Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

Kindzia 08:46, 23 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ewa777 napisał(a)


Kasiu, a co u Ciebie? Nie mogę dostać się do Twoich aktualności. Zrezygnowałaś z prowadzenia swojego wątku?

Kasia się zbiera...czekamy
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:59, 23 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
ElzbietaFranka napisał(a)




Kasiu pierwszy raz widzę u ciebie te fotki (ta część ogrodu). Bardzo ładna rabatka jeszcze nie rozrośniętą taka jest najładniejsza. Czysciutka nie skażona chwastem.
Lubię właśnie mój skalniak wiosna jak jeszcze nic nie kwitnie tylko kamienie i małe iglaczki gdzie nie gdzie.

A co za roślina rośnie i stóp drzew nie mogę dojrzeć to też bukszpan czy cisy. Jak już napiszesz ile sztuk posadziłam aby taki ładny efekt był.

Za drzewami powyżej widać jakieś kule co to.


Czasem pokazuję, ale tam nie ma za dużo. Maliny, jeżyna, wcześniej agrest, porzeczka i borówki. A dalej rosną Rosengrafinki i inne kwiatuchy aż do cycusia. Tam jest wąsko, nie ma przepychu...
Ja właśnie lubię jak jest pełno...a mam kłopot z kawałkiem tej wąskiej rabaty, bo mi się miskanty Variegatusy bardzo rozwalają. Wiążę je, ale pod nimi jest ciemno dość, dla słonecznych roślin mało słońca. Dla cieniolubnych za dużo...coś tam muszę pomyśleć.

Chyba o maliny i jeżynę pytasz. A Umbry mają skarpetki z bukszpanu. Zupełnie nie pamiętam ile tam sadzonek jest...


Te kule za drzewami to strzyżone tuje moich sąsiadów.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 09:02, 23 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Kasik napisał(a)
Jestem.

Rysiu strzyże jak od linijki, kuleczki to Twoja robota- to też widać. Czyściutko jak zawsze, donice piękne. Zazdroszczę porządeczku, ale jak się pracuje to się ma.

U mnie -jak powiedziała Moałgoś - ogród bardziej naturalistyczny. Tego się trzymam.


Matko i córko...nadejszła wielkopomna chwila

Fajnie mu idzie, nie?

Kasia, porządek to tylko z daleka, na zdjęciach. Nie chciałabyś zobaczyć co mam pod roślinami na salonowej, o różach nie wspomnę. Rzucik rośnie, czekam jeszcze.

Naturalistyczny powiadasz Fajnie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 09:04, 23 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Kasiolaaa napisał(a)
Kasieńko przepiekny masz ogrod zadbany czysciutki roze moje kochane hortki floxy przecudownej barwy cos cudownego


Tak, ja też lubię kwiatki Najbardziej te, które długo kwitną
Floksy na prawdę warto, długo cieszą. I pachną ładnie

Dziękuję
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 09:05, 23 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
paradas napisał(a)
Podziwiam Twoje (i Twojej drugiej połówki) cięcia! Wszystko wygląda tak bardziej elegancko i "bogato"
Jak widzę Twoje trzmieliny to wstydzę się tego że chwaliłem się Patrycji jak to moje wyglądają nawet, nawet
Dzięki za odpowiedź odnośnie róż


Bukszpan jest elegancki, z nim zaraz wszystko lepiej wygląda.

Zaraz polecę zobaczyć Twoje trzmieliny, coś ściemniasz...

Polecam się
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 09:14, 23 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Doranma napisał(a)
Kasiu, zastanawiam się nad posadzeniem Laguny przy pergoli. Widzę, że masz ją przy huśtawce - zadowolona jesteś? Zdrowo rośnie? A może jakąś inną byś poleciła? Warunek - w planowanym miejscu musi powtarzać kwitnienie.


Tak, jestem zadowolona z Lagun. To dość zdrowa róża, pachnąca na dodatek. Rośnie dość silnie. Kwiat rozetkowy. Pierwsze kwitnienie obfite, potem pojawiają się kwiatuszki to tu, to tam.
Mam jeszcze Ilse Krohn Superior. To te na pergoli. Prawie biała, słabo pachnie, kwiat klasyczny. Też silnie rosnąca i zdrowa. Powtarza jak Laguna.
Przy tarasie mam Giardinę, delikatny róż, kwiat rozetkowy, nie pachnie. Byłam w niej zakochana od pierwszego wejrzenia i ze 3 lata szukałam dla niej miejsca. U mnie rośnie bardzo silnie, ale wiem, że różnie u innych. Bardzo zdrowa. Powtarza jak dwie poprzednie.

Wszystkie moje pnące róże dostają tylko kopczyk na zimę. Nigdy żadna nie przemarzła nawet kawałek. Wszystkie godne polecenia

Wybieraj
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
boguslawa_ma... 19:14, 23 lip 2019


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Kasiu jestem
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Bogdzia 20:34, 23 lip 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasia jesli wczesną wiosna sie przypomnisz to wyśle tą jasną.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kindzia 10:44, 24 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
boguslawa_madejska napisał(a)
Kasiu jestem


____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 10:45, 24 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)
Kasia jesli wczesną wiosna sie przypomnisz to wyśle tą jasną.



Nie Bogdziu, to się nie opłaci. Dziękuję. Podaj mi tylko jej nazwę.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies