Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

anitan 15:26, 28 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
już się boję!!!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Jagodaa 17:23, 28 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Nic się nie bój tylko oglądaj dalej . W końcu się zdecydujesz na jakiś kierunek, choć to czasem trudne... No i wtedy koniecznie musisz nam to oznajmić .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
anitan 19:40, 28 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
będziecie na bieżąco!
póki co, dziękuje za wizyty u mnie )))
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
rozark 22:08, 28 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Przyszłam z sąsiedzką wizytą , poczytałam i rada jest taka

z niczym się nie spiesz, 2 x przemyśl temat potem działaj

skoro masz przeorane a nie chcesz latać z kosiarką to rozważ łąkę kwietną - kosi się ją 2 x do roku, nie musisz stosować chemii, masz czas do namysłu, możesz ją likwidować po trochu jak będą decyzje co dalej, finansów uzbierasz, nabierzesz ogrodowiskowego doświadczenia a kase w pierwszej kolejności przeznacz na żywopłot i ewentualne drzewa bo one dłużej rosną nie wszystko na raz


____________________
pozdrowionka
rozark 22:08, 28 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325



____________________
pozdrowionka
anitan 09:19, 29 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Taki był plan, łąka kwietna na górnym "tarasie". Coby sobie rosła i ładnie wyglądała, nie wymagała koszenia co tydzień.
Ale znowu ktoś inny odradził mi łączenie łąki z trawnikiem, poniżej. No i jestem w kropce. Ponoć kwiatki z łąki będą się siały na trawniku.
A trawnik na pewno musimy położyć w tym roku bo nie da się chodzić po tym co zostawiła glebogryzarka. No i kto ma racje? Czy może być i łąka i trawnik na jednym placu?

Na pewno masz rację, zrobiłam wstępnie przedogródek, więc już mnie nie skręca jak wracam do domu. A teraz, zanim cokolwiek innego, posadzę żywopłot. Mąż wyraził zgodę na grab, przynajmniej z jednej strony. więc będę działać. Muszę znaleźć dobre, tanie źródło, bo sporo sadzonek będę potrzebowała.

Drzewa już mamy dwa!!! Jodłę 4,5 metrową przesadzoną jesienią (oby się przyjęła) i katalpę (ok 3m.)
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Jagodaa 10:10, 29 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
O łąkę możesz zapytać Kasię http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko

a może znasz już ten wątek
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
anitan 10:11, 29 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
jeszce nie, dziękuje za podpowiedź
no i z głowy kolejne chwile w pracy
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
BarbaraM 10:54, 29 sty 2015


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Anitko,ja myślę że zanim zaczniemy w ogóle coś wizualizować musisz koniecznie zobaczyć wiele ogrodów i przemyśleć co Ci się naprawdę podoba.Z czym czujesz się dobrze,co Ci w duszy zagra.
Ja się umorduję z wizualizacjami a Tobie one nie zagrają.
Pomogę ci tylko zainwestuj czas na spokojne przeglądanie.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
anitan 11:14, 29 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Basiu.... ja jestem Bliżniakiem z urodzenia i natury. Podoba mi się wiele rzeczy. Ale nie mogę się zdecydować, co najbardziej.
Ogrodowisko przeglądam od marca, zapisałam się od września 2014 i dość intensuwnie go eksploruję
Na pewno ogródek to moja kolejna w życiu pasja, nie skończy się na jednym roku "słomienageo zapału". Tym bardziej, że wymaga uwagi, troski i ciężkiej niejednokrotnie pracy. Z całą stanowczością mogę wpisać to do CV w rubryce "zainteresowania"
To co wiem na pewno, to nie lubię chaosu. Podobają mi się uporządkowane ogrody, które dają jednak sporo oddechu (oraz intymności). Raczej naturalne niż mocno trzymane w ryzach.
Fajnie by było wyjść kiedyś z domu rano, w piżamie, wypić kawkę na tarasie i spojrzeć na SWÓJ ogród z dumą!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies