Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik z rolki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik z rolki

Lukasz999 13:12, 24 sie 2017

Dołączył: 10 sie 2017
Posty: 6
Witam

Mam nadzieję że pisze w dobrym dziale.
Mianowicie mam już wszystko przygotowane pod trawę z rolki ale z tego co czytam to nie taka prosta sprawa ( nawożenie, chwasty, podlewanie i koszenie)
Poprosiłbym o instrukcję jak zacząć - poniżej zdjęcie.
Chciałem już kłaść trawę ale:
- z foli czy z gruntu
- ph jest 7-8
- jak widać wychodzi mniszek ( dla mnie mlecz którego u sąsiadki jest full)
- ziemia w miarę wilgotna i wilgoć długo się trzyma( ogród nad garażem podziemnym)
Czy mogę położyć trawę na to co jest czy sypać jakiś specyfik na zakwaszenie bo nie ukrywam że chciałem trawę położyć w sobotę
Mam staranne - Target czy jak spryskam to mogę od razu położyć trawę? Dzieci już się nie mogą doczekać

Dziękuję


Gardenarium 08:32, 25 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ph za wysokie, trzeba je obniżyć albo wymieniając glebę, albo siarczanem amonowym, albo przekopując kompost.

Czy z folii czy z gruntu? Z folii jest dużo droższa, ale szybciej wrasta w glebę i ładniej wygląda. Z gruntu jest tańsza, ale z reguły brzydsza.

Wyrwij chwasty wieloletnie z korzeniami i możesz kłaść jak zdążysz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukasz999 08:55, 25 sie 2017

Dołączył: 10 sie 2017
Posty: 6
A czy ten siarczan amonu jak dziś posypię to jutro mogę ułożyć? Żeby mi trawy nie zabiło?
Gardenarium 10:16, 25 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie możesz położyć zaraz, to proces dłuższy, trzeba zbadać potem pH gleby. Nie położysz trawnika jutro.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukasz25 08:30, 27 wrz 2017

Dołączył: 27 wrz 2017
Posty: 1
Liza napisał(a)
Witam. Czy ma ktoś osobiste doświadczenia z takim trawnikiem? Jaka firma jest polecana? Jak miesiąc jest dobry do zakładania takiego trawnika?


Ja zakładałem u siebie trawnik z rolki i jestem bardzo zadowolony. Polecam firmę panogrodnik.com
LukaszBo 13:51, 17 kwi 2018

Dołączył: 17 kwi 2018
Posty: 1
Witam
Kładłem trawę z rolki w sobotę. Wczorajszy wieczór oraz noc przyniosły bardzo mocne opady deszczu. Trawa osiadła tzn obniżyła się w miejscach gdzie jest drenaż. Przed położeniem ziemia była walcowana, ubijana itp. Moje pytanie jest następujące czy po upływie trzech dni mogę jeszcze podnieść trawę, aby podsypać i ubić te miejsca czy jest już może za późno? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Gardenarium 08:47, 23 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz odwinąć, dosypać ziemi, uwałować dobrze podlać, niech obsiądzie zagęści się i rozwiń rolkę od nowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sobellka 20:28, 29 kwi 2018


Dołączył: 29 kwi 2018
Posty: 13
Od zeszłego roku mam trawę z rolki. W tym roku na wiosnę z jednej strony trawa zielona tylko w cieniu zrobił się filc i tutaj porada czy wygrabić ten filc z ziemi (trochę zaszło mchem) dosypać ziemie, wysiać trawę i ubić ?
Z drugiej strony trawnik w pełnym słońcu i ma coraz większe placki uschnietej trawy jak na zdjęciach? Czy powodem jest zbyt wczesne skoszenie trawy, czy przelanie i przesuszenie i nie wiem co robić?
Wygrabilam uschnieta trawę, nawiozlam, podlewam tak samo jak w zeszłym roku, kosze co tydzień. Ziemia gliniasta
Pomocy aby znowu się zazielenił

Gardenarium 21:08, 29 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydrapać suche, dosypać ziemi żyznej, dosiać nasiona traw i lać wodę, żeby stale było wilgotno. Zazieleni się.

W cieniu lać mniej niż w słońcu.

Tam gdzie mocno zielone plamy - dosyć nawozu i wody, a tu gdzie suche - za mało wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 21:15, 02 maj 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Gmina Piekary Śląskie moje miasto
Gmina postanowiła zrobić miejsce dla tych co jeżdza na rolkach i deskach i obsadzić to krzakami i trawnikiem z rolki.
Fotki z dzisiaj a trawa kładziona tydzien temu

Przestroga dla tych co biorą z rolki i źle przygotują podłoze i nie bedą podlewać.
Pani Danusiu wyżej widać że przykryli biala agrowłukniną - w jakim celu ???
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies