki cień dlatego pomyślałam o hostach, nie wiem jaka inna roślina zniesie takie warunki ?



.........
Z kolei na tej rabacie:



panuje słońce bo to wystawa południowo zachodnia - posadziłam właśnie czosnki pod ścianą i marzy mi się lawenda i może jakieś trawki właśnie. Mówisz, że rojniki, żurawki i owies ? Czyli moje typy nietrafione ?
Imperatę już mam, posadziłam je pod ścianą południową między berberysy (w przyszłości mają zasłonić niechlujną podmurówkę budynku z którą nic nie da się zrobić :

Znalazłam zdjęcie, które daje pełniejszy obraz układu tych tarasów:
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:43, 28 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359

bartek_luberda
Miło mi Witaj i bywaj często

Jazzy te brabanty zostawić w takiej formie jak na zdjęciu ?? )


A to miedzy nimi to rozplenica rubrum, którą zostałam obdarowana jako hameln. Wsadziłam ją na szybko w to miejsce. Już jej tam nie ma, została przesadzona do donicy i być może uda mi się ją przechować do wiosny.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies