Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały miejski ogród Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały miejski ogród Ewy

Ewa40 18:16, 13 sty 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Andziurex, dzięki za miłe słowa. Również mam nadzieję, że sąsiedzkie betonowe zasieki szybko znikną pod bluszczem...
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 18:35, 13 sty 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Chyba polubiły nas motyle... i z wzajemnością







____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 19:00, 13 sty 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Lawenda i róże









____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 19:40, 14 sty 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145


Tył ogródka w części tarasowej, zdjęcia z lewej strony tarasu. Ta część ze świerkami jest chyba najbardziej udana. Gorzej jest na "wysokości" tarasu i po jego prawej stronie. Ale to pokażę za chwilę licząc na Waszą pomoc w zmianach.










____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 20:04, 14 sty 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Jeszcze parę zdjęć tego samego miejsca ale już pod koniec lata. Za płotem rósł spory klon, ale we wrześniu został ścięty i zrobiło się pusto. Fakt, nie był zbyt urodziwy bo jakoś dziwnie ścięty miał czubek i w ogóle, był taki jakiś koślawy. Mimo tego trochę go szkoda bo zrobiło się strasznie łyso.





Na tym zdjęciu jest właśnie klon, którego już nie ma. Niedawno posadziłam po swojej stronie płotu, prawie w tym samym miejscu tulipanowca, ale gdzie mu do takiego dużego drzewa.






____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 12:22, 14 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Idzie wiosna i zaczynam myślec, co by tu ulepszyć. Ale obawiam się ze moje pomysły mogą wprowadzić tylko większy haos. Może mogłabym liczyć na podpowiedzi z Waszej strony?
Nie wiem, czy prosić o pomoc w swoim wątku, czy gdzieś się przenieść?



Na zdjęciu które wklejam, jest miejsce widoczne z salonu i oczywiście tarasu.


w - wiśnia umbraculifera
T - tulipanowiec
M - miłorząb pendula

Po wycięciu klonu sąsiada jest tu bardzo pusto. Jak wcześniej pisałam, posadziłam jesienią tulipanowca, ale nie wiem czy te trzy drzewka są dobrze rozmieszczone. Czy nie posadzić na miejscu miłorzębu tulipanowca , a mojemu miłorzębowi znaleźć inne miejsce. Tulipanowiec chciałabym aby rzucał trochę cienia na taras bo w tej chwili jest to patelnia. Planujemy markizę aby taras trochę zacienić, ale nie ma jak to naturalny cień drzewa. Jak myślicie, zostawić tak jak jest czy zmieniać? Drzewka rosną dopiero kilka miesięcy wiec chyba nie powinnam bać się przesadzania.
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 07:46, 15 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
A tak ten kawałek ogrodu wyglada z domu.







Zależy mi na fajnym widoku z okna. Po prawej stronie jest modrzew, który nie wyglada zbyt dobrze (jest piętrowy, ale górna cześć uschła i czekam na ta wiosnę z nadzieja ze może góra coś wypuści) i dlatego w ramach przymiarki ustawiłam tobok niego świątecznego świerka i chyba niedługo zdecyduje się na zakup prawdziwego drzewka w to miejsce. Może jakiś świerk srebrny. Zależy mi na takim raczej szerokim, którego można przycinać aby nie wyrósł na 20 metrowe drzewo.
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 07:55, 15 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
A tu najsłabsza cześć ogródka. Modrzew do wymiany na świerk, za pergolą będzie budynek gospodarczy trochę większy i oczywiście ładniejszy niż szopka budowlana. Pozostaje do zagospodarowania cała ta cześć. Myślałam aby wzdłuż chodnika przy domu posadzić żywopłot z cisa. Jest taka odmiana bardzo wąska i wysoka, chyba Wojtek.





____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Bea 13:12, 15 lut 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Ewcia, Twój ogród zdecydowanie większy,

ale jakoś tak swojsko się w nim poczułam.

____________________
Beata W miniformacie
bartek_luberda 13:21, 15 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Ja nie pomogę ale trawniczek jak z reklamy Może więcej traw
____________________
Ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies