Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik z rolki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik z rolki

Gardenarium 21:24, 02 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyczyna, wysokie temp. i brak podlewania, aż się skurczyła i powstały szpary.

Ona nawet na betonie by się utrzymała gdyby podlewali.

Co przykryli? Zajrzyj co tam jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:21, 03 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
qazwsx napisał(a)
Witam wszystkich,
Piszę żeby zwrócić się z moim problemem do profesjonalistów i usłyszeć jakieś rozwiązanie/poradę/uwagi.
Otóż kilka dni temu położyliśmy trawnik z rolki. Niestety po kilku dniach wzdłuż całego domu pojawiła się spalona/żółta trawa.
Nadmienię, że przed położeniem trawnika z rolki w tym miejscu trawa również słabo rosła.
Co może być przyczyną i jak temu zaradzić?
Będe wdzięczny za wszystkie pomysły i sugestie.


Aby podać jakieklowiek, sugestie i pomysły do pomocy i poprawy sytuacji, przede wszystkim trzeba ułatwić sytuację i pokazać zdjęcia "pacjenta". Bez tego ani rusz.
'Zapewne brak podlewania i trawnik usechł, ale to tylko domysły, bo pewności to nie ma, skoro nawet nie pokazałeś żadnego zdjęcia.
Jak mam pomóc? Jak doradzić? No kurczę ludzie, wklejajcie zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
qazwsx 01:00, 04 maj 2018

Dołączył: 03 maj 2018
Posty: 2
o to foto
marcin544 06:42, 04 maj 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
qazwsx napisał(a)
o to foto


Moim zdaniem brak wody - kostka betonowa wypiła wode i jak sie nagrzewa to wysusza trawnik
marcin544 08:16, 04 maj 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Gardenarium napisał(a)
Przyczyna, wysokie temp. i brak podlewania, aż się skurczyła i powstały szpary.

Ona nawet na betonie by się utrzymała gdyby podlewali.

Co przykryli? Zajrzyj co tam jest.


Byłem zajrzałem i sahara


qazwsx 10:39, 04 maj 2018

Dołączył: 03 maj 2018
Posty: 2
mam system nawadniajacy, ktory podlewa o 6 rano co drugi dzien przez 10 minut.
czy ta trawa jest jeszcze do odratowania?
czy trzeba wyminic ten kawalek na nowy?
Należy mocniej podlewać?
Gardenarium 22:06, 11 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli uschły korzenie na pieprz, to najlepiej wymienić ten pasek na nowy (z rolki) i podlewać.

Sprawdź czy tam jest beton napaćkany z powodu obrzeża kostki? Bo jeśli trawa leży na betonie to nici z tego trawnika w tym miejscu.

Ale warto spróbować, ustaw dłużej ten kawałek jeśli się da, zaobserwuj czy zraszacz nie omija tego miejsca, patrz jak podlewa. Ustaw żeby zachodziło na beton nawet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotr111 13:31, 03 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 5
Witam
Dnia 29.05.2018r firma kładła mitrawnik z rolki czyli 5 dni temu na dzień dzisiejszy trawa wygląda jak na zdjęciach wydaje sie przesuszona lecz jest automatyczne nawadnianie 5 sekcji ustawione rano i wieczorem po 10 min ogolnie ziemia jest wilgotna sprawdzana w kilku miejscach miernikiem, który posiada 5 poziomów dry+ dry norm wet wet+ i pokazuje wet+ więc jest mokro mało tego 30 maja dzień po założeniu pół dnia padał deszcz więc wydaje się wody nie brakować. Dzwoniąc do firmy odpowiadają że mało wody żeby lać wode i trwa bedzie rosła. Co robić podlewać i czekać ?
Dać nawóz chociaż firma kilka dni przed kładzeniem dała nawóz lecz po nawozie też była wielka bardzo wielka ulewa i nawóz raczej splynął bo działka ma dość duży spadek. Czy może ten nawóz spalił trawe może spalic jak nawóz był pod korzeń ?
Rano jak podleje trawa jest mokra ale tak okolo 16 w południe jak podnosze trawe, darń to jest w sumie taka sucha podlewac w południe też ? Dodam że w południe u nas temp dochodzi do 32 stopni. Dodam że trawy jest dużo 450mkwadratowych.
Zaczynam sie martwić co robić ?
piotr111 13:35, 03 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 5
Niestety nie chcą mi się wgrać zdjęcia. Jak mam to zrobić?
piotr111 13:39, 03 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 5
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies