Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Enklawa w mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Enklawa w mieście

Gardenarium 19:56, 03 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
skarabeusz napisał(a)
Jakiś zarys miejsca. Ciężko tam sadzić, bo pod ziemią wiją się korzenie. Na matę nie patrzcie, znam opinię. Miała być pod skalniakiem, bo wyrastały mi straszne odrosty akacji. W trakcie dosadzania będę zdejmować, bo nie wygodnie sadzić.





skarabeusz napisał(a)
Witam kochani!
Chcę znależć miejsce na fontannę w moim ogrodzie. Wiem, że ogród musi pasować do fontanny i fontanna do ogrodu Chodzi o stworzenie nastroju i żeby można oko zawiesić. Nie mam jeszcze zdjęcia fontanny, ale to raczej misa na nodze (zdj. internet), która może obrastać mchem, bo tak sobie to wyobrażam. Chcę ją jakoś usadowić, wkomponować w całość. Co posadzić wokół takiej fontanny? Czy może być pod drzewem liściastym? Może macie pomysły lub zdjęcia?
Pokażcie zakątki z wodą w ogrodzie.

[zdjęcie zmoderowane]


Skalniak, zwłaszcza w tej formie nie jest już modny, ani ładny. Zlikwiduj go.
Podkłady kolejowe, betonowa kostka, kosodrzewinka, jałowiec i i tuje - nie pasuje to do pałacowej fontanny. Czemu się uparłaś na nią?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skarabeusz 14:17, 04 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Wiadomo, Danka masz rację jak zwykle. Właściwie, to ja nie chciałam pałacowej fontanny. Zresztą, najpierw muszę ogarnąć ogród, bo założyłam od ogółu do szczegółu i sama pomalutku się organizuję. Nie wiem czy w tym roku taras zrobimy, bo sią prosi.
Zdjęcie brzózek, rosną sobie na murze he he

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 10:32, 05 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Obmacałam każdą tuję, wybrałam suche wnetrzności i spoczęły w objęciach sznurka.
Jednak mnóstwo ślimaka zdjęłam. Nie lubię ślimaków. Chyba zrobię na nie pułapke z piwa

Poza tym zlikwiduję ten skalniak archaiczny, bo jakoś mnie denerwuje i nawet ślimaki go omijają


____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 16:31, 10 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Rozplantowałam 2 tony ziemi, posiałam i czekam, aż trawa wzejdzie. Dzisiaj pada i słońce i pada i super.

Różaneczniki rozkwitają, będą piękne.
Piekę drożdżówki, kto chętny???
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 17:39, 10 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561


____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 11:23, 17 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Prace w ogrodzie trwają. Trawa po tygodniu wschodzi. Zrywam darń pod drzewami, żeby zrobić nasadzenia.
Chę wykorzystać stare cegły na dróżkę przy domu, później połączę ją z płytami. Niepotrzebnie dałam matę pod cegły, bo i tak nawieje trawy w szczeliny - no i dobrze.


Doniczki owinęłam w zaprawę klejową, bo denerwował mnie plastik.


wcześniej:


____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Gardenarium 18:08, 17 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
skarabeusz napisał(a)

Doniczki owinęłam w zaprawę klejową, bo denerwował mnie plastik.


wcześniej:




Na lewej donicy plastik dalej denerwuje, owinięcie powinno być grubsze, teraz nie wygląda to dobrze. Prawa donica ok, lewą bym wywaliła
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skarabeusz 14:41, 18 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
A mnie nie denerwuje, strzelać z tego nie będę.


____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 16:14, 30 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Co z tą pogodą? Raz zimno, raz gorąco.. Cały tydzień nic nie robiłam, tylko patrzyłam jak trawa rośnie
Nie chciało mi się totalnie nic.
Za to dzisiaj, niewiele myśląc wzięłam busa i pojechałam do szkółki. W końcu postanowiłam zadarnić miejsce pod sosnami i tujami i zasłonić ten wielki syf. Tyle tam harówki, na dodatek mam sumaka dorosłego (już tu był) i oczywiście ruszyłam system korzeniowy.. i co ? I już kiełkują wszędzie. Postanowiłam przykryć to agrotkaniną, nie będę się pieprzyć z badziewiem.

W szkółce oczywiście miałam oczopląs i dobrze że pojechałam z postanowieniem, że kupuję tylko trzmielinę, bo wyniosłabym wszystko
60 sztuk roślin wsadziłam dzisiaj i stopy to mi chyba odpadną. Masaż stóp mi się marzy.
Trzmielina ładna , a w poniedziałek jadę po tawułę szarą. Mam na nią pomysł. Posadzę ją wzdłuż wjazdu i będę ją formować w żywopłot.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
bartek_luberda 16:24, 30 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
No właśnie pogoda okropna Ja z zatokami cały tydzień walczę A w szkółkach jak w markecie wchodzi się po jedną rzecz a zaraz koszyk pełny
____________________
Ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies