Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 20:16, 24 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Też tak uważam, że rozplenica + lawenda = nie nie pasi ale mnie się zbyt wiele podoba i wszystko mieć bym chciała stąd te dylematy moje Rozplenicę myślę wiosną dosadzić ale tu w tylnej części rabaty by dawały tło dla turzyc i żurawek

A masz może pomysł co cieniolubnego mogłabym posadzić z tyłu w oklocach pieńka ? Za niedługo powinna w tle stanąć drewniana ścianka maskująca zejście do piwnicy więc nie bedzie widać / choć w tym miejscu / tego ochydnego tynku.

Panuje tam głęboki cień, słońce dochodzi jedynie przy późnym zachodzie słońca. Przydałoby się coś wyższego ale jaka roślina zniesie takie warunki ? Mam ochotę na hostę big daddy ze względu na jej wielkie liście i kolor.
Widok na marcinki Tu też planuję zmiany na wiosnę.

I jeszcze jesienne klimaty u progu zimy / brrr jak dzisiaj zimno :/ /

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 20:27, 24 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Rene, tak jak mówisz trzeba sobie notowac pomysły i od kilku dni tak własnie robie bo już się gubię
Co do koloru to też myślę, że na biało byłoby zbyt mdło chociaż pomysły na elewację takie właśnie były Marzył mi się taras grecki na pięterku, cały w bieli, błękitach i różach - ze względów praktycznych wyszedł brązowy ale klimatyczny. Znajomi stwierdzili że czują się jak na karaibach



____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Mille 21:30, 24 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433

Bardzo ciekawy pomysł na ogród, niepowtarzalny Obejrzałam fotki, tekst przeleciałam tylko pobieżnie i wyłapałam, że dumasz nad roślinami, więc taka luźna propozycja - może jakieś berberysy miniaturowe? niektóre odmiany mają piękne "energetyczne" kolory, nie mówiąc już o tym jak cudownie przebarwiają się jesienią. Albo miniaturowe sosny i rozchodniki okazałe....
Co do koloru brązowego - nie wyobrażam sobie innego Jasny zlałby się chyba z kamieniami za bardzo...

Pozdrawiam jesiennie
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Ewkakonewka 21:36, 24 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Przeczytałam, obejrzałam, pomysł ogrodu jest fajny bardzo, reszta to dopracowanie, a taras suuuper klimat ma pozdrowienia zostawiam cieplutkie
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
jazzy 21:49, 24 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
babka napisał(a)
Marzył mi się taras grecki na pięterku, cały w bieli, błękitach i różach - ze względów praktycznych wyszedł brązowy ale klimatyczny. Znajomi stwierdzili że czują się jak na karaibach


Wow! Ale klimat! Mega efekt robią te zasłony Cudnie tam sobie urządziliście Szacun
Buzial
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
07_Rene 21:50, 24 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Rene, tak jak mówisz trzeba sobie notowac pomysły i od kilku dni tak własnie robie bo już się gubię
Co do koloru to też myślę, że na biało byłoby zbyt mdło chociaż pomysły na elewację takie właśnie były Marzył mi się taras grecki na pięterku, cały w bieli, błękitach i różach - ze względów praktycznych wyszedł brązowy ale klimatyczny. Znajomi stwierdzili że czują się jak na karaibach





Ola... rewelacja.... My planujemy aras na garażu, ale to odległa przyszłość. Bardzo mi sie podoba całokształt... Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. A te płócienne zasłony, fantastyczny stolik... ach... bardzo klimatyczne.

Do cienistego zakątka hosty jak najbardziej, bo dekoracyjne większość sezonu. Mogą być też paprocie czy konwalie, miodunka. A na tą ściankę maskującą możesz zawsze bluszcz puścić, żeby się piął.

Co do tej rabaty, na razie nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, ale pewnie coś wymyślimy wpólnymi forumowymi siłami. Zawsze możesz się też doradzić w pojedynczych pytaniach projektowania rabat
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 22:29, 24 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jazz, Rene - zasłonki to trochę moje spełnione marzenie i trochę konieczność bo bez nich nie w sposób wysiedzieć tam w słoneczny dzień.
Dziękuję dziewczyny za pochlebne opinie, cieszę się bardzo, ze się podoba Każdy potrzebuje odrobiny akceptacji już ja o tym wiem najlepiej To zdjęcia wyrywkowe, całość nie wygląda katalogowo ale dobre i to co udało nam się osiągnąć pracą rąk własnych
Konewko cieszę się z wizyty, wpadaj tu częściej
Mille podoba mi się Twój pomysł z berberysami, już sobie zanotowałam Rozchodniki nie sprawdzą się w gruncie, psy rozdeptają a koty uwielbiają robić sobie z nich swoisty fotel Mam je w donicy i tyż jest piknie - rozchodniki znaczy się, nie koty
Cieszę się z odwiedzin, wpadnę do Ciebie na herbatkę


Konwalie Reniu za Twoją radą w przyszłym tygodniu będę tam dosadzać ale coś wyższego chyba by się jeszcze zdało. W samym kącie narożnym jest też kokoryczka / nie widać jej na zdjęciu /Do wiosny dużo czasu, coś wymóżdżymy
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:47, 24 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jazzy intrygujący avatarek rozśpiewany czy rozwrzeszczany ??
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:52, 24 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Acha, dziewczyny - czy można jeszcze sadzić czosnki ?? Jeśli tak to co radzicie, sadzić je tak późno czy zaczekać z tym do wiosny ? Prawdopodobnie zakwitnie wiosenne nasadzenia tyle że później
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 23:01, 24 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Ja jestem za sadzeniem teraz, do końca października można, spokojnie zdążysz
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies