Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik z rolki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik z rolki

Gardenarium 14:38, 03 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Upały są niedobre, bo ni to podlewać, ani nie podlewać. My też kładliśmy niedawno trawnik i ustawiliśmy krótsze czasy, ale dwa razy dziennie. Ważne też aby nawadnianie nie miało martwych pól. Dolewanie w upały może "zagotować" trawnik. I tak źle i tak niedobrze. To trudny czas na trawnik z rolki. Trzeba pilnować.
Jest szansa że darń odbije, tylko trzeba trochę czasu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotr111 16:15, 03 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 5
Czyli co podlewać rano wieczorem i czekać ?
Martwych pól na pewno nie ma wszędzie dolewa.
A jeżeli nie urośnie to co robić ?
Możliwe że się pogorszy ?
Czyli nawozu nie używać ?
Gardenarium 22:22, 03 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pilnować stałej wilgotności darni, będzie widać z bliska, że z tego suchego w środku wyrastają zielone listki. Tylko darń musi być stale wilgotna.
Nawet częściej niż dwa razy trzeba zwilżać. Chyba że jest wilgotna po rannym podlaniu. Macaj i sprawdzaj. Dolewaj na brzegach.

Potem, jak już będziesz pewny, że zieleni się i żyje, leciutko wydrapiesz to suche i po jakimś czasie trawnik wróci do formy. Darń żyje na pewno, tylko listki zaschły.

Jeśli nie urośnie, to wtedy będziemy się martwić.

Nawozu nie używać teraz, bo spalisz do reszty to, co zostało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotr111 18:03, 04 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 5
Dziękuje za odpowiedź trochę się uspokoiłem.
Niby coś tam rośnie ale strasznie wolno.
Gdzieś jeszcze czytałem że trawa z rolki przychodzi już z nawozem to po co firma pod korzeń sypała jeszcze nawóz (tak 3 dni przed kładzeniem)? A na pewno sypali nawóz bo pytałem nazwę mówili Yara Mila Complex trochę o nim czytałem i niby daje się go przed siew ale czy pod rolkę ?
I kwestia teraz kiedy ją znowu zasilić miesiąc, dwa trzy czy w ogóle w tym sezonie już nie ?
Gardenarium 13:48, 08 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na pewno tak, ale nie teraz.
Pokażesz zdjęcia, to podpowiem co robić. W ciemno nie da się. Pokaż jak trawnik wygląda teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:42, 16 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
JohnnyX napisał(a)
Witam,
Niedawno się przeprowadziłem z centrum Warszawy na przedmieścia. Przy szeregowce mam około 20m2 "ogródka".
Na dzień dobry zastałem w nim chwasty niektóre wysokości 1.2m.
1.5 tygodnia temu opryskałem chwasty roundupem. Obecnie chwasty się rozkładają.

Moim celem jest w możliwie najszybszym sposób założyć trawnik - by dzieci miały gdzie się bawić - myślałem nad trawą z rolki na folii.
Obecnie wierzchnia warstwa ogródka to piach - jeszcze nie rozkopywalem ziemi.

Jaki powinienem mieć plan działania ?

Teraz przekopać i kupić jakiejś ziemi ogrodowej ? Wywieźć jakaś część obecnej ziemi ?

Jestem kompletnie zielony i szukam dobrych rad jak uzyskać ładny trawnik.

Pozdrawiam


Pozwoliłam sobie przenieść do wątku już istniejącego. To dobry pomysł na trawnik z rolki, ale niedobry na herbicyd. Można było to wszystko ręcznie wyrwać, chodzi o zdrowie dzieci.

Wywieź część ziemi, aby poziom był prawidłowy, nawieź dobrej ziemi i ją przekop z piaskiem. Wyrównaj i połóż trawnik z rolki. Podlewaj w początkowym okresie, zanim trawnik przyrośnie do podłoża.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 08:42, 16 cze 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313


Dzieci i Roundap to zły pomysł ;(

http://majawogrodzie.tvn.pl/1,12783,wyjasnienie-w-sprawie-Roundupu,forum.html

https://www.odkrywamyzakryte.com/roundup/
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Zakrecona 10:52, 28 sie 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Czy na siatkę na krety trzeba nasypać jakąś warstwę ziemi, czy od razu rozkładać rolkę trawy? A może jest to zależne od grubości rolki?

Nie chciałabym zniszczyć siatki w przypadku aeracji, czy wertykulacji w przyszłości.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
EvieFrye 17:05, 10 mar 2019

Dołączył: 12 mar 2018
Posty: 7
W 2018 we wrześniu firma położyła nam trawę z rolki. Wszystko jest ok. Trawnik wygląda tak ja powinien wyglądać po zimie.
I teraz pytanie: czy mogę już w tym sezonie przeprowadzić wertykulację? Trawnika jest ok 60m2, więc kupiłam urządzenie ręczne, takie grabie z nożami.

Czy powinnam oprócz tego przeprowadzić aerację np. sandałami z kolcami?

W jakiej kolejności i czy już mogę? - 1. mam na myśli marzec i 2. wiek trawnika
Gardenarium 16:58, 17 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zakrecona napisał(a)
Czy na siatkę na krety trzeba nasypać jakąś warstwę ziemi, czy od razu rozkładać rolkę trawy? A może jest to zależne od grubości rolki?

Nie chciałabym zniszczyć siatki w przypadku aeracji, czy wertykulacji w przyszłości.


Nie trzeba jeśli rolka (gleba pod nią) ma 3 cm. Wertykulacji nie robisz aż tak głęboko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies