Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

ElzbietaFranka 23:35, 06 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13966
anabuko1 napisał(a)

Fajnie je nazszywa Elu- dalie kołnierzykiem .Ja ta mam kupioną w ubiegłym roku w doniczce.Dobrze przezimowała.I jest.
Ale fajne te dalijki bischop .A te z brązowymi liśćmi to mi się marzą.Swoje wysiewałaś ??Ja nigdy ich nie siałam.A kiedy je siałaś ??
Do doniczek ? Do gruntu ?? Może i ja spróbuję .
Ja w sumie lubię dalie różne.i te wysokie.( poodwiązuję je ) i średnie i małe


Aniu bo te dalie tak się nazywają kołnierzykowe. Ale ona na dworze przezimowała w tej donicy chyba nie. Inna sprawa, że zima byle jaka była.
Bischop kupowałam już nie pamiętam w necie 5 szt tych czerwonych wczesniej zamawiałam. Potem zobaczyłam w obi, że są i jeszcze dokupiłam różna kolory. Posadziłam do doniczek ale bo bez sensu. Te które posadziłam bezpośrednio do stałego gruntu lepiej się trzymają.
Te z donic już były wyrośnięte i się trochę powyginały więc nie ma sensu sadzić do donic.

Jeżeli chodzi o kołnierzykowe to wysiewałam bezpośrednio do gruntu pod koniec kwietnie i bardzo ładnie wyrosły dosyć szybko wschodzą. Trzeba tak siać, aby zimna Zośka ich nie załatwiła. Możesz też zasiać do donicy i wyrosnie nie będziesz musiała wysadzać do donicy.
Ja wysiałam w rządku i za gęsto i przerywałam i wsadzałam gdzie popadnie i dopiero są w pączkach a te które zostały nie przerwane ładnie kwitną.
Więc lepiej siać bezpośrednio do gruntu.
W przyszłym roku sporo posieję bo nie za wysokie nie łamią się a bardzo ładnie kwitną.
Jak wszystko wyrasta to trzeba wszystko wiązać już mam tego dosyć. Jeżówki, dalie, lilie, mieczyki, trawy prosa i nie tylko bo rozrośnięte - wszystko wiązać.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 21:07, 07 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23598
ElzbietaFranka napisał(a)

Aniu bo te dalie tak się nazywają kołnierzykowe. Ale ona na dworze przezimowała w tej donicy chyba nie. Inna sprawa, że zima byle jaka była.
Bischop kupowałam już nie pamiętam w necie 5 szt tych czerwonych wczesniej zamawiałam. Potem zobaczyłam w obi, że są i jeszcze dokupiłam różna kolory. Posadziłam do doniczek ale bo bez sensu. Te które posadziłam bezpośrednio do stałego gruntu lepiej się trzymają.
Te z donic już były wyrośnięte i się trochę powyginały więc nie ma sensu sadzić do donic.

Jeżeli chodzi o kołnierzykowe to wysiewałam bezpośrednio do gruntu pod koniec kwietnie i bardzo ładnie wyrosły dosyć szybko wschodzą. Trzeba tak siać, aby zimna Zośka ich nie załatwiła. Możesz też zasiać do donicy i wyrosnie nie będziesz musiała wysadzać do donicy.
Ja wysiałam w rządku i za gęsto i przerywałam i wsadzałam gdzie popadnie i dopiero są w pączkach a te które zostały nie przerwane ładnie kwitną.
Więc lepiej siać bezpośrednio do gruntu.
W przyszłym roku sporo posieję bo nie za wysokie nie łamią się a bardzo ładnie kwitną.
Jak wszystko wyrasta to trzeba wszystko wiązać już mam tego dosyć. Jeżówki, dalie, lilie, mieczyki, trawy prosa i nie tylko bo rozrośnięte - wszystko wiązać.

Pozdrawiam


O popatrz, nawet nie wiedziałam,że te dalie tak się one nazywają kołnierzykowe.Fajnie
Ja raz jedną zostawiałam dalie w gruncie na zimę. I niestety zmarzła.Ale te Dalie Bishop są bardzo ciekawe. I spróbuje je wysiać i tak jak piszesz do gruntu lepiej.
Ja jeszcze nie mam tak uzo roślin do wiązania.
Także jest ok.Mogę dalie wiązać.


Pani Hortensja Limelight

Hortensja Vanille Fraise już w jesiennych barwach.
Jedna z 3 jakie mam.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:42, 07 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23598
miskant Beauty Queen

I bukiet z trawą łąkową.

Nawet bardzo ładna.I bardzo ciekawa jestem jak ona się nazywa ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
greg66 12:04, 08 wrz 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Aniu co to to żółte, solidago?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
anabuko1 12:13, 08 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23598
greg66 napisał(a)
Aniu co to to żółte, solidago?

Tak, to jest nawłoć z łąk i trawa z łąk.Może tu nie widać ,ale ma fajne żółte łodyżki.Nie wiem co to jest.
I zastanawiam się, czy jednej kępy nie wykopać i nie dać bliżej stawu.
Nawet ,żeby pociągnąć rośliny wzdłuż siatki do samego stawu.

W ogrodzie jest sporo kolorów.Oby jak najdłużej

Limka

Bobo
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rumianka 16:02, 08 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10301
Aniu, tu w Twoim ogrodzie można na pewniaka nacieszyć oczy pięknymi kompozycjami nie tylko roślinnymi ale i dekoracyjnymi, które wspaniale tworzą klimatyczną całość, tak lubię...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
kerii 19:42, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Ania pięknie kolorowo dalie zachwycają moje coś strajkują w tym roku dopiero pąki mają chyba ich trochę ten zimny i deszczowy maj spowolnił.

Nawłoci to bym do ogrodu nie ściągała, piękna jest ale na polach natomiast ta polna trawa fajna, też się nad nią zastanawiałam u mnie całe łąki brązowe od niej są, fajnie to wygląda i ciekawie jak by się na rabacie zachowywała
____________________
Jola Moja glebo terapia
anabuko1 20:57, 08 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23598
Rumianka napisał(a)
Aniu, tu w Twoim ogrodzie można na pewniaka nacieszyć oczy pięknymi kompozycjami nie tylko roślinnymi ale i dekoracyjnymi, które wspaniale tworzą klimatyczną całość, tak lubię...

Elisko dziękuję bardzo za te miłe słowa.
Dekoracji troszeńkę jest.Więcej mi się marzy pewnych.Ale to może z czasem .
wiesz jak to jest , są rzeczy ważne i wązniejsze.
Sezon na owoce i śliwki .W różnej postaci.I w ciastach też

I na dynie




____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:16, 08 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23598
kerii napisał(a)
Ania pięknie kolorowo dalie zachwycają moje coś strajkują w tym roku dopiero pąki mają chyba ich trochę ten zimny i deszczowy maj spowolnił.

Nawłoci to bym do ogrodu nie ściągała, piękna jest ale na polach natomiast ta polna trawa fajna, też się nad nią zastanawiałam u mnie całe łąki brązowe od niej są, fajnie to wygląda i ciekawie jak by się na rabacie zachowywała

U mnie w tym roku dalie bardzo ładnie dalie rosną i kwitną
Nawłoci w ogrodzie nie mam .i nie zamierzam jej zapraszać.Bo wiem ,że to ekspansywna roślinka.
Wystarczy mi ,że na łące i to dalej jej trochę jest. Do bukietów wystarczy mi .
Ta trawa jaka bardzo ciekawa. bo żółtawe łodyżki ma i brązowe smuklej kwiatostany.I to tez na szalej łące.
Chyba kępę wykopię i posadzę do ogrodu.A jak będzie się zachowywać Zobaczymy.
Gdyby człowiek nazwę znał, to łąt6wiej byłoby coś o niej poczytać...
Dalie niektóre porosły dość wysokie.Ta Dalia Bodacious nie jest najwyższa .

Dalia Gloriosa jest u mnie najwyższa.Chyba na 2 metry urosła.

Ale cudne wielkie kwiaty tez ma.

dalia Yamabiraki.Przez tą siatkę nawet dobrze , nie możne im zdjecia ładnego zrobić

Dalia Henriette

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:19, 08 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23598

Guzikowiec wskaż kwitnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies