Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

boguslawa_ma... 07:07, 22 cze 2018


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
iwonadm napisał(a)
Ewa, a ja zastanawiałam się nad Bouquet Parfait, tylko troszkę jej wielkość przerażała, ale widzę że jest piękna i będzie w tej taniej szkółce Tego Aldena też mają taniego, dlatego u mnie zamieszkał, posadziłam go obok hortensji. Bardzo długo trzyma kwiat prawie miesiąc już kwitnie Polecam.

Można wiedzieć co to za szkółka,czy wysyłkowa?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Dorota123 23:01, 22 cze 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
U Ciebie zawsze było bogactwo i różnorodność roślin, ale teraz z tym nowym trawniczkiem i białą ławeczką ogród stał się bardzo elegancki. Włożona praca teraz pięknie procentuje. Białe cynie masz prześliczne, nigdy takich nie spotkałam, róże kwitną u Ciebie na potęgę - pięknie masz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Urszulla 11:44, 23 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
ewsyg napisał(a)
Migawki z mojej działki, która zmienia się w ogród


Bouquet Parfait



Amandine Chanel



Eden Rose





Siewki jeżówek, może będzie coś ciekawego



Długo u Ciebie kwitną róże. U mnie tylko końcówka Chopina i Comtessy.

Liliowce masz narazie malutkie to nie dziel. Ale piękne

Zapisuję się na nasiona ostróżek
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:48, 23 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
ewsyg napisał(a)
Migawki z mojej działki, która zmienia się w ogród


Bouquet Parfait



Amandine Chanel



Eden Rose





Siewki jeżówek, może będzie coś ciekawego



To wszyscy cuytują i ja też cuuuudnie

Masz chyba dobrą ziemię
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 15:25, 23 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654

iwonadm Iwonko, myślę, że rozmiarów róży Bouquet Parfait nie trzeba się bać. Fakt, nie można jej zostawić bez opieki bo ma długie przewieszające się pędy. Wystarczy wbić patyk i podwiązać gałązki i jest poskromiona. Dla Aldena szukam miejsca i już chyba znalazłam. Ja jestem bardzo zadowolona z róż, które są mieszańcami piżmowymi. Żałuję, że wcześniej ich nie odkryłam.

boguslawa_ma... Bogusiu, musisz o to zapytać Iwonkę bo ja sama dobrze nie wiem.

Dorota123 Dorotko, te cynie wypatrzyłam w ogrodniczym. Kolorek maja jasna cytrynka. Są niskie co mnie zaskoczyło. Zbiorę nasiona i podejmę próbę siewu w przyszłym roku.
Cieszy mnie ten kawałek trawnika, a najbardziej moją córkę, która lubi kosić. Z ławeczki jestem bardzo zadowolona. Co do różnorodności roślin to zaczynam pomału wycofywać się z niektórych kolorów, czerwieni, mocnego pomarańczu. Wycofuję się też z róż wielkokwiatowych i rabatówek. Teraz idę w krzaczaste i pnące. To jest póki co jedno miejsce ( ta aleja różana), które przyzwoicie wygląda. Mam nadzieję, że kiedyś cały ogród taki będzie.


Urszulla Ula z różami jest różnie. Część już przekwitła, część ma nowe pędy z kolejnymi pąkami. Do nich należą mieszańce piżmowe i np. Charles Austin, Queen of Sweden. U piżmowych czas przekwitania strych i rozkwitu nowych widzę, ze się zazębi. Nasiona zbiorę z ostróżek. Jeżeli jakiś liliowiec Cię interesuje to pytaj bo niektóre da się podzielić. Ten, który chciałaś w tamtym roku był właśnie podzielony, teraz można go już podzielić. Faktycznie, u mnie jest dobra ziemia. Dodatkowo ja rośliny zasilam obornikiem granulowanym, stosuję rosahumus przy sadzeniu nowych, ściółkuję kora i suszoną trawą. Zauważyłam, ze ziemi ściółkowana robi się puszysta. Znacznie poprawia się jej struktura. Ja dodatkowo, przed ściółkowaniem rozsypuję granulowany obornik i dolomit bądź wapno ogrodnicze dla roślin, które nie lubią zbyt kwaśnej ziemi.



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:49, 23 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wzięłam sie za porządkowanie kolejnego kawałka

Wkopuję obrzeża, które bardzo ułatwiaja koszenie trawy. Dodatkowo porządkują przestrzennie teren.



Ławeczkę obsadziłam roślinami






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:56, 23 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
I roślinki





nowy floks, lubię ten z drobnymi kwiatkami





Zaczynają przetaczniki



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:06, 23 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654





Spóźnialski







Pierwsze kwiaty nowej róży Rosemoor

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:18, 23 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Goździki pachnące, rosną już przy ławeczce









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
yolka 17:43, 23 cze 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
ławeczkę masz piękną, będzie ślicznie jak rośliny podrosną, no i te róże...
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies