Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Enklawa w mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Enklawa w mieście

Tess 19:06, 10 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Magda, ten rysunek jest przekłamany
Glicynia to silnie rosnące pnącze - rośnie wysoko i potrzebuje mocnych i wysokich podpór. Dlatego odradzam sadzenie jej w tym miejscu.


Daj opis tego, co narysowałaś - chodzi mi o to, co jest obwódką dla róż.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
skarabeusz 21:15, 10 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Witaj Tess, Właśnie. Dla tej glicyni musiałabym dać podpory solidne, jak już. A wokół róż jest bukszpan.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Donia72 22:47, 10 paź 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Magdo Ale piękną rabatę mi stworzyłaś Mój mąż jak ją zobaczył to nie wierzył, że tak fajnie może tam być. Jego mina była bezcenna Mam malutką prośbę...czy mogłabyś podpisać mi roślinki? Wiem które to trawy, wiciokrzew Pozdrawiam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
EwaG 17:35, 12 paź 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Tess napisał(a)
Przecież to jest rabata przy wejściu, prawda?
Czyli musi być reprezentacyjna.
Znasz zasady kompozycji rabat?
Muszą być trzy piętra.

Oj Tess zasady są po to aby je łamać.

Widzę, że już zaczęłaś działać w stylu ogrodowiskowym. A ja na przekór widzę tam oszczędną kompozycje inspirowaną wschodem - coś a la ogród japoński.
Znam ból dużej karpy po drzewie. I wiesz co zrobiłam na tej karpie skalniak! Wcale tego się nie wstydzę. Co więcej chwalę się nim. Jest skalniak oszczędny w formie. Kamienie i dwa rodzaje roślin: macierzanka i berberys Kobold.
Ty mogłabyś zastosować coś podobnego tylko zimozielonego np. zamiast Koboldu sosny karłowe, niskie zwarte różaneczniki lub choinę kanadyjską Jeddeloh.
Do tego pojedyncze drzewo np. sosnę w formie niwaki lub wiśnię ozdobną (japońska w wyrazie) ew. miłorząb japoński. Mnóstwo możliwości.
Rozwiązanie które zatosowałaś chyba bardziej sprawdziło by się w dalszej części ogrodu nie przy podjeździe.



____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
skarabeusz 19:47, 12 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Hej Ewo, no coś ty japonski styl? Nie takiego efektu chciałam Hmm, narazie oszczędnie jest na tej rabacie, ale stylu japońskiego to ja nie chcę dosadzę pewnie jakieś zimozielone. Jeszcze nie jestem zadowolona z tej rabaty. Chciałam jakoś wykończyć przed zimą. Cieszę się, że zajrzałaś do mnie i wezmę twoje uwagi do przemyśleń. W rogu myślę przydałoby się jakieś drzewo, ale też nie mogę się zdecydować.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 21:18, 12 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Zima będzie czasem projektów, przemyśleń, żeby wiosną zrealizować plany. Tak sobie myślę, że na projekcie wszystko wygląda tak soczyście..kiedyś i w rzeczywistości będzie równie ładnie. Przedstawiam rabatę w 4 porach roku.

Rabata wiosną:


rabata latem:


rabata jesienią:


rabata zimą:
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
EwaG 21:40, 12 paź 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Nie wiem co złego jest w oszczędnej formie. Nie proponuję Ci przenoszenia Japonii do Twego ogrodu - po prostu taki rodzaj rabaty dobrze by pasował do żwirowego podjazdu i konieczności zamaskowania karpy.
W każdym razie refleksja, że zima jest czasem przemyśleń jest całkiem na miejscu. I chyba porzuć te Garden Puzzle. Najlepiej zacząć od sporządzenia planu na kartce od rzutu z góry. Niezależnie od stylu ogrodu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
skarabeusz 20:28, 26 kwi 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Witaj wiosno!!!
Mój nabytek tuje. Wyszukałam już w lutym. Ludzie czasem chcą odsprzedać drzewa, które zajmują im za dużo miejsca. Mam nadzieję, że się przyjmą. Teraz tylko podlewam i podlewam.



____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 19:14, 03 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Widzę, że koniecznie muszę dać coś na płot za tujami. Nie podoba mi się taka pustka. Myślę o bluszczu zimozielonym i wiciokrzewie. Chce zasłonić. Czeka mnie dużo pracy z trawnikiem. Nie wiem ile tego kupić - chyba sporo.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
paulina_ns 19:42, 03 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj, zaznaczam i będę zaglądała
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies