Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik z rolki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik z rolki

Gardenarium 16:59, 17 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
EvieFrye napisał(a)
W 2018 we wrześniu firma położyła nam trawę z rolki. Wszystko jest ok. Trawnik wygląda tak ja powinien wyglądać po zimie.
I teraz pytanie: czy mogę już w tym sezonie przeprowadzić wertykulację? Trawnika jest ok 60m2, więc kupiłam urządzenie ręczne, takie grabie z nożami.

Czy powinnam oprócz tego przeprowadzić aerację np. sandałami z kolcami?

W jakiej kolejności i czy już mogę? - 1. mam na myśli marzec i 2. wiek trawnika


Czy mogę zależy od wyglądu trawnika i od jego wieku.
Delikatny trawnik z folii - nie, bo był młody gdy go kładli.
Trawnik ścinany z gruntu - tak, bo jest dużo starszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MonieM12 07:32, 24 kwi 2020

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 2


Trawa z rolki ma dwa tygodnie. Co może być przyczyna tych Żółtych plam? Przelewam? Przesuszam? dodatkowo pożyczona kosiarka chyba miała za krótkie ostrza ( wczoraj wieczorem nosiłam) proszę o ratunek dla mojego trawniczka
marcin544 06:46, 23 maj 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Pani Danusiu czy moze Pani podac sprawdzonego sprzedawce trawy z rolki gdzie Pani sie zaopatruje i jest zadowolona z mieszanki ?
Gardenarium 07:39, 23 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mogę. A powód jest bardzo prosty, od lat jest problem aby tam kupić trawę wtedy, gdy akurat potrzebuję, nigdy nie ma, trzeba czekać na dostępność. Gdy podam adres, to wtedy na pewno już nie będę miała pracy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 08:41, 23 maj 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131

Rozumiem
No coz trzeba zaryzykowac.
Jest duzo producentow ale spotkalismy sie tu na forum z przpadkiem trawy z rolki ze po 3 tygodniach pokazala sie wiechlina roczna i tego sie obawiam
Pozdrawiam
radek 15:44, 26 maj 2020

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Zakładam trawnik z rolki. pH gleby ok. 7,5. Wiem, że mocno za wysokie.

Układanie trawnika za ok. 2 tygodnie. Plan mam taki aby wymieszać warstwę 5-8cm gleby rodzimej z podłożem pod trawniki z worków pH ok. 5,5-6 oraz dodać siarczanu amonu. Mam świadomość, że proces obniżenia pH nie jest krótkotrwały, a już tym bardziej jednorazowy.

A może wymieszać rodzina glebę z siarczanem. A na wierzch, bezpośrednio po darń rolki wysypać 3-4 cm ziemii z worków?

Proszę o pomoc kogoś kto ma w temacie doświadczenie.
batanek 13:24, 17 cze 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 5
Dzień dobry,

Mam miesięczny trawnik rozłożony z rolki i mam problem z doborem wysokości koszenia. Moja kosiarka ma ustawienie 43 mm i 62 mam o 25 mam nie wspominam bo to za nisko. Kosiłem do tej pory na wysokość 62 mm i wszystko ładnie ale chciałbym mieć ciut niższa trawę i zastanawiam się czy 43 mm to nie za nisko o czy trawa nie będzie gorzej wyglądać. Dodam że trawnik od strony południowej więc ładnie nasłoneczniony. Być może warto zmienić kosiarkę która miałaby opcje 50 kilku milimetrow- czy nie bać się 43? Dziękuję
Gardenarium 19:59, 10 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wyczucie nie da się odpowiedzieć, zwłaszcza, że zdjęc brak. Musisz raz spróbować, ale na kawałku gdzieś z tyłu domu. Ja tak robię, powoli opuszczam i patrzę jak wygląda trawnik. Potem ustalam jaka wysokość jest optymalna i tak koszę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ogrod_lesny 20:25, 03 kwi 2021

Dołączył: 12 lut 2020
Posty: 14
Na jaki trawnik z rolki lepiej się zdecydować? Mój lokalny producent ma w ofercie trawniki z rolki sportowe i uniwersalne. Na osiedlu przeważnie zakładają sportowe, ale zawsze wydawało mi się że uniwersalne są ładniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Mogę prosić o radę? Psa nie mam i nie planuję mieć. Trawnik będzie użytkowany standardowo jak to w mam nadzieję zadbanym przydomowym ogrodzie, mam też automatyczne nawadnianie.
Gardenarium 20:39, 03 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem jaki lepszy. Nie wiem jaki skład mieszanki jest w obu przypadkach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies