Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały miejski ogród Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały miejski ogród Ewy

ela_z 22:10, 11 paź 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Ewa40 napisał(a)





Widze ze masz juz calkiem fajnie zagospodarowany ogrodek.
Widac w nim inspiracje ogrodowiskowe. Werbena i trawki tez sa u mnie na zelaznej liscie.

Napisz prosze co to za roslinka za lampka
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Ewa40 13:34, 14 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Za lampą jest rozchodnik okazały. Jedna z moich ulubionych roślin. Teraz już przekwita, ale był ozdobny od posadzenia wiosną do teraz i mam nadzieje jeszcze dłużej...

____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Kuba 15:51, 14 paź 2014


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Witam. Bardzo mi się podoba, chętnie zobaczę więcej. Jedynie brakuje mi drzew, ale możliwe że jeszcze są małe? Pozdrawiam i kibicuję
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Ewa40 11:39, 15 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Kuba, dzięki.
Mi też brakuje drzew. Ale kilka jest posadzonych - jest buk pendula, wiąz, dwie wiśnie umbraculifera, robinia akacjowa, jabłoń ozdobna , śliwowiśnia, grujecznik (jeśli można nazwać go drzewem), dwie jodły i dwa serby no i ostatnio tulipanowiec (ale wyliczanka). Ogródek zakładany był wiosną...

____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Karolinek 18:55, 15 paź 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Witaj, Ewo! Z przyjemnością odwzajemniam odwiedziny. Z jakich okolic jesteś?
Twój ogród jest olbrzymi w porównaniu do mojego, masz sporo możliwości.
Gratuluję przede wszystkim pięknego trawnika, to przecież podstawa. Masz już sporo nasadzeń, a teraz tylko przyglądaj się i główkuj, co można udoskonalić. Jesień i zima sprzyja ogrodowym przemyśleniom.
Wyczytałam,że tej wiosny robiłaś nasadzenia, więc już za rok zobaczysz,jak wszystko urośnie.
Pokaż więcej zdjęć.
Pozdrawiam!
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Ewa40 19:45, 15 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Karolinek, mieszkam 35 km od Wałcza... czyli prawie na granicy Zachodniopomorskiego.
Sama jestem ciekawa jak to będzie jak wszystko się rozrośnie. Pozostaje cierpliwie czekać i szukać natchnienia do udoskonalania moich pierwszych, nie zawsze przemyślanych nasadzeń.

Kolejne etapy z tego roku - od kwietnia do października.






____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 20:37, 15 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Trochę inne ujęcie tego samego miejsca i ciąg dalszy rabaty wzdłuż płotu. Jeszcze przed zrobieniem placyku i ustawieniem ławki.





____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
aage 11:17, 16 paź 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Ewuniu ogród wcale nie wydaje się na zdjęciach taki mały i całkiem ładnie już zagospodarowany...będę zaglądać
Mam pytanie odnośnie drewnianego płotu...co to za drewno i jak jest mocowane do słupków?
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Ewa40 21:17, 16 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
aage, ogródek niby już jest i z kilku miejsc jestem zadowolona, ale jest parę czarnych dziur których jeszcze nie pokazałam i te na pewno wymagają zmiany/dopracowania ale to na wiosnę.

Jeśli chodzi o płot to słupek jest zabetonowany, do niego przykręcone są z każdej strony kątowniki, do których przykręcone są deski. A deski to zwykła sosna, oczywiście pobejcowana. Płot ciągle mi się podoba, ale mógłby być trochę wyższy. Niestety widzimy sąsiadów. Na zdjęciu zbliżenie płotu. Może widać mocowanie.

____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 21:34, 16 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145


widok na ławkę



____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies