Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anpi 19:00, 09 mar 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
Witaj Aniu po długiej przerwie To jeszcze grypa Cię dopadła? Dobrze że już lepiej się czujesz i mogłaś podziałać w ogrodzie .Sporo zrobiłaś!Mnie dzisiaj też kusiło trochę przyciąć róże,ale na razie rozkopczykowałam większość i mnie deszczyk wygonił do domu,ale on też potrzebny bo ten wiatr tak wysusza ziemię,że u mnie na wierzchu już pył normalnie .Trochę rabaty pościułkowałam tym podłożem popieczarkowym, to może trochę zatrzyma wilgoć.A jak trochę popada deszczyk do dobroci pójdą w głąb
Ja nie zrobiłam żadnego zdjęcia,może jutro ,jak będzie ładna pogoda,bo nawet nie wiem co zapowiadają.
Masz już jakieś kwitnące?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 20:40, 09 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Jej, staw super. Sam sie napełnił wodą?

Pomidorki mąż wysiał, No nie mogę Fajny ten mąż
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anabuko1 20:48, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23689
Nowa12 napisał(a)


To sporo porobiłaś. Nawet róże. Ja róże jeszcze nie chociaż one już bardzo puszczają. Szkoda to potem będzie obcinać .

Jestem zadowolona z dzisiejszych zrobionych prac.
Właśnie zobaczyłam,że róże pączkują. To je poprzycinałam.
Większość z przycinania mam zrobione.Jeszcze winorośl nie zrobiona.Ale to może we wtorek.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
nicol21 21:14, 09 mar 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
moje siewy tegoroczne marne, stipa pięknie wykiełkowała a potem ją zalałam i cała padła. nie mam siły siać od nowa, potem pewnie będę żałować. no cóż.

a u Ciebei wszystko super się ma.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasiolaaa 21:15, 09 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Aniu masz jakas dobra slodka odmiane winogrona ? zastanawiamy sie nad kupnem jakiegos slodkiego wieksze owoce zeby byly moze jakiś żółty
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
anabuko1 21:26, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23689
anpi napisał(a)
Witaj Aniu po długiej przerwie To jeszcze grypa Cię dopadła? Dobrze że już lepiej się czujesz i mogłaś podziałać w ogrodzie .Sporo zrobiłaś!Mnie dzisiaj też kusiło trochę przyciąć róże,ale na razie rozkopczykowałam większość i mnie deszczyk wygonił do domu,ale on też potrzebny bo ten wiatr tak wysusza ziemię,że u mnie na wierzchu już pył normalnie .Trochę rabaty pościułkowałam tym podłożem popieczarkowym, to może trochę zatrzyma wilgoć.A jak trochę popada deszczyk do dobroci pójdą w głąb
Ja nie zrobiłam żadnego zdjęcia,może jutro ,jak będzie ładna pogoda,bo nawet nie wiem co zapowiadają.
Masz już jakieś kwitnące?

Witaj Aniu1
Ano widzisz pod koniec pobytu jeszcze grypko mnie tam złapało.I przyjechałam chora.I ileś dni w łóżku.Do wczoraj do południa.Mąż mnie zabrał na działkę.Ale wczoraj nic jeszcze nie robiłam.
Dopiero dzisiaj.Oczywiście za jeden dzień wszystkiego nie da się zrobić po zimie. Ale i tak cieszę się ,że udało mi się dużo zrobić.Ale pod wieczór chodziłam jak ns promilach.A to tylko działka
Róże nie planowałam dzisiaj robić.Ale jak zobaczyłam, jak już pączkują, to je przycięłam .Kostrzewy też
Ale winorośl mi została.Ale po niedzieli mus i ją zrobić.A ty już masz ją zapewne przyciętą ?
To fajną ziemię dałaś roślinkom. I jaki fajny warzywni z ziołownikiem
U mnie warzywnik jeszcze nic a nic nie zrobiony.

Jeszcze z obcinanych gałęzi drzewek owocowych przez męża wybierałam.I na ognisko poszły.Jeszcze część .Została.Żaluję ,że nie mam tej maszyny do rozdrabiania gałęzi.Ale to nie ten rok na takie wydatki.
Mam Jeszce plan po niedzieli zrobić nową rabatę za huśtawką


Hiacynty ( i widać ładne pączusie kwiatowe ) , tulipany,żonkile, szafirki powychodziły.
Ale ja jak się zabrałam do pracy to tylko praca i nic więcej.
Zdjęć mam tylko tyle.
Już trudno po dzieli zrobię.
Przebiśniegi kwitną na całego.
Zdjęcie nie udane.Bo jak już je robiłam, to akurat wiało mocno.

Krokusów kwitnie więcej.Ale jak ja miałam czas to już pogoda się popsuła i postulały się.I zimno się zrobiło.A ja też jeszcze wolę uważać.

Ciemiernik jest cały w kwiatach.Pięknie wygląda i kwitnie od grudnia.
Zle zrobiłam zdjęcie, bo nie ukazałam całego ukwieconego krzaczka.
Ale chociaż tyle
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 21:28, 09 mar 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
anabuko1 napisał(a)

Jestem zadowolona z dzisiejszych zrobionych prac.
Właśnie zobaczyłam,że róże pączkują. To je poprzycinałam.
Większość z przycinania mam zrobione.Jeszcze winorośl nie zrobiona.Ale to może we wtorek.

Winogron eM ciachnął konkretnie jesienią,więc teraz mamy z głowy.
U mnie róże też szykują listki,a niektóre nawet rozchylają
Wszystko tak już ruszyło...,mam nadzieję że zima nie wróci
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 21:30, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23689
Anda napisał(a)
Jej, staw super. Sam sie napełnił wodą?

Pomidorki mąż wysiał, No nie mogę Fajny ten mąż

Tak Ewo,staw się sam już wypełnił wodą.Jest wykopany od łąk.
A w tej części na wiosnę tam zawsze stała woda.
Teraz jest calusli już w wodzie i ładnie to wygląda.
Tak pomidorki sam mąż wysiał, dogląda, odwraca.
Oj mój mąż to bardzo dużo potrafi i dużo mi pomaga
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anda 21:32, 09 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
anabuko1 napisał(a)

Tak Ewo,staw się sam już wypełnił wodą.Jest wykopany od łąk.
A w tej części na wiosnę tam zawsze stała woda.
Teraz jest calusli już w wodzie i ładnie to wygląda.
Tak pomidorki sam mąż wysiał, dogląda, odwraca.
Oj mój mąż to bardzo dużo potrafi i dużo mi pomaga


Ale masz fajnie, i z mężem i ze stawem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Muszelka 21:43, 09 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
anabuko1 napisał(a)

Oczywiście pomidory jeszcze śmiało możesz wysiewac.

Byłam chwilę dzisiaj nad stawem.
Rok temu jeszcze rosły krzaki ,drzewa i chaszcze .
Teraz jest tak....Staw pełen już wody

Za rok powinno to miejsce wyglądać inaczej.
Z trawą,drzewkami jakimis roslinami i miejscem do posiedzenia różnych kontempacji

Super!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies