Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały miejski ogród Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały miejski ogród Ewy

Ewa40 21:11, 08 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Wierzby ściełam bardzo krótko i bałam się, że przesadziłam, ale wydaj mi sie, że jednak będzie ok. Zaczęły ładnie wypuszczać.



Ciąg dalszy tulipanów.






____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 21:20, 08 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Rabata pod oknem, nie wiem dlaczego ńic tu nie kwitnie. Wcześniej były krokusy, ale teraz jak przekwitły brakuje kolorów. Muszę koniecznie posadzić tu jesienią tulipany.


Synek pomaga w doprowadzaniu trawnika do perfekcji , przydałby się jakiś bardziej profesjonalny sprzęt....


Modrzew po przesadzeniu w końcu wyglada jak człowiek, a nie jakaś pokraka. Chociaż dopiero na zdjęciu zauważyłam, że jest krzywy i patyka mu trzeba...

____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 21:31, 08 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Ta wisienka jest niesamowita, szkoda że po przekwitnięciu nie jest już taka ładna.





Tulipanki z kocimietką.


____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 21:36, 08 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
I na koniec moje ulubione białe tulipany, są piękne, maja bardzo duże kielichy, chociaż na zdjęciach może nie do końca to widać.


____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Pomarancza 21:42, 09 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Ewo, ogród młody, ale już masz pięknie! Ogrodzenie drewniane również bardzo w moim guście .
Naprawdę to, co pokazujesz powstało zaledwie w rok? Ogrom pracy widzę.

Kostkę na tarasie mamy bardzo podobną - u nas akurat kolor szary - ale taki sam układ i miks formatów. Tak z ciekawości: jaką masz odległość od tarasu do ogrodzenia? Bo coś mi twój układ przypomina
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Ewa40 19:29, 10 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Pomaranczo, cieszę się, ze moj ogródek sie podoba. Szczególnie, ze każdy co coś robi w ogrodzie wie ile to pracy. Ale wysiłek wysiłkiem, efekt cieszy.

U mnie od tarasu do ogrodzenia jest troszkę ponad 3m wiec nie można poszaleć. Chciałoby sie mieć osłonę od sąsiadów ale tez przejście.
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Pomarancza 20:21, 10 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
O, 3 metry to faktycznie niewiele. U mnie 6,5 metra i to mi się wydawało mało.
Sadzisz drzewa blisko tarasu - nie obawiasz się, że "wejdą" na ścianę domy, jak urosną, albo że korzenie rozsadza fundament tarasu? Bo mi chodzi po głowie posadzenie katalpy bignionowej ok 2 m od tarasu i jakiś głos z tyłu głowy mówi mi, że to niezbyt dobry pomysł - a może nie?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Karolinek 16:23, 15 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Piekne te tulipki w bieli,ja bardzo lubię biel.
Synek jeszcze w tym wieku,że chetny do pomocy. Mój 17-latek też kiedyś dużo pomagał
A ta rabatka pod oknem jest ok. Zaraz będzie kwitl rodek (jaki ma kolor?),moze jak znajdziesz miejsce posadz mu do towarzystwa jeszcze jednego,ktory wczesniej kwitnie.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Ewa40 17:58, 15 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Trochę sie boje, trochę nie. Póki mąż nic nie mówi to sadzę. Chyba jeszcze nie wpadł na to, ze to może byc problem. A ja w myśl zasady, ze będę martwić sie pózniej. Niezbyt to rozsądne, ale chce mieć choć trochę osłonięty widok na sąsiadów.
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
kasia 23:25, 30 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
wszystko wypieszczone pięknie
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies