Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anabuko1 15:44, 13 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
anpi napisał(a)
Bardzo ciekawa funkia,droga?

Aniu, nie mocno - 10 zł.
a ptaszki ci się podobają ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 17:18, 13 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
anabuko1 napisał(a)

Kasiu, ja mam 3 odmiany winorośli.@ ciemne. ale nazw już nie pamiętam.Dobrez, bardzo dobre, słodkie.
Ale zobacz tutaj https://www.youtube.com/watch?v=xzYS3TM8BVY
Moze coś wybierzesz.I poczytasz.




Ja tez mam 2 teraz 3 sezon 3 szt winogron. 2 odmianu ciemne jed na jasna. Wszystkie bardzo smaczne. Z jednego zrobila wino ok 15 litrow wyszlo pyszne niczego nie dodawalam zadnych drozdzy jedynke wsylalam 1 kg cukru. Wyszlo polwytrawne pije prawie codziennie lampke dobrze robina wszystko.

Pierwszy raz w zyciu posadzilam winogrona wiec jeszcze sie uprawy ucze. Przegladam you tuba tam sporo wiadomosci. Jak tylko sie ociepli musze opryskac od grzybabo to bardzo wazne nim wyrosna latorosle. W kazdym razie warto sadzic i potem jesc.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:49, 13 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Jeszcze wracam dlugo nie bylam a tu takie inwestycje ziemne.
Aniu dokupilas arealu wykopaliscie staw. Czy ten staw to bedzie taki naturalny bez folii na dnie czy z folia. Czy tam bedzie zawsze woda jakie jest podloze? Czy tam jest glina bo od tego zalezy czy woda bedzie miala odpowiedni poziom. Aby chodowac ryby to musi miec w jakims miejscu przynajmniej 1,5 m glebomosci aby ryby mialy sie schowac w zimie.

Mozna staw pieknie urzadzic mam na mysli brzeg. Duze kamienie, tatarak, trzciny i rosliny blotne. Z jednej strony brzegu zrobic podest drewniany aby na nim usiasc i nozki zmoczyc.
Jak bym teraz robila oczko i miala taka wiedze co teraz inaczej bym zdobila, wtedy nie mialam pojęcia robili fachowcy wykop bylo duzo kamieni i poukladali moze to i ladne, ale bym oczko troche przerobilam ze wzgledow praktycznych. Przede wszystkim zwiekszylabym szerokosc schodkow w oczku.
Wazne jest tez aby oczko czy staw bylo troche w cieniu wiec od strony naslonecznionej posadzic iglaki np swierki serbskie zadnych lisciastych bo liscie wpadaja.
Jak bedziesz potrzebowala jakiejs wiedzy to napisz

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 18:26, 13 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
ElzbietaFranka napisał(a)




Ja tez mam 2 teraz 3 sezon 3 szt winogron. 2 odmianu ciemne jed na jasna. Wszystkie bardzo smaczne. Z jednego zrobila wino ok 15 litrow wyszlo pyszne niczego nie dodawalam zadnych drozdzy jedynke wsylalam 1 kg cukru. Wyszlo polwytrawne pije prawie codziennie lampke dobrze robina wszystko.

Pierwszy raz w zyciu posadzilam winogrona wiec jeszcze sie uprawy ucze. Przegladam you tuba tam sporo wiadomosci. Jak tylko sie ociepli musze opryskac od grzybabo to bardzo wazne nim wyrosna latorosle. W kazdym razie warto sadzic i potem jesc.

Ja mam 2 ciemne i jeden jasny. I moje nawet smaczne.
Wina nie umiem robić. Ja też się uczę tej uprawy.Zawsze źle chyba przycinam.
Teraz czekam na cieplejsze dni i w pierwszej kolejności to muszę je poprzycinać. Nie stosuję żadnych oprysków.Na razie dobrze rosną.

ElzbietaFranka napisał(a)
Jeszcze wracam dlugo nie bylam a tu takie inwestycje ziemne.
Aniu dokupilas arealu wykopaliscie staw. Czy ten staw to bedzie taki naturalny bez folii na dnie czy z folia. Czy tam bedzie zawsze woda jakie jest podloze? Czy tam jest glina bo od tego zalezy czy woda bedzie miala odpowiedni poziom. Aby chodowac ryby to musi miec w jakims miejscu przynajmniej 1,5 m glebomosci aby ryby mialy sie schowac w zimie.

Mozna staw pieknie urzadzic mam na mysli brzeg. Duze kamienie, tatarak, trzciny i rosliny blotne. Z jednej strony brzegu zrobic podest drewniany aby na nim usiasc i nozki zmoczyc.
Jak bym teraz robila oczko i miala taka wiedze co teraz inaczej bym zdobila, wtedy nie mialam pojęcia robili fachowcy wykop bylo duzo kamieni i poukladali moze to i ladne, ale bym oczko troche przerobilam ze wzgledow praktycznych. Przede wszystkim zwiekszylabym szerokosc schodkow w oczku.
Wazne jest tez aby oczko czy staw bylo troche w cieniu wiec od strony naslonecznionej posadzic iglaki np swierki serbskie zadnych lisciastych bo liscie wpadaja.
Jak bedziesz potrzebowala jakiejs wiedzy to napisz

Pozdrawiam

Staw jest naturalny, bez fioli.
Jest od strony łąk,I to takich gdzie tam trochę woda stoi.
Obok sąsiad też ma staw.Woda się utrzymuje .Wiadomo w upały trochę spada.
Mostek będzie.
Obsadzę częściowo też.O kamieniach też myślałam.Ale to kiedyś.
Na spodzie ( a może od połowy ) jest raczej gliniasta gleba.Na wierzchu torf.
Staw ma głębokość 4, 5 metra. także rybki powinny przeżyć.
Na razie staw jest nasłoneczniony.Coś dopiero będę myślała ,żeby posadzić.Cienia to szybko tutaj nie będzie.
A świerki serbskie chcę dać wzdłuż ogrodzenia.Od łąk. to będzie na 3- 4 metry od stawu .
Jakieś krzewy po drugiej stronie. Rząd liliowców na pewno. a resztę zobaczymy jak mi się uda .ale trochę traw też chcę i innych rożnych.
Ale to pomalutku...finanse małe ..
Dziękuję ,,, jak w między czasie będę tworzyć na pewno będę pytać

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
UrszulaB 18:46, 13 mar 2019


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
ElzbietaFranka napisał(a)




Ja tez mam 2 teraz 3 sezon 3 szt winogron. 2 odmianu ciemne jed na jasna. Wszystkie bardzo smaczne. Z jednego zrobila wino ok 15 litrow wyszlo pyszne niczego nie dodawalam zadnych drozdzy jedynke wsylalam 1 kg cukru. Wyszlo polwytrawne pije prawie codziennie lampke dobrze robina wszystko.

Pierwszy raz w zyciu posadzilam winogrona wiec jeszcze sie uprawy ucze. Przegladam you tuba tam sporo wiadomosci. Jak tylko sie ociepli musze opryskac od grzybabo to bardzo wazne nim wyrosna latorosle. W kazdym razie warto sadzic i potem jesc.

Ela czym pryskasz na grzyba??? Moje einogrona strasznie choruja ale niczym nie prykam , moze dlatego??? co robic????
ElzbietaFranka 20:58, 13 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
4,5 metra bardzo głeboki. Tylko zabezpieczcie ten staw aby tam ktoś nie wpadł.
Pewnie, że wszystko powoli i przemyśleć wszystko co i gdzie zrobić.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:15, 13 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
UrszulaB napisał(a)

Ela czym pryskasz na grzyba??? Moje einogrona strasznie choruja ale niczym nie prykam , moze dlatego??? co robic????



U mnie winogrona do tej pory nie pryskane 2 szt. Ale w zeszłym roku na jednym krzaku pojawił się mączniak i za późno się zorientowałam, i za późno opryskałam miał piękne grona ale wszystko grzyb zniszczył
Teraz będę już wcześniej pryskała tak jak piszą, przed kwitnieniem czyli teraz są np. ekologiczne preparaty poczytaj sobie np

Lecitec - w składzie zawiera lecetynę, która wzmacnia błonę komórkową winorośli, przez co ogranicza wnikanie chorobotwórczych patogenów. Preparat stosujemy zapobiegawczo w okresie wegetacji winorośli co 10 dni, a także interwencyjnie. Lecitec do oprysku winorośli dawkujemy w proporcji 25 ml preparatu na 8 litrów wody,

Evasiol - preparat oparty na skrzypie polnym. Evasiol odżywia, wzmacnia, leczy i uodparnia winogrona, przy tym jest zupełnie bezpieczny. Wystarczy 50 ml środka rozpuścić w 5 litrach wody i stosować go zarówno zapobiegawczo od początku sezonu wegetacyjnego jak i lecznico w odstępach co 10 dni.

Chemiczne środki
mączniak rzekomy - Miedzian 50 WP, Miedzian Extra 350 SC stosować przed kwitnieniem, zaraz po kwitnieniu; w III dekadzie lipca, gdy owoce osiągną wielkość grochu wycinać porażone pędy; opryskiwać wyciągiem z krwawnika (1:10)

Ridomil Gold MZ Pepite 67,8 WG zabiegi wykonać zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów choroby, od fazy wyraźnie widocznych kwiatostanów do końca fazy kwitnienia wycinać porażone pędy; opryskiwać wyciągiem z krwawnika (1:10)
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 22:27, 13 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Aniu to iryski pośle w niedzielę, a reszte jak już działkę przygotujesz do obsadzania
Fajną hostę upolowałaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierotka 22:30, 13 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Aniu gdzie są te ładne ptaszorki?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
anna_grreen 23:04, 13 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Piękny ogród. Zdjęcie z hostami pod ścianą to pierwsze jakie skopiowałam
z ogrodowiska do katalogu inspiracji. Będę często odwiedzać Twój wątek Pozdrawiam.
____________________
Anna Na zakręcie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies