Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik z rolki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik z rolki

Supel 19:36, 07 paź 2014

Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 2
Wgrałem zdjęcia ale ich nie widać, coś źle robię? Spróbuję jeszcze raz.
Pieska nie mam, dzisiaj sprawdzę czy darń w tych miejscach się już może ukorzeniła.





Supel 19:37, 07 paź 2014

Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 2

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Trawnik z rolki


Panowie z firmy stwierdzili, że ma za mokro i jakieś sprawy grzybowe mogły się wdać i można by było czymś spryskać. I należy ją przewietrzyć. Trawa jest na całej powierzchni dobrze ukorzeniona. Niby na wiosnę powinno być wszystko ok. Tylko nie wiem teraz czy pryskać czy nie i czym?
Anita1978 20:49, 07 paź 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ja miałam kiedyś podobny problem- to od nadmiaru wody, choroby grzybowe. Pryskałam topsinem!
____________________
ogródek Anity
CebuleKwiatowe 18:25, 19 lis 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Właśnie dlatego jestem przeciwnikeim trawy z rolki, ale to oczywiście tylko moje zdanie oraz odczucia na ten temat Faktyczneiw tym przypadku mogą mieć racja i to tylko kwestia nadmiernej wilgoci.
____________________
Gardenarium 18:43, 19 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy z rolki czy siany nie ma to żadnego znaczenia i nie jest winne to, że akurat z rolki, winna jest pielęgnacja i warunki jakie zapewniamy trawnikowi. Sposób w jaki powstał nie ma znaczenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AngelikaX 11:02, 02 mar 2015


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witam,

to moj pierwszy post, choc poczytuje forum od ponad roku We wrzesniu zeszlego roku robilam totalny renament na ogrodzie, zdecydowalam sie na trawe z rolki - faktycznie warto prawdziwy dywan zastanawia mnie tylko czy juz na wiosne powinnam robic wertykulację czy jeszcze za wczesnie i odczekac sezon?

Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
mir_bks 20:09, 28 maj 2015

Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 8
Chciałem się poradzić odnośnie tego kawałka ze zdjęcia poniżej . Chcę tu trawę rozłożyć z rolki ,ale gdybym na równo usypał ziemie i potem trawę to zakryłbym te dwa włazy (na zdjęciu widać tylko jeden) do odpływu wody.Mój pomysł jest taki aby wyrównać do wysokości włazów po bokach na te spadki nie kłaść trawy tylko podsypać ładną ciemną ziemią,a może dokoła zrobić odstęp 10 cm i też dać ładną glebę. Na włazy doniczki i fajne wysokie drzewka.
Co wy myślicie jakieś inne pomysły?

Gardenarium 21:19, 30 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podnieść poziom włazów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pawelinio85 19:15, 11 lut 2016

Dołączył: 11 lut 2016
Posty: 3
Witam. Mam problem z trawnikiem a mianowicie po zimie jak widac na obrazku nie ma trawy jest tylko ziemia i siano. Trawa byla wykladana w rolkach teren jest gliniasty i potrafi byc bardzo grzaska pi obfitych opadach. Moze z forum mi ktos pomoze jak mam postepowac teraz z nia. Czy moze posiac nowa w ziarnach a to przekopac i zagrabic i dac nowe podloze. Z gory dziekuje

Gardenarium 21:34, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przekopać, ta darń użyźni glebę i ewentualnie wysiać lub położyć nową rolkę.
Jednak jeśli ta trawa odstaje od ziemi czyli nie przyrosła - może być problem z jej przekopaniem bo będzie wyłazić i się mielić. Wtedy zdejmij ją i złóż gdzieś z boku na pryzmie. Powstanie ziemia darniowa.

Mam wrażenie że teren jest źle wyprofilowany i zrobiło się wgłębienie tutaj.

No i pytanie, dlaczego nie ma trawy?

za późno była kładziona?
zasuszona po położeniu? (najbardziej prawdopodobne).

Trawnik zanim przyrośnie musi byc systematycznie podlewany, ale nie zalewany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies