Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

ziele 12:35, 05 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Pokażę teraz, jak przygotowałam się do pracy w ogrodzie na wiosnę w tym roku.
To moje sadzonki:

- ubiegłoroczne



- i z poprzednich lat



____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 12:48, 05 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Iryseq - w poprzednim poście widzisz sadzonki bukszpanów.
Poniżej zobacz jak przechowuję doniczki z siewkami.

cisy:


lawenda siedzi obok cisów:



Z tyłu przykryte ukorzenione patyczki i w tym długim bukszpaniki (od dawna nie robiłam w skrzynce).

A tu jeszcze zadołowane cisy Wojtek (te są w doniczkach) i ukorzenione cisy Hicksii przeze mnie najpierw w pojemniku a na zimę wysadzone wprost do gruntu cała kępą.


____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
iryseq 13:00, 05 sty 2015


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
ooo powiem Ci, że czapki z głów. Pod liśćmi na pewno im cieplutko i doniczki wkopane w ziemie. Teraz tylko czekać na wiosnę, przygotowywać teren i wsadzać . A jakiej powierzchni masz Aniu działkę?
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
Karol99 13:49, 05 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Sadzonki świetne, a jaka satysfakcja będzie później jak podrosnie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
AgnieszkaW 16:23, 05 sty 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Aniu, chętnie obejrzę więcej fotek cienistego ogrodu Podagrycznik to nie tylko chwast, ale cenne...zioło. Można wiosną zrywać młode listki i dodawać do sałatek, zup itp. Poczytaj o nim w necie, będziesz zaskoczona
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ziele 18:16, 05 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Iryseq - muszę Cię rozczarować, od zawsze sadzonki w małych doniczkach tylko "opatulałam" liśćmi (dębowymi albo topolowymi - bo takie mam w zasięgu koron drzew); Nie "bawię" się w zakopywanie, bo nie mam na to siły ani chęci, jeśli coś mi nie przeżywało po zimie to z powodu zbyt dużej ilości opadów, zalewało korzenie i gniły. Moje roślinki są w cieniu i osłonięte od wschodniego wiatru i mimo ostrych zim zimują. Potwierdzam jednak, że duże bukszpany nie wytrzymują zim w doniczkach, mus je zakopywać do ziemi.
A działkę mam prawie ćwierć ha.
Karol - a jaka oszczędność , dla mnie ogromną satysfakcję sprawiło już ukorzenienie cisów. Czytałam w wątkach, że jest z tym problem. Miałam 17 sadzonek hicksii, przyjęło się 11. Sama tak się rozochociłam, że latem wsadzałam wszystko co się dało z cisów do gruntu, ciekawa jestem jaki będzie wynik. Wsadzałam hilli i jakąś odmianę krzaczastej odmiany, chyba Farmen? teraz nie pamiętam. Na jesieni były jeszcze zielone Jak się nie ukorzenią to spróbuję sprawdzoną metodą wiosną.
Agnieszko - widziałam w swoim czasie Twój cudowny ogród, i otoczenie - tylko pozazdrościć (ale w dobrym znaczeniu tego słowa); muszę do niego wrócić, jeśli można. Jak znajdujesz czas na pielęgnację tylu bylin? i tak dużego ogrodu Ja machnęłam ręką na podagrycznik i jest mi łatwiej (w niektóre kąty ogrodu nie zaglądam ale sumienie mnie gryzie nie powiem; no i wstyd, że mam miejsca zapuszczone a podagrycznik "rozłazi się" w ogrodzie.
Zdjęcia wstawię, aktualnie robione, bo mimo, że ogród spory to połowę zajmuje część gospodarcza, ogród i sadek - koniecznie to muszę zmienić w tym roku.
Nie wiedziałam, że podagrycznik można spożywać. O funkii wiedziałam, ale nie jadłam; zupa z młodej pokrzywy jest moją ulubioną na wiosnę - pychotka; o kwiatach liliowców też wiem, spożywam je od razu po zerwaniu - bardzo mi smakują, muszę się powstrzymywać, aby nie zerwać wszystkich kwiatów. W tym roku spróbuję smażyć zanurzone w rzadkim cieście na głębokim tłuszczu.
Już jestem zdziwiona, że można te liście bez szkody dla zdrowia jeść, idę poguglać Jeśli to prawda co piszesz, zastanowię się nad wysiewaniem sałaty w tym roku.
Pozdrawiam Was serdecznie.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 10:39, 06 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Robiłam późną jesienią porządek w ogrodzie i narwałam pędów bluszczu, zaczął mi się panoszyć nie w tym miejscu co chciałam. Ciekawa jestem czy przyjmą się, jeżeli zakończy się to powodzeniem to mam już miejsce na nie
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 10:44, 06 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Żeby nie było, że nie mam kulek ogrodowiskowych...

____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
iryseq 12:32, 06 sty 2015


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Aniu Ty masz dużo drzew liściastych? Czy głównie dęby? U nas dębów nie wolno ścinać niestety mamy je w herbie i ścięcie = wysoka grzywna. Na szczęście nie mam ich na dzialce
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
wiewiora 19:51, 06 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
witaj Ania piękny bluszcz gdyby ci kiedyś zbywałao to ja sie uśmiecham
fajnie przechowujesz sadzonki
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies