Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

Wiolka5_7 18:17, 30 gru 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Dzięki Ewo za rozpoznanie odmiany Cornetto coco....bo kupiłam tą jeżówkę w LM bez nazwy...śliczna jest niska ,czyli jakiej wysokości ? bo może będzie za niska tam gdzie posadziłam

A o Southern belle mam to samo zdanie...moja pierwsza i najulubieńsza, choć się pokłada po deszczu

Możesz mi napisać wysokości odmian ,proszę,bo muszę dopasować wzrostem :
Virgin
Honeydew
Cornetto coco
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ewsyg 09:52, 16 sty 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wiola, najniższa u mnie jest póki co jest Cornetto coco. Razem z kwiatami około 30 cm. Kolejna to Virgin, około 50 cm i Honeydew, około 70 cm

Jeżówka Pink Bonbon

Rewelacyjna, średniej wysokości, bardzo dobrze przyrasta, mnóstwo kwiatów w kolorze nasyconego różu. Kwiaty maja kształt pomponów. Długo kwitnie. Tak kwitła w kolejnym roku po posadzeniu.





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Wiolka5_7 09:57, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
ewsyg napisał(a)
Wiola, najniższa u mnie jest póki co jest Cornetto coco. Razem z kwiatami około 30 cm. Kolejna to Virgin, około 50 cm i Honeydew, około 70 cm


To naprawdę niziutka zamówiam już Virgin
Dziękuję za odpowiedź
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ewsyg 10:09, 16 sty 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wiola, ja bardzo lubię jeżówkę Virgin, będziesz z niej zadowolona.

Jeżówka Secret Affair.

Jeżówki z tej serii nie przyrastają rewelacyjnie, ale ta z nich chyba najlepiej sobie radzi. Bardzo ładna, średniej wysokości.Ma sporo kwiatów. Od pędu głównego odchodzą boczne z kwiatami. Po deszczu może wyłamać się cały pęd. Podczas deszczowej pogody trzeba na to uważać. Pędy są sztywne, więc się nie pokłada. Kolor kwiatów mocny, fioletowo-różowy. Piękna.



Raspberry Truffle"



Kształt kwiatów w początkowej fazie przypomina gerberę, jest ciemniejszy, potem blaknie. Przyrasta w średnim tępię. Kolor łodyżek jest ciemny a potem również blaknie, kolor kwiatów koralowy. U mnie gałązki nie rosną pionowo, odchodzą pod kątem, co sprawia wrazenie, że się lekko kładą. U mnie ma średnią wysokość



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Wiolka5_7 10:10, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Mam nadzieję,bo piękna jest
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ewsyg 10:31, 16 sty 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wiolka5_7 napisał(a)
Mam nadzieję,bo piękna jest


To jeszcze dla Ciebie












Ja też ją w tym roku jeszcze zamówiłam, bo ma tylko jedną sadzonkę. Będzie rosła w nowym miejscu w nowej kompozycji

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Wiolka5_7 11:05, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
ewsyg napisał(a)


To jeszcze dla Ciebie












Ja też ją w tym roku jeszcze zamówiłam, bo ma tylko jedną sadzonkę. Będzie rosła w nowym miejscu w nowej kompozycji


Piękności fajnie,że ty też zamówiłaś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MalgosiaW 14:31, 16 sty 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
ewsyg napisał(a)
Mając pierwszy etap za sobą mogłam przystapić fo sadzenia roślin.

I tera pokaże Wam pierwszy zestaw ogrodnika.

To Obornik suszony, dolomit i rosahumus






Rośliny sadziłam w ten sposób. Kopałam dość głęboki dołek. Wkładałam do niego sporo obornika suszonego, który mieszałam z ziemią. Przykrywałam warstwą ziemi, wkładałam roślinkę, obsypywałam ziemią, obficie podlewałam rosahumusem i dosypywałam ziemi. Ugniatałam dobrze ziemię. Następnie ściółkowałam ziemię korą, ale przed rozłożeniem kory posypywałam ziemię dolomitem, w celu odkwaszenia tego co zakwasi kora. Obornikiem , w celu dostarczenia azotu bo ja stosuję korę z worka, która jest nieprzekompostowana. I tak to sobie rosło przez pierwszy sezon. Roślinka miała się ukorzeniać.

W drugim roku ten sam zestaw. Wiosną podlewałam ziemię rosahumusem bo na każdej rabacie mam jakieś rośliny cebulowe i tym je zasilam. Nie stosuję żadnych nawozów granulowanych do cebul. Następnie, odgarniałam ziemię i dookoła każdej roślinki w bezpiecznym odstępie robiłam dość głęboki okalający ją okrąg, do którego wsypywałam dość dużo obornika suszonego. Mieszałam to z ziemią i zasypywałam. Oczywiście kora się już częściowo skompostowała, więc trzeba było ją uzupełnić. No to znowu dolomit i obornik i kora.

w trzecim roku nie daje już obornika suszonego bo ziemia jest już dość pulchna. Powie Wam, że bardzo pięknie pachnie.

W trzecim roku zamieniam obornik suszony na granulowany, którym posypuję tylko wierzchnią warstwę. Mieszam z ziemią, dolomit i kora.




Witaj. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Pozwoliłam sobie na powtórkę w/w, bo za chwilę ktoś się będzie pytał jak Ty to robisz, że Ci tak pięknie jeżówki rosną Oglądam ogrody i już nie wiem czy bardziej mi się podobają ogrody z traw czy tak ukwiecone jak Twoje. Dochodzę do wniosku, że chcę takie i takie. I masz babo placek Pozdrawiam gorąco.
Rench 15:23, 16 sty 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Jeżówka Pink Bonbon wygląda oszałamiająco. Jak długo ją masz,że taka duża kępa wyrosła?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
AgnieszkaW 12:25, 22 sty 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, dopiero dzisiaj, na spokojnie, obejrzałam Twoje jeżówki. Są śliczne. Twój dokładny opis i fotki dają świetny pogląd, jak one rzeczywiście wyglądają na rabacie. Dziękuję. Ja mam na razie tylko jedną odmianę "Pallida"
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies