Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

anitan 14:36, 28 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
ja mówię o planie bo teraz jestesmy na etapie planu instalacji nawodnienia. Położymy siatkę rur pod siatką na krety, potem będziemy dopiero montować poszczególne sekcje.

Oczywiście wężyki naziemne pojawią się po nasadzeniach.

Od czegoś trzeba przeciez zacząć planować, ponoć to dobra droga.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Jagodaa 14:39, 28 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ok, teraz już się upewniłam, że to logiczne działanie Skojarzyłam linię z wężykiem położonym na trawie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
anitan 14:42, 28 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
hehehe no aż tak pomysłowa nie jestem.
Prawda jest taka, że totalnie nie ogarniam jeszcze co bym chciała. Podobają mi się różne ogrody, nie potrafię powiedzieć jednoznacznie, jaki ja bym chciała mieć. No i oczywiście finanse.... zmuszają mnie do robienia planów a gorzej z realizacją
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Kacha123 14:51, 28 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Anita masz jescze czas na przemyślenia i plany, co może zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie ma nic gorszego jak chaotyczne kupowanie chciejstw i późniejsze przeróbki. Odkryłam Ogrodowisko o dwa miesiące za późno i mam bałagan w nasadzeniach, tony żwiru itd.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Jagodaa 14:52, 28 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Właśnie ze względu na finanse te wstępne plany mają tak dużą wartość . Ja u siebie starałam się na początek zaplanowac żywopłoty. To spory wydatek przy dużej działce, a i efekt nie zawsze jest natychmiastowy. Chciałam na początku stworzyć tło dla rabat i zasłonic się od sąsiadów.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
grazyna 14:54, 28 sty 2015


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Jak zaczynasz od zera to ... dotrzesz do mety

Lepiej zaczynać aniżeli przerabiać
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Kacha123 15:06, 28 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Jagoda dobrze mówi i razem z Kasią - Siakową konsekwentnie planują. Jak wymyślisz jaki chcesz mieć styl, to reszta pójdzie z górki i na pewno każdy doradzi.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
anitan 15:17, 28 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
czyli sugerujecie najpierw żywopłot? Jeden róg działki już jest w brabantach. Nie chciałabym go kontynuować na pozostałej części działki. Ale z drugiej strony, z dwóch stron działki mam drogę gminną, więc zasłonienie sie jest wskazane.

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 15:19, 28 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
a żywopłot jak widzę w Waszych ogrodach nie zawsze składa sięz tych samych gatunków roślin. Zwykle jest różnorodny.
Wybór przed jakim stoję jest ogromny.
Jak oglądam Wasze ogrody, to czuję się jak dziecko przed wystawą zabawek, wszystkie bym chciała
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Piotr_ 15:21, 28 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj
ciekawie zaczyna się u cb będę podglądał
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies