Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

23:16, 17 lis 2018
Śliczności jak nic zaproszę jeżówki do swojego ogrodu butterflay kisses skradła moje serce
ewsyg 10:13, 18 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kolejne niskie jeżówki

Pow Wow Wild Berry

Bardzo fajna odmiana na obrzeża rabat, ponieważ rośnie niewysoka. Szybko przyrasta i kwitnie dużą ilością pojedynczych kwitów. Kwity są koloru mocnego różu. Sztywne łodygi dobrze trzymają kwiaty



Coconut Lime


Nieco wyższa odmian od poprzedniczki, ale na tyle niewysoka, ze może rosnąć na obrzeżach rabat. Łodyżki są średnio sztywne. Radzą sobie bez podwiązywania pochylając się, ale nie leżą na ziemi. Kwiaty są dwukolorowe. Dolne płatki są białe a jeżyk seledynowy. W początkowej fazie rozwoju widoczny jest pomarańczowy środek, który nadaje im uroku.





CDN

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasia_CS 12:05, 18 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Rewelacyjną encyklopedię jeżówek robisz Podglądam z zaciekawieniem i podziwiam.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 12:18, 18 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41806
Podziwiam kolekcje jezowek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewsyg 16:10, 18 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Papallo White


To niska jeżówka, dobra na obrzeża rabat. Białe pojedyncze kwiaty są osadzone na sztywnych łodygach. Jeżyki duże, w odcieniu seledynowej żółci . Z kępy wyrasta dużo kwiatów. Szybko przyrasta.





jezówka Meteor Yellow



Kolejna jeżówka na obrzeża rabat. Niewysoka, średnio sztywne łodyżki, ale nie wymaga podwiązywań. Szybko przyrasta, wypuszcza dużo kwiatostanów. Płatki zewnętrzne dużo jaśniejsze, jeżyk w kolorze żółtym lub cytrynowym



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 12:00, 19 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Nowość jeżówka

Delicious Nougat

Nowość u mnie. Kupiłam ja w tym roku, ale dobrze rokuje. Widoczne jest, ze wytwarza dużo kwiatów, które osadzone są na bardzo sztywnych łodygach. Niewysoka, na obrzeża rabat. Dolne płatki w kolorze białym, jeżyk - sama nie wiem, może kremowy ?



Sweet Sixteen

To również nowość z tego roku. Jestem oczarowana nią i to bardzo. Zamówiłam na dokładkę bez większego przekonania. Całkowicie inaczej wyglądała na poglądowym zdjęciu.
Dla mnie cudna. Kolor intensywny, malinowy. Kwiat przypomina kuleczki, prawie niewidoczne dolne płatki. Niska, sztywne pędy. Zdecydowanie na obrzeża rabat. Nie wiem jak się krzewi.








CDN
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorota123 16:41, 19 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Twoje jeżówki zawsze mnie zachwycały, to Ty mnie nimi zaraziłaś.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ewsyg 09:21, 20 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorotko, to kuszę kolejnymi

Jeżówka [b]Strawberry Shortcake
[/b]
Inna niż wszystkie.Średnia wysokość, drugi szereg na rabacie Liście ma podobne nie do jeżówki, a do babki lancetowatej. Zakwita dość wcześnie, kwitnie dość długo, ale właściwie jednorazowo. Potem wypuszcza pojedyncze kwiaty. łodygi ma cienkie, ale sztywne, zakończone jednym kwiatem. Nie wymaga podwiązywania, chociaż pochyla się ku ziemi. Szybko się rozrasta, ma dużo kwiatów. Moja koleżanka nazywa ja zmokłym wróblem. Kwiat dwukolorowy. Płatki dolne białe, zwieszone. Jeżyk to kolorowy,z przewagą różu, poskręcany poczochraniec. Teraz nie widzę jej w sprzedaży, a szkoda bo według mnie to ciekawa odmian.





Jeżówka Caterina

Wspaniała odmiana. Dość wysoka, może rosnąć nawet w trzecim rzędzie.
Szybko się zagęszcza, rozrasta. To dość masywna jeżówka, duże skórzaste liście, szorstkie w dotyku. Sztywne łodygi, z których wyrastają boczne zakończone kwiatami. Kolor zależy od fazy rozwoju. Początkowo jaśniejszy z zielonym okiem, potem bordowy. Zakwita troszkę później, kwitnie do samych mrozów. W końcowej fazie uroczy, duży jeżyk, który pozostaje piękny do samego końca.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:40, 20 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Evening Glow

Średniej wysokości, drugi rząd. Kupiłam ją jako jeżówkę brzoskwiniowo-różową. Okazała się kameleonem. Rozkwitając jest żółta, potem na małą chwileczkę jest brzoskwiniowo-różowa, następnie bordowo-kremowa. Tą ostatnią barwą podbiła moje serce. Szybko się rozkrzewia, ma dożo kwiatów osadzonych na sztywnych łodygach, nie wymaga podwiązywania.





Jeżówka Double Decker


U mnie wyradza się ta jeżówka. Niby buduje ładny krzak i w pierwszych latach ma daszki, ale w kolejnych one zanikają. Nie wiem co o niej sądzić. Może to ja nie potrafię z nią postępować. Jeszcze raz spróbuję z nią w innym miejscu. Ta jeżówka wysiana z nasion powtarza cechy rośliny matecznej.






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:41, 20 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zapraszam osoby posiadające jeżówki do zamieszczania swoich uwag dotyczących prezentowanych odmian
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies