Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik z rolki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik z rolki

Gardenarium 10:27, 11 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Lemoniadowy napisał(a)
Witam,
zwracam się z prośbą o jakąś rade odnośnie trawy która została Mo rozwinięta 2 miesiące temu. Z początku nie było żadnego problemu, wszystko ładnie się przyjęło i pięknie wyglądało. Podlewanie było regularne, nic nie nawoziłem. Na dziś dzień trawa jest w opłakanym stanie zwłaszcza w miejscu gdzie jest prawie cały dzień cieniu. Przód domu - największe nasłonecznienie trawa wygląda ładnie - są miejsca które podsychają np. Łączenie przy kostce ale to jest niewielki fragment.

Czy możecie coś poradzić ? Może jakiś nawóz zastosować? Wiem że ta okolica z wysychajacą trawą ma tendencję do trzymania wody





Trawa w cieniu nie rośnie. Ja mam w swoim ogrodzie taką samą sytuację, ciągle dosiewam lub wymieniam fragmenty trawnika lub cały pasek pod bukiem.

Trawnik być może był zakładany w czasie upałów. trawa mogła się zaparzyć. Mogło tez być za mokro, jeśli podlewało się tak samo jak w słońcu. Tego nie wiem bo tam nie mieszkam.


Należy skosić, wydrapać suche (czy zgniłe) miejsca, zrobić dosiewkę, posypać lekko żyzną ziemią z worków. Z tym trawnikiem zawsze będzie problem, musisz być na to przygotowany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lemoniadowy 12:18, 11 lip 2016

Dołączył: 11 lip 2016
Posty: 1
Dziękuję za odpowiedź, zastosuję się do rad i dziś to zrobię. Planuje zrobić drenaż części tej trawy i chyba jednak przyszłościowo zrobię tam jakiś taras etc, na szczęście jest to róg działki gdzie mogę postawić domek z narzędziami i jakiś to zagospodarować ale póki co spróbuję odratowac co się da
Gardenarium 16:22, 11 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Próbuj, możesz zrobić także wyżwirowany fragment.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emilianna 12:00, 16 wrz 2016

Dołączył: 08 sie 2016
Posty: 6
A owszem, ja mam doświadczenie z takim trawnikiem, bo mam trawnik z rolki u siebie przed domem. Uważam trawę z rolki za rozwiązanie na miarę XXI wieku, bo trawa zawsze mi się kojarzyła z czymś co wymaga wiele pracy i czasu, a tu niewiele robiąc masz zieloną trawę. Czyste science fiction Co do miesiąca to chyba generalnie cały rok możesz założyć, ale lepiej dopytaj
Gardenarium 16:23, 16 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W czasie gdy ziemia zmarznięta to raczej odpada... śnieg i mróz. Cały rok? - nie. Tylko w okresie wegetacji trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewelina86 21:55, 18 paź 2016

Dołączył: 18 paź 2016
Posty: 1
Witam. Właśnie kupiliśmy domek z ogródkiem gdzie położona została trawa w rolkach. Trawnik gdzie niegdzie jest krzywy jakby w niektórych miejscach pozapadały. Czy można bądź trzeba go zwałować? Prosze o poradę.
Gardenarium 07:26, 19 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie, trzeba go zwinąć, wyrównać teren w miejscach zapadniętych i ponownie rozwinąć. Zapewne trawnik był układany nieprofesjonalnie bądź w pośpiechu i znając życie - na "odwalonego". Stąd zapadanie się.

Inne wyjście - odwinąć tylko w newralgicznych miejscach i dosypać ziemi na równo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Angelika 11:22, 23 kwi 2017

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
Pytania dla początkującego - na co zwracać uwagę kupując trawę z rolki? Lepsza z folii czy z gruntu? Ilu letnia? Jakie pytania zadać producentowi, żeby wybrać najlepszą trawę?
Gardenarium 16:34, 23 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jakich gatunków traw użył, czyli jaki jest skład mieszanki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bartek_s1992 20:28, 25 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam, planuję założenie nowego trawnikaz rolki w miejsce starego. W starym trawniku rosną różne chwasty, czy przed założeniem trawnika z rolki wystarczy przekopać tereni wygrabić te chwasty grabiami ? Czy lepiej opryskać jakimś środkiem na chwasty i dpiero uładać trawnik ?
Prosze o rade
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies