Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

Bogdzia 22:19, 05 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ładna wiosna u Ciebie a Lavender za taką opinię o niej powinna sie pogniewac i przeprowadzic do mnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ElzbietaFranka 23:06, 05 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Kindzia napisał(a)
Z tych pierwszych to jeszcze iryski mam i ciemiernika







Ale po oczach daje piękne są u mnie są te późniejsze. Tak wszystko wypielęgnowane u mnie to misz masz wszędzie pracuje i wszędzie nie dokończone ale trudno. W zeszłym roku okorowalam jesienią w korę poleciały liście mimo przegrabienia wygląda to żałośnie.

Kasia Grafin Diana u mnie 2 sztuka się wykończyły. Napisałam na moim wątku jakaś pechowa i nie wiem czy zamawiać 3 raz ale już w jesieni.

Kasiu jak nie masz miejsca poproś sąsiada aby ci pozwolił za płotem posadzic i skieruj krzaka w twoją strone


Kasiu też czekam na wnuka.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:13, 05 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Kindzia napisał(a)

Tak, mam zrobione na tę chwilę

Myślałam o Tobie, jak mi emuś, przy okazji rozkopcowywania, wywlókł świeżutką, jesienią posadzoną, Grafin Dianę...w pogóle słabo mi się zbierają posadzone jesienią golasy. Baden Baden nie wiem czy przeżyła, ledwo zielony ma jeden pęd pod ziemią, ale nie puściła jeszcze, Wielka Księżna Luisa puszcza, ale taka rachityczna, mam nadzieję, że się wybierze. Jeden z Chopinów skończył żywot i Jubilee Celebration też zdechła. Czekam jeszcze, ale zamawianie róż to pewnik.

Pozdrówka



Duże straty.

Kasiu dzisiaj przesadzalam Róże Grafin Marie Heńriette w lepsze miejsce ty wiesz jaki dorodny korzeń miała. Zdrowa róża.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 01:33, 06 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Zdjęciowo się nie postarałaś ale pewnie siła wyższa narodzin weszła na plan dziwne że róże takie słabe, u mnie szaleją.

Muszę Ci napisać że jedna hotensja Red baron, odratowana 2 lata temu zmieniła miejscówkę, na zacisze wsród tuj i bukszpanów -rośnie a z patyczków hortensjowych co taki urodzaj był latem, okazało się że wiele z nich nie przeżyło zimy. Mam doświadczenie takie że ukorznione trzeba przesadzać do donic i dopiero zadołować. Także mam 50% strat sadzonek do zeszłego roku.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 19:08, 06 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mala_Mi napisał(a)
Gratki podwójna babciu, ja nadal żona dziadka ..

Dziękuję, wszystko przed Tobą...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 19:15, 06 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)
Ładna wiosna u Ciebie a Lavender za taką opinię o niej powinna sie pogniewac i przeprowadzic do mnie.

Nieee...Lavender to właśnie ta pierwsza przez Ciebie ją mam I ładnie rośnie, postępy piękne robi.16 kwiatów zawiązała Druga to była moja fanaberia i echo Twojego namawiania, maluśka jest, zeszłoroczny tyciuś, pewnie w tym roku nie zakwitnie, a kolor m boski...taki bordowo-jeżynowo-czerwony, nie wiem jaki to...na trzecią się nie dałam namówić A była czerwona jak krew, piękna...za to namówiły mnie na następną magnolię...nie mam pytań. Dzisiaj kupiłam 4 magnolię, a drugą Satsfaction, będzie po drugiej stronie tarasu.

Lavender, dzisiejsza



____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 19:20, 06 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
ElzbietaFranka napisał(a)


Kasiu też czekam na wnuka.


Teraz mnie zmartwiłaś...tak się na Grafin Dianę nastawiłam...zadzwonię do szkółki i pogadam...
Jeszcze dzisiaj nie miałam czasu popatrzeć na róże, bo od rana prasowanko, okna, firanki i jeszcze wyjazd do bielskiej szkółki po magnolkę. Jutro przepatrzę ile potrzebuję. Rano, przed deszczem jeszcze, zdążyłam tylko parę zdjęć cyknąć i poszukać Gobasi lilii. Jest





____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 19:24, 06 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
ElzbietaFranka napisał(a)



Duże straty.

Kasiu dzisiaj przesadzalam Róże Grafin Marie Heńriette w lepsze miejsce ty wiesz jaki dorodny korzeń miała. Zdrowa róża.


GRATULACJE !!! Długo jeszcze musisz na wnuka czekać?

Są straty, mam sporo róż, zwykle jakaś kończy żywot. Szkoda mi tylko tych sadzonych jesienią, na pewno jednej nie ma, druga się zbiera, trzecia...jutro odkopię, zobaczę czy się ruszyła.

Tak, to dobre róże, piękny kwiat, pachnące i zdrowe. Dobre poleciłaś
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 19:26, 06 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Urszulla napisał(a)
Zdjęciowo się nie postarałaś ale pewnie siła wyższa narodzin weszła na plan dziwne że róże takie słabe, u mnie szaleją.

Muszę Ci napisać że jedna hotensja Red baron, odratowana 2 lata temu zmieniła miejscówkę, na zacisze wsród tuj i bukszpanów -rośnie a z patyczków hortensjowych co taki urodzaj był latem, okazało się że wiele z nich nie przeżyło zimy. Mam doświadczenie takie że ukorznione trzeba przesadzać do donic i dopiero zadołować. Także mam 50% strat sadzonek do zeszłego roku.


Nie, jeszcze się nie urodziła, dzisiaj był syn z synową i na razie jeszcze chodzi...

Ogrodowe są trudne w naszym klimacie, u mnie wprawdzie rosły, ale kwitnienie to już loteryjne było.

50% to i tak nieźle. Zobaczymy ile zostanie.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 19:29, 06 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Satysfaction i Piruette zaczęły, żółtek jeszcze chwila. Zdjęcia takie sobie, dzisiaj deszcz, bez słonka, ale dokumentacja musi być.





____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies