Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

ewsyg 09:18, 08 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Młodziutkie Munstead Wood i Bremer Stadtmusikanten



Bremer Stadtmusikanten



Polka



The Pilgrim

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasya 09:36, 08 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
O ...cardynal hume mnie szczególnie interesuje
U mnie drugi rok i maleńki niski krzaczek. A jak u ciebie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewsyg 09:52, 08 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiu, ja bardzo lubię różę Cardinal Hume. Mam ja już kilka lat. Rośnie w bardzo trudnych warunkach, bo w korzeniach dużego świerka. Corocznie cudnie kwitnie. Zawsze ją przycinałam dość nisko i zasilałam. Miała wtedy mnóstwo bukiecików składających się z dużej ilości kwiatów. W tym roku nie przycięłam jej i nie zasiliłam a i tak jest nieźle. Zdecydowanie u mnie wybieram obcuję przycinania ze względu na trudne warunki. Myślę i właściwie to jestem tego pewna, że wszytko zależy od sadzonki jaką się kupi. Moja była ładna.

W tym roku ma ponad metr wysokości i widać ja na zdjęciu.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorota123 11:50, 08 cze 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zaglądam i zachwycam się Twoją ogromną kolekcją róż.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ewsyg 12:00, 08 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorota123 napisał(a)
Zaglądam i zachwycam się Twoją ogromną kolekcją róż.


Dorotko, byłam u Ciebie i moja ogromna kolekcja jest taka sama jak Twoja. Miałam więcej, ale się części pozbyłam bo mi kolorystycznie nie pasowały. Na nowe nie mam już miejsca , więc moja kolekcja się już raczej nie powiększy. Tyle musi mi wystarczyć.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kindzia 12:59, 08 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
James Galway - u Ciebie Ewcia piękny Mój młodziak dopiero się rozkręca i mam nadzieję, że mnie będzie zachwycać, bo sadzonkę mam bardzo dobrej jakości. Podobnie jak Giardina, z tego samego miejsca, od Próchniaka, a dzięki uprzejmości Małgosi z Lublina
Masz rację, dużo zależy od jakości sadzonki. Mam przykład na moich Lagunach. Nie wiem ile trzeba będzie czekać, żeby to maleństwo, które wreszcie zaczyna się zbierać, dogoniło wielką siostrę.
Róże, mimo ostrej zimy, braku wiosny i od razu upalnego, suchego lata radzą sobie całkiem nieźle. Tyle tylko, że są niższe niż zwykle.

Teraz w Zabrzu chmury się pokazały, duszno bardzo...może popada...

Pozdrowionka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
AgnieszkaW 07:53, 09 cze 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, ja też jestem zachwycona twoimi różami. Są po prostu piękne U mnie munstead wood już trzeci rok ledwo, ledwo, zawiodłam się na nim, za to eden rose zachwyca.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
danuta_szwajcer 09:02, 09 cze 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Przyszłam zobaczyć Twoją kolekcje róż no i pięknie już się rozrosły Twoje róże i pięknie kwitną a najpiękniejsza Światło pokoju Ale zachwyciłam się rodkami w pełnym słoncu bo cudnie kwitną i listki im nie pali? Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
ewsyg 05:56, 10 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kindzia Kasiu, mój flecista jest ze mną od zeszłego roku. Ładnie zbudował krzak. Kwiatuszków ma dość sporo, ale nie są za duże. Trzymam kciuki za Twojego







I w towarzystwie z Giardiną i Spirit of Freedom



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 06:03, 10 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
AgnieszkaW napisał(a)
Ewo, ja też jestem zachwycona twoimi różami. Są po prostu piękne U mnie munstead wood już trzeci rok ledwo, ledwo, zawiodłam się na nim, za to eden rose zachwyca.


Agnieszko mój Munstead Wood jest młodziutki. Zobaczymy jak sobie poradzi. Zimę przetrwał dobrze. Edenki mam dwie, ale przesadzałam je na jesień i teraz wiosną. Widzę, ze dobrze sobie poradziły, nawet maja pączki.

To jeszcze róże na placu budowy, wśród bałaganu



Crocus Rose



Spirit of Freedom





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies