Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały miejski ogród Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały miejski ogród Ewy

Ewa40 17:57, 31 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Planując dzisiejsze ewentualne zakupy chciałam kupić kule bukszpanowe i posadzić w ciagu z bukszpanami, które bedą niewielkim żywopłotem. W tamtym roku w tej przerwie miałam hosty, ale jest tam za dużo słońca.



Ta rabata zupełnie mi sie nie podoba. Za dużo tu wszystkiego i mam wrażenie bałaganu.
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 19:08, 31 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Nie podoba mi się kształt nie tyle rabatek co trawnika, ale nie wiem jakie zmiany wprowadzić. Wolałabym to jakoś zaplanować, ale cóż - widzę ciemność






w tej przerwie pomiędzy bukszpanami rosną hosty. O ile wczesnym latem były ładne, to później słońce przypaliło ich liście i wyglądały słabo.









____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
anna_p_k 10:42, 01 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Witaj bardzo urokliwy masz ogród, w moim stylu bardzo mi się podoba i już tak ładnie zagospodarowny. Pozdrawiam
____________________
Ogródowe-początki
kasia 10:55, 01 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
bardzo mi się podoba
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Ewa40 16:55, 01 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Dziękuję za miłe słowa. Może przesadzam z tym, ze ciagle nie jestem do końca zadowolona. Ale może to ta pora roku. Jak za chwilę zrobi się kolorowo, to przestanę narzekać
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 12:33, 06 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Cisy posadzone, a kosodrzewinie znalazłam nowe miejsce. Myślę, że pasuje do wrzosowiska i będzie jej tam dobrze.

Te cisy tak mi się podobają, że dokupię jeszcze 4 szt. i posadzę je po drugiej stronie miłorzęba za trawkami.





____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 12:43, 06 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
"Wklejka" może mało profesjonalna. Ale tak to sobie wyobrażam



Po zakupach "kulkowych" zabrałam się za rabatkę przy tarasie. Kulkę chyba globosa przekopałam na tyły ogródka za perukowca bo wyłysiała od dołu, a w jej miejsce dwie kule bukszpanowe.







____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
kasia 12:48, 06 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Ewo w jakiej odległości od siebie sadziłaś cisy? ja też tak mam posadzone ale moje nie chcą rosnąć i chyba za rzadko
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Ewa40 12:57, 06 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Na "cypelku" też rozpoczęłam zmiany, ale tu niestety utknęłam, bo po pierwsze zabrakło mi bukszpanów, po drugie siły, a po trzecie weny... Zupełnie nie wiem czy dokupić tylko bukszpanów aby uzupełnić braki, czy coś pozmieniać.

W tej chwili za pasmem bergenii są bukszpany "złamane" kulą bukszpanową, a dalej liliowce, kosodrzewina i koniec. Na końcu za kosodrzewiną chyba posadzę bordowe żurawki.

A może przesadzić liliowce bliżej bergenii a bukszpany dociągnąć do kosodrzewiny, a może zostawić jeszcze gdzieś miejsce na żurawki?

W tej chwili jest tak:



Jak uzupełnię brakujące bukszpany, to będzie tak:



A tu pierwsza wersja która "chodzi mi po głowie":



I druga:



Poproszę o wsparcie.
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 12:58, 06 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
kasia napisał(a)
Ewo w jakiej odległości od siebie sadziłaś cisy? ja też tak mam posadzone ale moje nie chcą rosnąć i chyba za rzadko


Kasiu, to są cisy Wojtek i z tego co wiem będą wąskie i na takich właśnie mi zależało. Posadziłam je dosyć gęsto - co około 30 cm.
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies