Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Enklawa w mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Enklawa w mieście

skarabeusz 12:38, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Nawt nie chcę słyszeć o nawiercaniu i ciosaniu, piłowaniu, chcę syfa pudrem potraktować Nic nie będę tam dziobać, ew. przyjdzie mi wycinać wierzchnie pędy. Pozamiatany korzen jest i już. Teraz musze tylko dobrac cos, żeby ładnie wyglądało i nie za bardzo mnie zajmowało.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
12:39, 23 wrz 2014
Magda, zobacz jak u Marty pięknie miskanty wyglądaja: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1688-przedwiosnie-ogrodu?page=56
skarabeusz 12:41, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
lew_ogrodowy napisał(a)
Magda, zobacz jak u Marty pięknie miskanty wyglądaja: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1688-przedwiosnie-ogrodu?page=56


Super ta trawka i te kule, podoba mi się.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
12:45, 23 wrz 2014
To miskant Morning Light. Też mi się podoba.
skarabeusz 12:48, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
lew_ogrodowy napisał(a)
To miskant Morning Light. Też mi się podoba.


Dzięki, przekonałyście mnie!
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Tess 12:50, 23 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
skarabeusz 13:03, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Wyznaczam mejsce na rabaty i trawnik i ta studzienka (właz do odczytu wody) jakiś dziwoląg. Nie wiem jeszcze czym obsadzę, ale na pewno jakiś kącik, żeby ławeczkę postawić.



____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 20:18, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium napisał(a)


Skarabeuszku, oczywiście, że można sadzić rośliny, to najlepszy okres, ziemia ciepła a sporo opadów Co do gatunków, to bym podyskutowała

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie


No właśnie mam z tym problem, chcę posadzić pod sosnami ten rdest pokrewny, żeby szybko było, ale niezbyt ekspansywnie (boję się bluszczu)
A co ty byś dała Danusiu?

zdj. docelowo rdest na lewo i na wprost, po prawej tych tui już tam nie ma.

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Gardenarium 20:21, 23 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rdest pokrewny kiedyś miałam w starym ogrodzie, mnie się podobał, ale mama mi go wyciepała po latach. Wiosną nie jest atrakcyjny bo ma brązowe liście, trzeba było go skubac, ale jak kwitnie jest zachwycający.

Ale tutaj sam rdest to niskie piętro, nie będzie zauważalny na tej rabacie?
Co ja bym dała? nie chcąc być posądzonym, że każdemu doradzam hortensje... mówię posadź hortensje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 08:14, 24 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Rdesta posadziłam w tym roku niedawno. Miał dwa kwiatki. Rozmieściłam go w trawkach, żeby liści tak nie było widać. Zobaczę, czy trafiłam z połączeniem.
Danusiu, ja mam już chyba na czole napisane - sadź hortensje. Znowu kupiłam, i to 5 Phantomów.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies