Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

ziele 22:44, 02 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Karol99 napisał(a)
No cóż, a może w rzeczywistości ogród wygląda jeszcze lepiej?


No cóż. Pewnie wyglądałby dużo lepiej gdyby nie trawnik i podagrycznik, który mam w ogrodzie. Myślę, że wiesz jaki to chwast. Na początku walczyłam z nim ale to była z góry walka przegrana. Na dzień dzisiejszy staram się go po prostu nie roznosić po ogrodzie.
Co do trawnika to dłuższa historia. Na początku zasialiśmy to, co było dostępne w najbliższym sklepie. No i porosła nam trawa po pas. Koszenie przez pierwsze trzy lata było mordęgą. Dobrze, że nie trzeba było nosić trawy, bo kosiarka była z muczowaniem, wszystko zostawało na trawniku. W chwili obecnej trawa pewnie wymagałaby nawożenia, wstrzymuję się z tym jednak, bo koszenie teraz w porównaniu z tym jak było wcześniej to sam relaks; lekko i przyjemnie. Na pewno wymaga odchwaszczenia chemią, i ... na razie tego nie chcę; zwlekam z tym kolejny rok a kupiona chemia leży 3 rok. Mam w zakamarkach ogrodu żaby, widuję też ropuchy i jaszczurki.
Przy "oczku" też była trawa, teraz od kilku lat mam mech, trawa już tam prawie nie istnieje. Powinnam zwapnować, usunąć mech, przygotować glebę i wysiać trawę. Ale czy mam walczyć z naturą? Dosadzę przy "oczku" rośliny cieniolubne i lubiące kwaśną glebę i niech żaby kumkają

Ślimaki wielkie i obłe, pomarańczowe też bedą miały prawo pobytu do momentu jak nie wejdą mi pod nogi obrzydlistwo.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Karol99 23:15, 02 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja tez mam mech, chwasty, koniczyne.. Ale nie przeszkadza mi ona aż tak bardzo, moj ogrod nie musi być pod limijke, wazne zeby dla mnie był wygodny
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ziele 15:41, 03 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Karol99 napisał(a)
Ja tez mam mech, chwasty, koniczyne.. Ale nie przeszkadza mi ona aż tak bardzo, moj ogrod nie musi być pod limijke, wazne zeby dla mnie był wygodny

Złote słowa
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Karol99 15:43, 03 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ziele 20:11, 03 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Nie mogłam dzisiaj zrobić zdjęć ale znalazłam inne. To, jeszcze robione przez gościa - artystę:



____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 20:21, 03 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Niestety niezbyt udane bo dom "chyli się ku upadkowi".

A to zrobione jesienią, prawie z tego samego miejsca(chyba szukałam miejsca dla miłorzęba i stąd to zdjęcie):

Gorszy aparat - słaba jakość zdjęcia
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 14:45, 04 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
W ogrodzie szaro, buro i ponuro...
Pokaże Wam swój świąteczny wianek; powstał zainspirowany Waszymi pracami. Miał trafić na aukcję charytatywną ale okazało się, że nie doszła do skutku.
Wszystko co naturalne w wianku pochodzi z mojego ogrodu.


Jedynie mandarynki nie rosną, a szkoda...
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
iryseq 15:21, 04 sty 2015


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Aniu bardzo sie cieszę, że założyłaś wątek. Na pewno będę do Ciebie zaglądać. Trzymam kciuki bo ogród zapowiada się ciekawie i mamy cos wspolnego gline, co prawda w roznym stopniu ale jest. Z chęcią zobacze zdjecia z gliniastego terenu. Pozdrawiam cieplutko
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
ziele 21:14, 04 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Udało mi się wstawić zjęcie po lewej (tak wygląda dąb w moim ogrodzie obrośnięty bluszczem).
No to jeszcze pozostałość po drugim dębie i po bluszczu w moim ogrodzie:
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 21:20, 04 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Iryseq dziękuję, że wstąpiłaś do mojego ogrodu. Prawdziwą, żółtą glinę mam na kilkudziesięciu metrach - to mój wyrzut sumienia. Reszta to ziemia gliniasta w niewielkiej części urodzajna w większej nieurodzajna. I właśnie ta nieurodzajna jest tam gdzie musiałam zrobić warzywnik. Do dzisiaj walczę nie tylko z gliną w tym miejscu ale i z resztkami cegieł, które były w gruncie. Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies