Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

Ania111 20:25, 30 wrz 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ania - cudowne dalie ,
magiczne barwy ,
cudo

masz więcej zdjęć - pochwal się
____________________
Ania Spelnione marzenie
anabuko1 21:22, 30 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
anpi napisał(a)
Cudnie wyglądają te dyńki i papryczki na stoliku łącznie z tym bukiecikiem Dalie wciąż cieszą i zachwycają.Moich kilka połamał dziś silny wiatr z deszczem.Są więc nowe daliowe bukiety w domu.

Dziękuję Aniu .
Cześć dyniek i papryczek poszła na to wesele.Ale część jeszcze muszę ususzyć.
Dyniek jest sporo w tym roku,Po raz pierwszy tak mam.
A widzę ,że jeszcze rosną .I cieszy mnie to, bo jedne są bardzo ciekawe, takich nigdy nie miałam.
Potem będą nasionka.

I mnie w tym roku dalie bardzo cieszą.Szkoda,że wiatr ci połamał.
I u mnie wieje.Ciekawa jestem, czy wszystkie się ostoją.
Daliowe bukiety też sa piękne.Zaraz idę je zobaczyć do ciebie.

Dalia White Star

Dalia Avignon

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
iwona_d 21:51, 30 wrz 2019

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Aniu te Twoje dalie to po prostu cudo. Ja niestety jakoś nie umiem ich przechowywać. Astrów też Ci zazdroszczę. Nie wiem jak wy to robicie, że macie na to wszystko miejsce.
Milka 05:16, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anabuko1 napisał(a)



to nie wszystkie moje papryczki Większa część papyczek i trochę dyń poszło wczoraj na weselny swojski stół.

Piękne jesienne widoki i te dekoracje z białych dyni
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasia_CS 06:47, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Piękna kolorowa jest Twoja jesień, śliczne dalie!! Ja w przyszłym roku muszę im zapewnić lepsze podpory, bo teraz mi się część z nich mocno rozwalała na boki, a potem przy próbie pionizacji łamała, bo przecież to pędy są bardzo kruche

Zbiory robią mega wrażenie, kojarzę te białe dynie z poprzednich sezonów w różnych wątkach i zawsze mi się bardzo podobały-taką elegancją od nich bije, choć to tylko dynia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anabuko1 09:42, 01 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu witam

Ale urodzaje u ciebie. U mnie nic nie ma zrezygnowałam z ogórków, pomidorów mam tylko pietruszkę która mam zamiar zebrać posiekać i wrzucić do zamrażalnika.
Mam wszystkiego dużo na głowie i chce już odpocząć. Jak wspomnę sobie, że mam jeszcze tyle tulipanów do posadzenia mdłości mnie biorą. Zawsze sobie coś na głowę sciagne a potem żałuję.

Cieszę się kolorami jesiennymi są piękne, ale też rozmyślam, że do następnego sezonu ponad pół roku, jak żyć w tym czasie. Nie znoszę tego czasu tym bardziej że u nas zima taka byle jaka.

U nas straszna wichura przez cały dzień liście fruwają w każdą stronę taka typowa pogoda listopadowa.

Pozdrawiam

Witaj Elu .
w tym roku dużo lepiej i warzywa obrodziły .Po prostu nowe miejsce już nie pod drzewami.słońce i przestrzeń im służy.
Ja w większości mam swoje warzywka od lata do jesieni i ciut dłużnej zależy jakie.
Ogórki, swoje i na przetwory też.Pomidorki jeszcze zielone mam na krzaczkach.Przynoszę zarumienione i dojrzewają w domku.

Pory, selery, pietruszka, buraczki, fasolka szparagowa, ( nawet teraz ja mam po raz 3 siana chyba sierpniu),koperek, szczaw, papryka normalna i ostra, groszek zielony,biała rzepa ,rzodkiewka po raz kolejny.Cebula i siedmiolatka na szczypiorek.I nawet ziemniaczki które mamy od czerwca i jeszcze..troszkę nam wystarczy.Potem już trzeba kupować.Trochę ziółek.No cukinie i dyńki.

W Miejscu po ogórkach wreszcie wschodzi poplon

Bakłażany

Karczoch

W wawrzynku jeszcze mam sporo warzyw.Ale nich jeszcze parę dni rosną. póki nie ma przymrozków.
U mnie też trochę więcej wieje.Ale strasznie nie jest.
Dasz radę z tymi tulipanami.Pomalutku, powolutku i do przodu.
Zaraz odpoczniemy na dłużej,,Zima przed nami.
Jeszcze bardzo zatęsknimy za pracami ogrodowymi i grzebaniem w ziemi
a jak znam nasze życie ogrodnika...przez ziem ile to w w naszej głowie pojawi się chciejstw.Ech


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 09:53, 01 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Ania111 napisał(a)
Ania - cudowne dalie ,
magiczne barwy ,
cudo

masz więcej zdjęć - pochwal się

Aniu, dalie są cudne.kwinta od lata do przymrozków.
I oby były jak najpózniej.Bo on ścina nie tylko dalie. Szkoda zawsze roślin..i mijających kolorów.
Oczywiście ,że mam więcej kwitnących dalii i zdjęć

Dalia Gloriosa


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 10:34, 01 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
iwona_d napisał(a)
Aniu te Twoje dalie to po prostu cudo. Ja niestety jakoś nie umiem ich przechowywać. Astrów też Ci zazdroszczę. Nie wiem jak wy to robicie, że macie na to wszystko miejsce.

Dziękuję Iwonko
Ja bulwy dalii przechowuję w piwnicy.Ważne aby były w pomieszczenie o kilku stopniach nawet do kilkunastu dadzą radę.
Wiadomo najlepiej niskie temperatury ale aby nie było tam przymrozku.
Z czasem i ty więcej zaczniesz upychać.I też znajdziesz miejsce na nowe chciejstwa.A roślinki kusza. oj kuszą.





____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 10:56, 01 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82085
Ania dalii to już u Ciebie cała kolekcja, a warzywnik obrodził, że ho ho. Pięknie kolorowo i smacznie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
BasiaLT 13:14, 01 paź 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Aniu niesamowite masz te dynie. U mnie niestety słońce wypaliło. Jakbyś miała nadwyżkę nasionek to ja bym się ślicznie uśmiechnęła
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies