Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Bambusy

Pokaż wątki Pokaż posty

Bambusy

pawel_snopek 20:20, 10 maj 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Moje bambo
Fargesia murielae

Fargesia rufa
____________________
Paweł - Ogród pod górą
SLIMI 13:53, 18 maj 2015


Dołączył: 22 gru 2014
Posty: 27
Moje 2 murieale dużo mniejsze od twoich ale w tym roku przyśpieszą. Moja Rufa jest większa - postaram się w końcu wrzucić zdjęcia. Najwięcej spodziewam się docelowo po Vivaxie - jeśli nie wymarźnie to może u nas urosnąć do wysokości lamp ulicznych...
____________________
SLIMI 08:46, 20 maj 2015


Dołączył: 22 gru 2014
Posty: 27
Oto większość moich bambusów. Pierwsze zdjęcia większa RUFA mniejszy jeszcze nie wiem jaki to bambus... (Rufa 4 rok w gruncie, mniejszy od początku kwietnia). Zdjęcie 2i3 jeszcze nie ropoznany bambus, rosnął u znajomego z 5 lat (wytrzymał -28C przez półtora tygodnia). Największy w tej chwili bo ma około 2,8metra. Zdjęcie 4 to ŻÓŁTY PHYLLOSTACHYS - jedna zima w gruncie u mnie ( w lutym 1/3 liści uschła i teraz powoli rosną nowe) Ogólnie ten rośnie wolno ale może się jeszcze ukorzenia. Ostatnie zdjęcie to PHYLLOSTACHYS VIVAX - czuje że w tym roku coś pokaże (żadnych strat liści przez zimę). Sorry za otoczenie na 2 ostatnich zdjęciach - w tym roku zrobię je trochę bardziej estetyczne. Mam jeszcze 2 bambusy Murieale ale zapomniałem je pstryknąć.

____________________
SLIMI 12:57, 24 sie 2015


Dołączył: 22 gru 2014
Posty: 27
Cisza w wątku - czyżby nikt nie lubił bambusów?
____________________
jazzy 13:23, 24 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ależ kochamy!
Fajnie, że pokazujesz swoje okazy.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
pawel_snopek 19:54, 24 sie 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Moim skromnym zdaniem bambusy są bardzo ciekawe mam zamiar w każdy rok sadzić nowe bambusy większość to będą fargesie
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Kondzio 19:57, 24 sie 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mam bambusy i uważam ze trzeba na nie uważać nie nadają sie do małych ogrodow chyba ze je śię tak zabezpieczy by nie chodziły po całym ogrodzie moje maja jakieś trzy metry
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
jazzy 20:02, 24 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
pawel_snopek napisał(a)
Moim skromnym zdaniem bambusy są bardzo ciekawe mam zamiar w każdy rok sadzić nowe bambusy większość to będą fargesie

I ja mam taki zamiar
Nie wiem czy pamiętasz mój przypadek z usychającą fargesią Spieszę donieść, że ma się dobrze, nowych listków przybywa, jutro zrobię foto
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 20:05, 24 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Kondzio napisał(a)
Mam bambusy i uważam ze trzeba na nie uważać nie nadają sie do małych ogrodow chyba ze je śię tak zabezpieczy by nie chodziły po całym ogrodzie moje maja jakieś trzy metry

Kondzio, zależy o jakiej odmianie mówisz. Fargesie nie są ekspansywne, nie wymagają bariery. A w dodatku (wszystkie) dobrze znoszą przycinanie Czyli do małych ogrodów (jak mój) jak najbardziej
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Kondzio 20:08, 24 sie 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mam takie jak Marzenka bo mam od niej i wypuszcza długie wasy ale mi to nie przeszkadza mam duzo miejsca jeszcze hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies